Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Szkoda kasy najlepszy sposób nie uprawiać kukurydzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Już opisuję ten patent a mianowicie kukurydzę zaprawiasz środkiem na stonkę ziemniaczaną o nazwie KARATE .Moim zdaniem to chyba niedrogi i szybki sposób na dzika?

Ale to działa odstraszająco czy likwidująco???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podobno dobrze na dziki działa kukurydza wymieszana z gipsem... 

U mnie wczoraj  w południe, robiąc ciągnikiem objazd ogrodzenia, za 3 drutami w niewielkich krzaczkach, widziałem  w odległości od może 10 m ciągnika 4 dorosłe i kilka prosiaków... Dziś z duszą na ramieniu przeszedłem za drut, były tylko małe, ale wiedząc, że locha jest w pobliżu rzuciłem petardę w prosiaki i dyla do ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Przesiane 2,5ha ,ta co wcześniej już wschodzi,pole zawałowane ,dzików niema na razie.Porozstawiałem na polu kołki z workami po nawozie plus kilka zniczy jakoś to działa.Ojciec spalił też kilka belek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

U mnie 2 ha z 8 już zjadły dzisiaj mają przysłać myśliwego. Co robić przesiewać?


podobno dobrze na dziki działa kukurydza wymieszana z gipsem... 

U mnie wczoraj  w południe, robiąc ciągnikiem objazd ogrodzenia, za 3 drutami w niewielkich krzaczkach, widziałem  w odległości od może 10 m ciągnika 4 dorosłe i kilka prosiaków... Dziś z duszą na ramieniu przeszedłem za drut, były tylko małe, ale wiedząc, że locha jest w pobliżu rzuciłem petardę w prosiaki i dyla do ciągnika...

Gips nie szkodzi nasionom kukurydzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jeśli zjadły musisz niestety przesiac (bezpośrednio siewnikiem tuż obok starego nasienia) zawsze coś zostaje bo wszystkich nasion nie wyjadaja.
U siebie w ubiegłym roku zostawiłem kawałek gdzie wybrały i kiepsko to wyglądało były całe place puste:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

u znajomego stawiają radyjko na baterie i dziki trzymaja sie zdaleka ale to działa chyba tylko na niedużych polach mam takie wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie 2 ha z 8 już zjadły dzisiaj mają przysłać myśliwego. Co robić przesiewać?

Gips nie szkodzi nasionom kukurydzy ?

Tej kukurydzy nie siejesz, tylko karmisz nią dziki... Metoda jest niezgodna z prawem i można zostać za nią ukaranym. Historię o jej stosowaniu usłyszałem od gościa którego znajomy miał sprawę w sądzie za to... No ale jak mu dziki zżarły 12 ha kukurydzy, to był tak zdesperowany, że kilka dzików uśmiercił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>Koledzy mam pytanie jakie macie doświadczenia kukurydzy z Mesurolem. W tym roku pierwszy raz się skusiliśmy się  na tą zaprawę i ,jak obserwuje wchodzą w rajki i potrafią z 20 metrów wybrać. I to tak rządek przy rządku. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie dziki przeryły ok 80% kukurydzy. Jutro ma przyjechać siać drugi raz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja pilnuje nie mam zamiaru siać dwa razy albo i trzy...mimo iż nie ma śladu po dzikach od poniedziałku gdy to jeden z nich dostał kulkę;D

Zaopatrzylem się w dun-bumy i strzelam aktualnie i o 4-5 rano poprawka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nawet mniej szkoda się z tym bawić bo nalatasz się z palikami i sam się usmrodzisz na tydzień i tyle...

U mnie i tak skurr... wyryly dzisiaj z rana.
Nie możliwe jest to upilnowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

A jak wezmę stare telefony zamontuje na różnych częściach pola wsadzę numery ustawię automatyczne dzwonienie co pół godziny zda egzamin? Leżą stare graty może się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

U mnie panowie sprawdzony banalny sposób , grodzę drutem bez prądu na wysokości łydki, żaden dzik jeszcze nie wszedł ,zarówno po zasiewie jak i na kolby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Troć już podłącz ten elektryzator. Bo kiedyś się zdziwisz.
Ja puszczane 3 druty. 15cm 45 cm i 90cm puki co spokój. Dziś spa wam ostanie skrzynki i montuje panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Macie chyba dużo czasu.

Niech ci co odpowiadają za szkody pilnują kukurydzy.

Ja nic nie robię, myśliwi i nadleśnictwo (na OHZ) pilnują. Nadleśnictwo w miejscach gdzie nie moga strezelać (zabudowania) dołożyło pół kasy za Mesurol. A tam gdzie nie dołożyli kupiłem nie zaprawioną.

Wystarczy wymagać, współpracować i można mieć spokój.

Miłego pilnowania życzę wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj