Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

W poprzednim roku pastuch dawał 


radę a teraz nawet to nie daje rady .Rano wszystko  potargane. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

jeśli ktoś jest cięty na myśliwych to proszę o pomoc. mam 16ha z czego dziki zryły 2ha w 100% i nic im nie można wytłumaczyć żadne pisma nie zdają rezultatu tłumaczą że mają intensywne patrole w mojej wsi ale ja ich jeszcze nie widziałem. proszę o priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Pismo poleconym wysłałeś? Zgłoszenie szkód lub zgłoszenie szkody przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

wysłałem im zgłoszenie szkody. dostałem odp że nie zgodnie z prawem bo napisałem że zauważył to 27 a wysłełem 6, w odp napisali powołując się na jakiś paragraf i przeczytałem wynika że pismo powinno być wysłane nie wieciej niż 3 dni od zaistniałej szkody - ok. zadzwoniłem i mówie panie ja nie jesem prawnikiem żeby te informacje znać na pamięć poinformował mnie że prawnie to nie musi się tym zająć ale postara się ze mną skontaktować i podjechać zobaczyć jak to wygląda w terenie. i jeszcze w tym piśmie odpowiedzi napisali że wcześniej się nie skarżyłem na dziki i zrobili oględziny pola ( a te 16ha mam w 10kawałakach ciekawe z kąd wiedzieli gdzie jest moje pole) i wywnioskowali że nic nie zrobiłem w swoim zakresie aby dziki odstraszyć. w tej rozmowie poiformowałem ich że takie prace odstraszające zrobiłem - odstraszałem petardami jeździłem nocami autem kontrolować i takie odstraszacze z butelek i maści odstraszającej na dziki wywieszałem. do tego powiedziałem temu głównemu przez tel w tej rozmowie że informowałem innych myśliwych z tego terenu o problemie dzikach już wcześniej-słownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Słownie sie nie liczy, ważny jest tylko papier. Trzeba zgłaszać trzy dni po zauważeniu albo nie widzieć szkód i zgłosić przed zbiorem. Mają na ciebie haka. Co współpracy w zapobieganiu to nic ci nie udowodnią bo przepisy nie wymagają niczego konkretnego. Problem pozostaje ze zgłoszeniem, bez zachowania terminów w sądzie nic nie wskórasz. Jakbyś zachował terminy to mógłbyś zatrudnić rzeczoznawce i pozwać ich do sądu, a tak lipa. Nie bardzo można im coś zrobić. Sorry takie mamy prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

ok rozumiem. ale teraz są co dzień coraz to nowsze szkody w innych miejscach jak oni się do tego ustosunkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Czyli na razie nie zgłosiłeś szkody przed zbiorem. W takim razie trzeba napisach nowe zgłoszenie i napisać np 23 września że zauważyłeś nowe szkody w dniu np 22 września i prosisz uprzejmie o wyznaczenie terminu szacowania wstępnego. Wysłać listem poleconym na adres koła który powinien być w gminie i na szacowanie wziąć kilka osób jako świadków. Podczas szacowania zapisywać co i jak liczą albo mierzą, nie wdawać się w dyskusje tylko do protokołu zapisać czego nie zmierzyli i nie zrobili. Podczas szacowani wstępnego muszą określić powierzchnie uszkodzoną czyli sprawdzić całe pole gdzie i ile jest szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

To wzór kół łowieckich. Zgodnie z rozporządzeniem nie musisz określać powierzchni szkody, od tego jast komisja i protokół. Poza tym brakuje informacji, że chcesz szacowania wstępnego lub ostatecznego. To drugie wysyłasz 7 dni przed planowanym zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

U nas problem z dzikami jest zawsze po zasiewach. Każdemu na wsi włażą i wyżerają posiane ziarno(szczególnie że sporo lasów na te dopłaty ludzie nasadzili). Mój sposób to postawienie na polu kilku starych egzemplarzy radia na baterie. Ustawiam radio Maryja(te cholery maja zasięg wszędzie i nawet bez anteny odbiera)i co wieczór objeżdżam pola aby je włączać.  Do tego kilak zniczy. Raz jak się spóźniłem z tym "rytuałem" to wlazły już dnia następnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Za póżno zacząłem pilnować i z 6ha posianych 3 jest do przesiana .Na długości 600m każda redlina przeryta i wybrane nasiona.Siane kwalifikatem na teraz chyba kupię na targu.Kukurydza siana trzeci rok na tym polu i dopiero teraz ryją a wcześniej nie wiedziałem do czego te świnie są zdolne.Czy jest jakaś szansa na odzyskanie kasy chociaż za nasiona.Może za wcześnie siałem bo 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak się mocno wkurwisz, zbluzgasz parę osób, to za nasiona kasę dostaniesz. Problem polega na tym, że myśliwi będą chcieli czekać do wschodów, aby oszacować, a tobie zależy na czasie, dlatego też trzeba do nich z mordą, no chyba, że masz jakiegoś rozsądnego szacownika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dzisiaj dowiedziałem się od pewnego rolnika o nowym patęcie na dziki który już stosowali w ubiegłym roku i odziwo działał dosyć skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Już opisuję ten patent a mianowicie kukurydzę zaprawiasz środkiem na stonkę ziemniaczaną o nazwie KARATE .Moim zdaniem to chyba niedrogi i szybki sposób na dzika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś proporcje tego zaprawiania?

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z tego co wiem to jeden litr środka i litr wody tylko nie wiem na ile porcji to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5296

Z tego co wiem to jeden litr środka i litr wody tylko nie wiem na ile porcji to wystarczy.

 2 litry to na kilka worków spokojnie starczy, tak se dumam teraz


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dokładnie to nie wiem na ile wystarczy  :mellow: jutro dowiem się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj