Polecane posty

szymon09875    9907

Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?
Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?

Panowie kiedyś widzialem ogrodzone pole siatka od balotów plus do tego 3 druty z prądem (pastuch). Myślicie ze zda to egzamin ?

 

my tak mamy i jeszcze żaden dzik nie wszedł.tyle że sarny w ciągu dnia czasem wskakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A co myślicie o naftalinie wrzuconej wraz z ziarnem do siewnika? 

Jest BARDZO skuteczna. Dziki z kilku kilometrów czują gdzie posiałeś kukurydzę :D

 

może wtrącę "politykę" ale najlepiej gdyby udało się wprowadzić łatwiejszy dostęp do broni oraz możliwość polowania dla rolników "na własnym polu"... eh marzenia  :rolleyes:  :D

Dostęp nie jest w żaden sposób utrudniony, połowa mojego koła to rolnicy a 3/4 to mieszkańcy obwodów. Jak dzik robi szkodę to kończy w kiełbasie bo tylko taki co zostanie na polu nigdy więcej w szkodę już nie wejdzie :D

 

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czują gdzie posiałem, ale czy ją wybierają? Grono osób na innym forum pisało że to skuteczna metoda, ale smród przy sianiu niesamowity i nie każdy godzi się żeby mu to do siewnika wrzucić. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

I czują i wybierają zaprawioną naftaliną. Znajomemu wybrały przez dwie noce 2ha nim zobaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na dziki pastuch na dwóch drutach wystarczy, jak dochodzą sarny to trzeba 3 drut pociagnąć. Ja miałem ogrodzone 8 ha w tamtym roku, w tym roku grodze następne. Dziki próbują tylko na początku wejść, jak się nauczą do pastucha to już jest spokój. na innych polach mam armatkę i też się sprawdza. Inne sposoby u nas nie działają, od hukinolu, włosów, pampersów, zniczy i nie wiadomo czego.  Przy pastuchu sporo roboty jest, ale skuteczność tak jak w moim przypadku 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek69    1

Na dziki pastuch na dwóch drutach wystarczy, jak dochodzą sarny to trzeba 3 drut pociagnąć. Ja miałem ogrodzone 8 ha w tamtym roku, w tym roku grodze następne. Dziki próbują tylko na początku wejść, jak się nauczą do pastucha to już jest spokój. na innych polach mam armatkę i też się sprawdza. Inne sposoby u nas nie działają, od hukinolu, włosów, pampersów, zniczy i nie wiadomo czego.  Przy pastuchu sporo roboty jest, ale skuteczność tak jak w moim przypadku 100%.

Co roku trzy druty z mocnym pastuchem i na dziki wystarcza. Sarny potrafią to przeskoczyć ale to znikome straty robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jakie polecacie słupki do pastucha na dziki na dwa druty będę robił.
Chodzi mi o te plastikowe zdają egzamin czy lepiej drewniane i wkrecac te izolatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jhktam    0

Witam.Zaprawiał ktoś kukurydzę papryczką chili? Czy nie spali ona kiełków kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Kupował ktoś lub robił lont/sznur wolnopalny aby umieścić na nim petardy i w nocy żeby odpalały się samoczynnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

co ile wbijacie kołki na pastuch i co ile dajecie drut od ziemi i drut od druta??


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kupował ktoś lub robił lont/sznur wolnopalny aby umieścić na nim petardy i w nocy żeby odpalały się samoczynnie? 

 

Kupowałem. Co Cię interesuje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co ile wbijacie kołki na pastuch i co ile dajecie drut od ziemi i drut od druta??

 

ja mam co 10-12 metrów. Od ziemi 25-30cm a między drutami też ze 25. W bramach miałem kiedyś pojedynczą sprężynę na ok 30 cm ale zdarzało się że dzik to przeskakiwał.

U mnie pastuch jest na stałe. Kołki akacjowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka_AF    0

ja mam co 10-12 metrów. Od ziemi 25-30cm a między drutami też ze 25. W bramach miałem kiedyś pojedynczą sprężynę na ok 30 cm ale zdarzało się że dzik to przeskakiwał.

U mnie pastuch jest na stałe. Kołki akacjowe

 

I sprawdza się to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kołki co 10m i 3 druty pastuch na stałe jak na razie i od kilku już lat to jedyna ochrona. Co prawda pracochłonna ale skuteczna. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Czy dziki lubią odmianę kosmo 230.Zasiałem na łące obok przez miedzę też jest kukurydza i tam nie ruszyły nic a u mnie do przesiania .U mnie jest kukurydza po kukurydzy a tam po zbożu .Dodatkowo nasiona zaprawiłem anty-bisanem.W tamtym roku opryskałem nim miedzę i przestały przychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mens    4

zakupiłem dziś lampeczki ogrodowe czy to będzie działało na dziki ? stratowały mi pół plantacji co zrobić by znowu nie przyszły jakie macie metody ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lampeczki na chwilę może i odstrasza, na dłuższą metę przyzwyczają się i wejdą w szkodę. U mnie praktykowana i skuteczna metoda jak do tej pory to ogrodzenie 3 drutami i pastuch.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

ja już zawczasu zacząłem grodzić pastuchem, za miedzą klient ma porzeczki totalnie poryte, dziś w dzień były tam 3 lochy z małymi i odyniec który dostał headshota a lochy se pobiegły bo niemożna ich kill-nąć, mam nadzieje że na jakiś czas wystraszą sie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

zakupiłem dziś lampeczki ogrodowe czy to będzie działało na dziki ? stratowały mi pół plantacji co zrobić by znowu nie przyszły jakie macie metody ?

Spróbuj petard hukowych na loncie wolno tlącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj