Polecane posty

saszeta    164

dadzą ci kiepskiego pastucha, ogrodź sobie i pilnuj. A odmowa wiąże się z odmową szacowania szkód. Wymagać to sobie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

dadzą ci kiepskiego pastucha, ogrodź sobie i pilnuj. A odmowa wiąże się z odmową szacowania szkód. Wymagać to sobie można...

 

A kto ci nakaże pilnować pastucha? Nie możesz odmówić współpracy ale nikt cię nie może zmusić do pilnowania pastucha. Ze mną rok korespondowali o warunkach współpracy, oni swoje, a ja miałem inne propozycje, najważniejsze nie powiedzieć nie chcę, nie pozwalam. Trzeba mówić i pisać; chętnie ale to wy będziecie pilnować.

Poza tym to, że dadzą pastucha nie oznacza, że nie odpowiadają za szkody. I nie za zasiane ziarno, jak często praktykują tylko za utracony plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie niby myśliwi pilnują ale tak lekko z hektar wybrały Koło ambonki sąsiadowi. ogólnie w moim rejonie jest plaga dziś około 2 hektarów sialem drugi raz pomimo pilnowania ale pola przy lasach i jest tragedia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A kto ci nakaże pilnować pastucha? Nie możesz odmówić współpracy ale nikt cię nie może zmusić do pilnowania pastucha. Ze mną rok korespondowali o warunkach współpracy, oni swoje, a ja miałem inne propozycje, najważniejsze nie powiedzieć nie chcę, nie pozwalam. Trzeba mówić i pisać; chętnie ale to wy będziecie pilnować.

Poza tym to, że dadzą pastucha nie oznacza, że nie odpowiadają za szkody. I nie za zasiane ziarno, jak często praktykują tylko za utracony plo

wszystko zależy od szacujących. Ja jestem myśliwym a pola mam dosyć dobrze poogradzane właśnie ze względu na problemy z szacowaniem. U mnie szacujący jest rolnikiem.

Mój sąsiad (pola po sąsiedzku) też jest myśliwym, w dodatku łowczym i szacującym szkody ale w innym kole( na innym terenie). I jak we dwóch się zbiorą to każdy widzi inne szkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004
Napisano (edytowany)

<p>Koledzy mam pytanie jakie macie doświadczenia kukurydzy z Mesurolem. W tym roku pierwszy raz się skusiliśmy się  na tą zaprawę i ,jak obserwuje wchodzą w rajki i potrafią z 20 metrów wybrać. I to tak rządek przy rządku. </p>

 

Miałem zaprawioną mesurolem i wybierali i tak, teraz nie zaprawiam.

U nas drut i pastuch nie działa na nich. W tamtym roku sąsiad zagrodził trzema drutami pastuch za 1500zł i byli na drugi dzień a u mnie nie było nic grodzone i nie byli przed wschodami,ale ja codziennie petardy jak ciemno się robiło puszczałem.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie żeby ziarna nie wyjadali żeby pomieszać ziarno z papryką chili to potem nie ruszą jak spróbują.

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpz    0

A może macie jakiś sposób na żurawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaprawioną mesurolem i wybierali i tak, teraz nie zaprawiam.

U nas drut i pastuch nie działa na nich. W tamtym roku sąsiad zagrodził trzema drutami pastuch za 1500zł i byli na drugi dzień a u mnie nie było nic grodzone i nie byli przed wschodami,ale ja codziennie petardy jak ciemno się robiło puszczałem.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie żeby ziarna nie wyjadali żeby pomieszać ziarno z papryką chili to potem nie ruszą jak spróbują.

Z tym chili coś jest na rzeczy. Sąsiad w tym roku zaprawił tym sosem ale u nas jak nigdy w tym roku spokój z dzikami i ciężko coś na ten temat powiedzieć. 3km dalej u sąsiadów ryją w najlepsze gdzie nigdy nie  mieli problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Z tym chili coś jest na rzeczy. Sąsiad w tym roku zaprawił tym sosem ale u nas jak nigdy w tym roku spokój z dzikami i ciężko coś na ten temat powiedzieć. 3km dalej u sąsiadów ryją w najlepsze gdzie nigdy nie  mieli problemów.

 

U  nas  też  spokój  w tym  roku z dzikami  i  tak  sobie myślę że to przez  suszę-  wszystkie  dołki  w lesie powysychały  i  biedne dziki  wyniosły się na Wisłę,  dzik  też musi się napić  a tu  susza.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A może macie jakiś sposób na żurawie ?

 

Żurawie nie ruszają zaprawionej Mesurolem, albo wyciągną 2-3 rośliny i resztę odpuszczają. U mnie stada 200-300 szt lądują i kiedyś 5 ha niezaprawionej wybrały w 100%.

 

Jeśli chodzi o dziki to szkody w kukurydzy łatwo się szacuje. Wystarczy zmierzyć kółkiem z licznikiem metrów długość wybranej w rzędach i pomnożyć przez szerokość rządków (75 cm) albo zmierzyć całe powierzchnie i powierzchnia uszkodzona jest policzona. Potem jesienią zważyć ziarno z kolb średnich, policzyć obsadę i wychodzi plon mokrej. Potem trzeba zmierzyć wilgotność, według tabel przeliczyć na suchą (albo i nie jak ktoś sprzedaje mokrą). Cena giełdowa albo z kontraktu minus koszty suszenia i transportu (koszenie nie odchodzi, chyba, że całe obszary są zniszczone w 100%). I koniec problemów.

Jak koło źle szacuje to wystarczy wziąć rzeczoznawcę, (są już tacy co specjalizują się w szacowaniu szkód), on zrobi właściwe szacowanie i dokumentacje i podać koło do sądu o odszkodowanie, zwrot kosztów rzeczoznawcy i kosztów adwokackich. Jak przegrają i będą musieli wszystko zapłacić to na drugi raz lipy nie będą odstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Trochę sieję zarobkowo i spotkałem się z czymś takim że zaprawiają ziarno w zbiornikach tym hukinolem od dzików. nalać tego preparatu w spryskiwacz od szyb i popryskać ziarno dość mocno w zbiorniczkach. Troche śmierdzi jak się sieje ale gość mówił że już 3 rok tak robi a ma pole między lasami i ma spokój z dzikami. Weszły opuścił oradło na ziemie tak z metr i poszedł i tak próbował w kilku miejscach ale dały spokój a drugiemu 200 m dalej w ciągu nocy 2 ha wyorały nie zaprawionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Znajomemu w tym roku też tak siałem z hukinolem i nie pomogło. Do tego siewnik śmierdział przez 2 tygodnie. u mnie chodzi armatka i 10 ha pastuchem ogrodzone i nie jest źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Ja tez walcze z dzikami.Wczoraj drugi raz dosiewalem qq z dzialeczki 25ar zostaly 3 rzadki cale .Najgorsze jest to ze polowe lecialem recznie wrzucanie w rzadek a potem grabelki i ogien :-) a na druga polowe wkoncu zlapalem goscia z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zasiałem 9 hektarów kukurydzy na 5 polach .Dookoła słupki z hukinolem co 10 m , a na szerszych polach także po 2 rzędy słupków w środku . Przy polach myśliwi  postawili 3 ambony - a też trochę musiałem dosiewać .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

daleka droga jeszcze senat i prezydent no i lobbing myśliwych a  ono maja wtyczki choćby Komorowski,kalinowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U nas w tym roku dziki w pole weszly z qq ale na razie rzadki oszczędzają i wybierają zeszłoroczną co kombajn nie przerobil. To nowa dzierzawa pierwszy rok a po ostatnim użytkowniku na polu qq leżaka jak zasiana rozsiewaczem do nawozu. U nas nigdy dzików nie bylo a teraz się skądś sprowadzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

mój sąsiad ma sposób na dziki - sieje na 20 cm dziki zryly ale ziarna nie wzięły bo sprawdziłem . tylko szkoda że nie każde ziarko dało radę się przebić . a u mnie o dziwo narazie spokój pewnie aż do kolb


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak u was wygląda wypłata odszkodowania?

Jak to wyliczaja jeden kawałek zjadły doszczętnie mimo przesiewu i tak nic nie zostało ponioslem koszt nasion x2 (400zł ha) do tego siew.
Trzeci raz siać nie będę jest za późno a pilnować myśliwi nie mają zamiaru...
Dodatkowo nie wiem co tam teraz zasiać aby nie ryly dalej...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widziałem w sklepie z środkami ochrony roślin plakat reklamowy środka odstraszającego dziki, sarny itp, 5 litrów na ha, można pryskać na glebę jak i na rośliny, 250zł , nazwy nie pamiętam, sprzedawca powiedział że jeszcze nic nie sprzedał ale że za tą kasę musi działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj