Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

myśałem o tym bo mam 1ha pól uprawnych i 1ha łaki

ale tak szczeze mówiąc to nie za bardzo mi sie to wydjae skuteczne

rozstaw tych łapek trzebaby dawac blisko siebie a sznurka za bardzo nie da sie naciagnąc bo bedzie spadał jak bedzie wiatr to wydaje mi sie że tez bedą spadac

i chyba zdecyduje sie na pastuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że koła łowieckie z wnioskami o odszkodowania kierują wnioskodawców do Warszawy?

Podobno prawo się coś zmieniło i koła łowieckie nie są zmuszone do przyjmowania zgłoszeń. Przynajmniej sąsiad tak mi gadał. Ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

w zeszłym roku grodzilem pastuchem ok 100 ha kukurydzy. ściągałem gdy kuku była mniej więcej w kolano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Rozumiem że siałeś odmianę która nie miała kolb albo kolby nie smakowały dzikom ;) .

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my palimy znicze bo od strony jeziora mi włażą pierwszej nocy wykopały ze 30arów na 13ha teraz spokój dzisiaj tydzień jak posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam pytanie sory że pisze tu ale mam problem z bażantami chodż i wydłubuje kukurydze co dobiero wyszła z ziemi macie na nie jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kup na drugi rok zaprawiną Mesurolem i nikt nie bedzie tykał ziarna.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

ale ona była zaprawiona tylko one nie wybierają ziarna tylko co wyszło juz z ziemi zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

siedz i strzelaj

 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jakbym nie zaprawił Mesurolem to żurawie wybrały by wszystką. U mnie stada po 200-300 sztuk siadają, parę sztuk wyjmą jak ma 10-15 cm i odlatują. Kiedyś zasiałem 5 ha bez Mesurolu i wybrały 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

żurawie idą rządkiem podobnie jak dziki. Wszystko po kolei tną. Ja nie zaprawiam ale aż takich szkód nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie przesadzam. Od tamtej pory wolę nie posiać niż posiać niezaprawioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

W mojej wsi niema problemow z dzikami ale posiałem na dzierzawie w miejscowoscie sasiedniej no i niestety.... Ogrodzenie pastuchem pomaga?? Ile trzeba rozwiesc drutów i na jakiej wysokosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

25 i 50 cm. Wystarczą dwa. Na upartego nawet jeden na 30 cm. Oczywiście nie ten drucik 1,2mm i pastuch mocny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

U mnie jak kukurydza wychodzi na wierzch  to wrony wyciągają ją i zjadają ziarnko. Co teraz można zrobić bo wybiorą wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kiedyś jak mieliśmy problem z wronami, a nie było mesurolu, to dziadek łapał na wnyka wronę, przywiązywał do sznurka i na kij... działało, ale to było 30 lat temu, teraz ktoś na bank by podpierdzielił do jakichś służb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2344

na wrony najlepsze są petardy . na dziki tak samo a żeby nie jeździć noca i strzelać sypie trochę trocin do wiaderka klade na to petarde i przysypuje to trocinami do pelna polewam odrobina ropy i podpalam petarda wybucha kolo 4 nad ranem i to jak narazie pomaga


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie do kiedy żerują dziki w kukurydzy? chodzi mi czy do momentu aż wyjdzie z ziemi czy np do 4 liścia , bo tak kiedyś słyszałem. Mam wystawioną armatkę i hukinol i nie wiem kiedy sprzątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Nawet i później jak im odwali

 

Dokładnie w tamtym roku mieliśmy kukurydze po kukurydzy to znaczy w monokulturze to kukurydza nie pamietam ile lisci miala ale na oko to z 10 cm wzrostu to dziki ryli pomiedzy rzadkami i stare ziarka/kolby wyciagali i przy tym kukurydze ktora rosnąca niszczyli.

 

Ale to już przy tej fazie wzrosu to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj