Polecane posty

Bartek72511    81

U mnie w piątek w nocy zastrzelili dwie sztuki, pilnowaliśmy do poniedziałku w nocy i nic się nie pojawiło. Od dwóch dni stoi na polu armatka hukowa i jest spokój, nie tylko z mojej strony lasu ale i z drugiej strony lasu podobno nic już nie wychodzi tak się wypłoszyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dzisiejszej nocy poprawią... będzie 100%

taka jednostka specjalna obrobi spokojnie takie pole

http://youtu.be/FqgOHIdfdCM

 

Ciekawe czy jakby wjechał w tego największego i komuś się krzywda stała to tak by się nimi zachwycali... Tępić to draństwo bo działa na szkodę i rolników i kierowców. Już nie jeden auto skasował...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

przynajmniej dobrze się dosiewa ;-)

Moja ma już 4 liście... spokój do sierpnia.

to jak już są 4 liście to ginie nasionko w ziemi i już dziku nie przychodzą tylko dopiero jak kuku kolb dostaje jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

U Nas w tym roku to masakra, niczego się nie boją już te dziki, trzeba całą noc siedzieć i pilnować:/

Ale już pomału wychodzi także jeszcze troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to jak już są 4 liście to ginie nasionko w ziemi i już dziku nie przychodzą tylko dopiero jak kuku kolb dostaje jak to jest ?

właśnie tak :) W zasadzie to wystarczy że jest jeden listek i już dzikowi nie smakuje, ale raz miałem tak zdesperowane dziki że żarły z zieleniną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam pytanie do osób ,które mają pola ogrodzone pastuchem. Co ile wbijacie kołki ?, jakiej średnicy?? i z jakiego drzewa najlepiej?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
Napisano (edytowany)

Kołki zrobiłem z łat dachowych 4x5 cm 120 cm wysokości impregnowane olejem, wbite co 6 metrów . Na słupki narożne zastosowałem kołki okrągłe 12 cm średnicy. Elektryzator sieciowy SEKUR 2600 energia impulsu 6J, linia - 2 druty x 2mm . 1 drutu na wysokości ok.25-30 cm drugi na wysokości 50 -55 cm. Do tego oczywiście wykoszenie trawy pod linią ogrodzenia . Dziś skończyłem ogrodzenie jutro drugi raz sieje na tym samym kawałku kukurydze. Więc w przyszłym tygodniu będę znał skuteczność tego ogrodzenia.

 

Długo zastanawiałem się jaki elektryzator wybrać . Zdecydowałem się na sieciowy pomimo , że do pola z gospodarstwa jest 600 metrów i trzeba było zrobić przejścia górą przez dwie drogi . Z dwóch powodów po pierwsze bateryjny mógłby zginąć z pola a po drugie bateryjny za tą samą cenę ma słabsze parametry .

 

Podobno według jakiejś nowe normy bezpieczeństwa elektryzator nie może podawać na ogrodzenie większej energii niż 5J . Więc wszystkie urządzenia posiadające większą energie impulsu wykorzystują swoją pełną moc tylko jeśli druty w ogrodzeniu są uziemiane przez trawy lub jakieś inne zarośla .

 

Mój elektryzator z tzw. dodatkowych bajerów ma wyświetlacz na którym pokazuje % izolacji ogrodzenia oraz informuje o ilości zetknięć zwierząt z linią ogrodzenia.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

3x2cm? :blink: To jak w nie wkręciłeś izolatory?

U mnie słupki sosnowe i dębowe metrowe. Co 10 metrów. Ważne żeby na końcu była sprężyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Co ile metrów kolego te sprężyny?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

właśnie tak :) W zasadzie to wystarczy że jest jeden listek i już dzikowi nie smakuje, ale raz miałem tak zdesperowane dziki że żarły z zieleniną :)

 

 

Moglbys odblokować skrzynke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Normalnie wkręciłem izolatory za długośc gwintu a w czym problem? Pastuchma być barierą psychiczną a nie fizyczną, jesli nie dasz prądu w druty to mozesz dac słupki 20x20 a dzik i tak Ci zerwie, wiec nie ma sensu meczyc sie i wkopywac nie wiadomo jakie słupy. Ja mialem ścinki ze stolarni, kupilem i powybierałem co grubsze, powkręcałem izolatory i dzików ani śladu. Sukces to prąd a nie słupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

Witam. Mam pytanie z dzikami sobie poradziłem ale wrony mi wyjadaja czy jest na nie jakiś sposób? Pomocy bo zjedzą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
Napisano (edytowany)

Na wrony to wiatrówka , "położysz" kilka sztuk, to następne widząc je na polu powinny się bać . Nie wiem jak wrony ale kawki są na to bardzo wrażliwe.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Co ile metrów kolego te sprężyny?

na końu prostego odcinka. Może być nawet kilometr. Ale przy druciku 1,2mm raczej to nie zadziała bo szybciej drut pęknie jak sprężyna się naciągnie http://www.fermo.pl/produkt-1595-duza-sprezyna-amortyzujaca-naciagowa-do-pastuchow-elektrycznych.html

 

Normalnie wkręciłem izolatory za długośc gwintu a w czym problem? Pastuchma być barierą psychiczną a nie fizyczną, jesli nie dasz prądu w druty to mozesz dac słupki 20x20 a dzik i tak Ci zerwie, wiec nie ma sensu meczyc sie i wkopywac nie wiadomo jakie słupy. Ja mialem ścinki ze stolarni, kupilem i powybierałem co grubsze, powkręcałem izolatory i dzików ani śladu. Sukces to prąd a nie słupy!

chodziło mi o to czy te listewki nie pękały. Reszty tłumaczyć mi nie musisz. Wiem jakto działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dziki nie odpuszczają. Nigdy nie było większych problemów a w tym roku koszmar. Moja ma już 4-te liście i dali jej spokój ale sąsaiedzi to się mają. I niby odgrodzone linką i poszły zeszłej nocy łamiąc słupek dreniany. Tydzień temu nawet za stodołą dobrały mi się do pryzmy z kiszonką. Oczywiście koło łowieckie rozkłada ręce- dzięcioły normalnie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koła łowieckie mają nas głęboko w pewneij części ciąła nie reaguja a odszkodowanie za wyżądzone szkody przez dziką zwierzynę są śmieszne, Dziki i nie tylko strasznie dokuczają i coraz mniej się boją.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Napisano (edytowany)

Witam. Mam pytanie z dzikami sobie poradziłem ale wrony mi wyjadaja czy jest na nie jakiś sposób? Pomocy bo zjedzą wszystko

Na wrony sprawdza sie Dursban. Mieszasz ze zbożem i po polu posiać i masz spokuj murowany a wrony spokuj wiekuisty. Widziałem po takim dokarmieniu na polu było czarno. A co ciekawe widziałem obrączkowane wrony -obrączki założone w Pradze. To ile te gady przelecą?

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fre4K    0

Witam, mam podobny problem.

Jaki środek polecacie aby skutecznie pozbyć się tych cholernych ptaków z pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Gdzie kupowaliście drut do pastuch 2mm stalowy ? i jaka cena?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

 

Na wrony sprawdza sie Dursban. Mieszasz ze zbożem i po polu posiać i masz spokuj murowany a wrony spokuj wiekuisty. Widziałem po takim dokarmieniu na polu było czarno. A co ciekawe widziałem obrączkowane wrony -obrączki założone w Pradze. To ile te gady przelecą?

Gdzie ten Dursban kupic??

W moich okolicach z wronami i innymi gapami maja problem 10km ode mnie, u nas natomiast jest problem z golebiami z Cukrowkami raczej nie ale z takimi wielkimi co maja bialy pasek na szyi. Cale stada na polu nawet teraz po wzejsciu qq jak juz jest calkiem spora.

 

Sprawdzilem na necie i te duze golebie to Golab Grzywacz.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Koła łowieckie mają nas głęboko w pewneij części ciąła nie reaguja a odszkodowanie za wyżądzone szkody przez dziką zwierzynę są śmieszne, Dziki i nie tylko strasznie dokuczają i coraz mniej się boją.

Popieram,a dodam jeszcze że koła łowieckie specjalnie nie poluja dzików,gdyż każdą upolowaną sztukę muszą zgłaszać,przebadać,a gdy nie daj Bóg coś tam w badaniach wykaże,to koło ponosi koszty no i są inne konsekwencje.Lepiej więc im po prostu nie strzelać do tych sk****li.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj