Polecane posty

saszeta    164

12J :blink: ? Jakiej firmy? Taki mocny wytwarza dodatkowe pole magnetyczne przy ogrodzeniu i pali trawę co drutu dotyka.

I następne ważne to drut. Zwykły 1,2mm na sarny to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

musiał bym luknąć co to za firma, fabrycznie było 2J mała modyfikacja dała teoretycznie(wyliczone) 16,5J ale zakładam, że kondensatory mogą nie trzymać już fabrycznych parametrów dlatego obstawiam okolice 12J

Łuk przeskakuje z ok 4-5cm boli jak diabli drut miał być 1,2 ale trafił się 2mm zobaczymy jak będzie jutro, popadał śnieg będzie widać po śladach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

12J to juz zbyt duże napięcie, 1-3J to max, już te wartości dla osób z problemami z sercem mogą być zabójcze przy przypadkowym kontakcie, a co najmniej 12J. Ogarnij się chłopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

1-3 to na psa. Pastuch troretycznie musi być oznaczony tabliczkami. Ja mam 8J (a chętnie bym puścił takie 12 :D ) puszczone na 4 druty wzdłuż drogi wojewódzkiej i żadnej tabliczki. Skoro jest ogrodzenie to chyba po to żeby nie wchodzić. To jak można przypadkowo dotknąć?

Problemem przy tak mocnym pastuchu jest to że jak zwierze go poczuje a wejdzie w ogrodzenie to będzie bało się wyjść. U mnie zawsze tak jest z jakimś dzikiem. Wejdzie z wiosny i potem czeka dotąd aż go myśliwi ustrzelą albo ogrodzenie otworzę. Bo nawet jak już elektryzator nie chodzi ale drut jest założony to nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

12J to juz zbyt duże napięcie, 1-3J to max, już te wartości dla osób z problemami z sercem mogą być zabójcze przy przypadkowym kontakcie, a co najmniej 12J. Ogarnij się chłopie...

 

 

Nie napięcie a moc jest w tym różnica prawda? pod obciążeniem u mnie jest nie zupełnie 5000V co raczej nie odbiega od normy są tabliczki ostrzegawcze i tyle w temacie.

Za mocny? a co to jest?

 

http://allegro.pl/b-mocny-elektryzator-pastuch-dziki-zubry-25-juli-i3866982050.html

 

jedynie o cenę chodziło bo to przesada

 

@saszeta ślady saren metr od ogrodzenia nie podchodzą bliżej, przynajmniej po pierwszym dniu.

 

Niestety musisz dać tabliczki ostrzegawcze bo w razie czego miał byś problemy, i 8J by pozamiatało wydłużyć czas impulsu tylko trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

a tak pisząc oczywiście czysto teoretycznie czy oprócz mieszanki gipsu i otrąb jest jakaś metoda na otrucie dzika jakimś środkiem ogólnodostepnym ?

Edytowano przez magdziarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Napięcie i moc są ze sobą powiązane. Zwiększając dwukrotnie napięcie wzrasta dwukrotnie moc, i odwrotnie, itd. więc nietrafiona uwaga. Jutro się dowiem, ile dżuli miał elektryzator z ogrodzenia znajomego, który przypadkiem na nie upadł, przez 2 dni go serce bolało, mimo że chłop na schwał, bez żadncyh problemów zdrowotnych. Źle Wam nie życzę, ale też trzeba mieć trochę wyobraźni wybierając napięcie biegnące przez druty, nie chciałbym odpowiadać za czyjąś śmierć tylko dlatego, że musiałem mieć najmocniejszego pastucha... A ten z linka nadaje się też na słonie, bez komentarza.

 

EDIT: trucie dzików podpada pod kłusownictwo, a kłusownika tego "typu" nietrudno wskazać (jedynym poszkodowanym żerowania zwierzyny jest rolnik), trudniej zazwyczaj o dowody. Myślałem o tym i wiem nawet, jakiego środka użyć, ale sprawa jest niewarta ryzyka; kolejna rzecz, po prostu trzeba się dogadać z myśliwymi, w najgorszym razie przez zewnętrznego rzeczoznawcę i drogą sądową.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

problem dzików w moim regionie nawet myśliwym wymknął się z pod kontroli stada liczą powyżej 30 sztuk 1takie stado przypada na około 150ha upraw więc nie trudno wywnioskować co dzieje się na polach problemem jest też to że pola ida wzdłuż budynków i zgodnie z prawem mysliwy nie może oddać strzału na linii budynków las z którego wychodzą dziki jest rezerwatem wiec w jego obrębie nie można polowac :)

eMWu- masz zatwardzenie w skrzynce możesz cos z tym zrobic? :)

Edytowano przez magdziarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W moim rejonie przez pola przewala się ponad 100 dzików (2 dni po siewie qq 5 z 10ha było do przesiewu, niedopilnowali... i później nie zapłacili za przesiew i nasiona, życzę im jak najgorzej), myśliwi szacują tą ilość od 100 do 250, więc problem jest, ale tylko w qq i zbożach nieościstych. Szczególnym typem zarazy są sarny i łosie, oziminy (zboża przed wykłoszeniem, rzepak w ogóle, a najbardziej zimą) strasznie przez nie cierpią. A o sposobie zwalczania zwierzyny to zapomnij że się go ode mnie dowiesz. :) Ale w innej sprawie wal śmiało na PW, wyczyszczone.

 

W tym przypadku zostaje już niestety tylko ogradzanie pól, myśliwi powinni na to kasę wyłożyć, a jeżeli nie będą chcieli to targaj ich po sądach, niestety już po zgłoszeniu szkody (najlepiej taką prośbę o ogrodzenie zrobić na piśmie, z dodatkiem "nie zgadzam się" - w przypadku zniszczenia uprawy jesteś wygrany, masz wszystko na papierze - tylko uwaga - podpis niech będzie składany przy obecności zewnętrznego świadka - unikniesz dociekania i dodatkowych badań, czy podpis nie został sfałszowany), spróbuj też oznaczyć drzewa graniczące z polami co 10-15m od strony lasu na wysokości nozdrza dzika czarną pastą do butów w tubce (sprawdzona kiwi, ale po 2-3 tygodnaich przestaje działać, a jak dziki napalone na żarcie to i tak przejdą tą odorową zaporę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

ogólnie ogrodzenie 40ha w16kawałkach byłoby nie lada wyzwaniem. sądził się u nas już nie jeden problem w tym że trudno wygrać sprawę z kołem w którym jest prokurator połowa nadleśnictwa i prawnicy :) znajomy po 2latach sądowania za 5 ha kukurydzy dostał 2.5tyś odszkodowania

Edytowano przez magdziarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwaTrzciska    0

Aby ogrodzenie elektryczne przeciw dzikiej zwierzynie było skuteczne, nie wystarczy zastosowanie mocnego elekryzatora. Ogrodzenie musi być zaprojektowane indywidualnie i solidnie zbudowane. Zachęcam do zapoznania się z ofertą budowy ogrodzeń , tak powinno ono wyglądać: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=659430494085947&set=a.659423114086685.1073741839.633030150059315&type=3&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak jest dobry sieciowy elektryzator to i jeden drut wystarczy. A jak bateryjny to i pięć drutów mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwaTrzciska    0

To nie jest kwestia zasilania, ale energii impulsu. Może być elektryzator bateryjny 3 lub 5 J , który jest równie skuteczny. Jeśli stosuje się tylko jeden drut to jest ryzyko, że na przykład młode przejdą pod ogrodzeniem, wtedy locha sforsuje je bez względu na to jaki elektryzator jest do niego podłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

To nie jest kwestia zasilania, ale energii impulsu. Może być elektryzator bateryjny 3 lub 5 J , który jest równie skuteczny. Jeśli stosuje się tylko jeden drut to jest ryzyko, że na przykład młode przejdą pod ogrodzeniem, wtedy locha sforsuje je bez względu na to jaki elektryzator jest do niego podłączony.

dobry sieciowy prawie zawsze ma dobrą siłę. 5 J a tym bardziej 3 na dzika to za mało. O jednym drucie w przenośni napisałem chociaż na całym 30 hektarowym obszarze ogrodzonym mam 5 bram z jedną spręzyną na 20 cmi jeszcze się nie zdażyło żeby dziki tamtędy wchodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy kiła może ma obowiązek informowania ARiMR o wszelkich wypłaconych kwotach z tytułu odszkodowań za szkody łowieckie na poszczególnych działkach

ewidencyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie. I wypłacane odszkodowania nie mają nic do dopłat. Wkręcają ci taki kit że jak weźmiesz odszkodowanie to nie możesz ubiegać się o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwaTrzciska    0

dobry sieciowy prawie zawsze ma dobrą siłę. 5 J a tym bardziej 3 na dzika to za mało. O jednym drucie w przenośni napisałem chociaż na całym 30 hektarowym obszarze ogrodzonym mam 5 bram z jedną spręzyną na 20 cmi jeszcze się nie zdażyło żeby dziki tamtędy wchodziły

 

 

Proszę wziąć pod uwagę , że energia, która dociera do zwierzęcia nie może być większa niż 5J , takie są zasady bezpieczeństwa i obowiązujące normy.

Elektryzatory o sile impulsu ponad 5 J, "wykorzystują" tę energię w innym celu np. do wypalania roślinności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Z dzikami jest problem i będzie jeszcze większy ponieważ jest ich za dużo na moim terenie działają dwa koła łowieckie rozmawiałem z łowczym twierdził że w ubiegłym

sezonie jako koło odstrzelono i sprzedano ponad 40 szt myślę że drugie koło nie było gorsze plus kłusownicy wypadki z moich wyliczeń wynika że zostało wykasowanych

około 100 sztuk a szkody spowodowane przez dziki rosną z roku na rok odszkodowania wypłacane przez koła łowieckie są nie adykwatne do strat i wielu rolników

ma dość szarpaniny i wogóle nie ubiega się o jakieś pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ubiegam sie o przyznanie pastucha od kola lowieckiego, lowczy zapewnia, ze dostane go po zasiewach. Czy to jest wporzadku czy powinienem go dostac przed zasiewami? Oraz czy musze go sam postawic czy to ich obowiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Obowiązek dotyczy współpracy, nie ma określonych prawem zasad. Najważniejsze, że nie możesz odmówić postawienia urządzeń np. pastuch lub ambon bo wtedy mają podstawę do niewypłacenia odszkodowania. Jak przyciśniesz koło to sami postawią pastucha, to im powinno zależeć żeby były mniejsze szkody-mniejsze odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jak raz dobrze wypłacą to później nawet nie pytają czy chcesz grodzić. Po zasiewie to w jedną noc wataha ci połowę pola może skasować. Ważne żeby nie weszły zanim siewka nie wyjdzie na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No wlasnie najwazniejszy jest ten okres od siewu do wschodow. To po co mi pastuch po siewie, zanim ogrodze to kukurydza juz wzejdzie. Musze im powiedziec ze chce tydzien przed siewem a jak nie to pojde do jakiegos prawnika niech mi napisze do nibh pismo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu do klatki z tucznikami wpadła mi taka kostka soli dla bydła ok 1 kg i jedna sztuka najadła się jej do oporu,zgon tucznika nastąpił w ciagu 10 min.Ciekawe czy dziki też są takie łakome na sól .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj