Gość Profil usunięty

MTZ 80 czy C-385

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1565

Zależy kto jak szuka ;) Dla chcącego nic trudnego ;)

 

A jak z przednią osią, MTZ posiada resorowaną os ?

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mtz-cie jak spuscisz trochę powietrza to będzie resorowana os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

pewnie niedługo właściciele 385 i Mtz napiszę, że palą im 8 litrów na ha orki :lol:

w to, że 385 spali w orce 12 litrów to nie wierz, miałem 385-A to wiem, tyle to spali 360 3p lub MF 255 a ten to jak każdy inny większy lub zetor, na cięższej ziemi około 20 musisz liczyć, Mtz podobnie, jak robi robotę to musi spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ta tylko w ile zaorzesz ha ziemi 3p a w ile c-385/mtz ?

C-385 i mtz zrobisz to o połowe szybciej, a spalanie takie duze nie jest

 

Mi c-385 w cieższej robocie pali mniej od c-360 i nikt mi kitu nie będzie wciskał ze tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mtz ma szybką skrznie ? Można kupić c-385 z szybką skrzynią, ja taką posiadam, jedzie 37-39km/h do tego amortyzowany przód mmm.... :)

Mtz posiada amortyzowany przód ?

 

MTZ ma amortyzowany ale 4x4 nie wiem jak z 2x4 no wiesz 40km/h to nie jest wielki wyczyn dla MTZ w sumie nie można go dzielić na szybka i wolną skrzynie bo każdy mtz ma normalną skrzynie ale na upartego można nazwać ją szybką bo synchro są już wolniejsze B)

 

No jasne MTZ czy 385 spalą na hektar mniej od c-360 ja już odczułem po kieszeni choć maszyny nie były jeszcze takie jakie powinny być na MTZ ale prędkością starałem sie nadrabiać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ja bym ci radził mtz 80 dośc wytrzymały w poruwnaniu do 385 to spali mniej ropy w orce (wiem bo sam posiadam tylko że z przodem), w miarę wytrzymały i części do nie go tanie układ hyudrauliczny trochę się poci ale to normalka. 385 bym ci odradził bo występują tam różne usterki takie jak np: jak podniesiesz czasami podnośnik to ci nie opanie w dół jak chcesz go spuścic, skomplikowana i psująca się skrzynia biegów, dośc ciężki jak na swoją moc co do tego idzie wiecej paliwa drze. Mtz to dobra maszyna do biegów trzeba się przyzwyczaic, a silnik ma nie do zdarcia;p Polecam mtz

 

:lol: :lol: :lol:

Ciekawe gdzie się ten podnośnik zawiesił :D Jaka skomplikowana skrzynia? z tym to przesadziłeś.

 

Za ciężki - hmm... - no to ma być ciągnik do ciężkich prac czy do latania sobie po polu na pusto? Waga zdecydowanie na korzyść Ursusa :)

 

Ja bym wziął 80 - tkę, jak dla mnie masywniejszy ciągnik, szersze laczki itp., co do MTZ to mi się po prostu nie podobają i jeszcze te przecieki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

choć znajdź mi przeciek :) Sieroty nie umieją zadbać to cieknie. Tyle ode mnei w tym temacie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

UrsusCzesio - ty masz wybitny egzemplarz, widać poprzedni właściciel dbał o niego ;)

 

Nie chodziło mi o to, że każdy będzie miał przecieki, ale z 15 tysi to chyba większość. Trzeba dbać niestety, a za zadbaną sztukę trzeba dać trochę więcej. Nikt za bezcen nie odda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja też bym wybrał c-385 po mojemu jest cięższy co daje mu przewagę nad mtz-em np: przy ugniataniu kiszonki ma szersze laczki i chyba podkreślam chyba bo nie wiem do końca szerszy rozstaw kół oraz jest niższy od mtz przez co trochę trudniej go wywrócić skrzynia też nie jest skomplikowana duża kabina koleś na wsi ma u nas Ursusa c 385 z turem 2 sekcyjnym i jak dotąd żadnych awarii (kupił go z tartaku w opłakanym stanie a po remoncie prawie jak nówka ma już go może ze 3 lata) ale tutaj przemawia zasada jak dbasz tak masz :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

UrsusCzesio - ty masz wybitny egzemplarz, widać poprzedni właściciel dbał o niego ;)

 

Nie chodziło mi o to, że każdy będzie miał przecieki, ale z 15 tysi to chyba większość. Trzeba dbać niestety, a za zadbaną sztukę trzeba dać trochę więcej. Nikt za bezcen nie odda :)

 

A ja powiem ci szczerze że dałem 2 tyś więcej niż podałeś B) i 4x4


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na pewno bym wybrał ursusa a jak kto dba o ciągnik tak ma jak nie raz na wsi widzę jakimi ludzie ciągnikami jeżdżą to aż mnie skręca <_< ja dbam o ciągniki i chodzą bardzo dobrze zero awarii :P tak więc ci co piszą że c385 jest awaryjny to są chyba tacy co tylko wlać paliwo i do przodu żeby się tylko koła kręciły ;) i zależy też wszystko jak kto ciągnik katuje jak w SKR orał ciapkiem bez wody bo chłodnica była dziurawa to objechał 2 razy w koło ciapek się przytarł to traktorzysta wyspał się na polu ciągnik ostygł to znów trochę zaorał i znowu się zatarł i tak w kółko :D więc nie którzy mają chyba taki syndrom traktorzysty z SKR-u a ty kolego najlepiej znajdź w ogłoszeniu jakiegoś MTZ-ta i ursusa pojedź je zobaczyć przejedź się i w tedy dokonasz wyboru bo w takim temacie to raczej wiele się nie dowiesz :)

powodzenia w wyborze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

@dominiczek12 zobacz ja tez mam dowód

na glinie ale 4 skiby a w mtz to wiem jak jest nigdy biegów niema silnik ma niezajechania tak jak w 385 czy 902 a wszystkie rusy tyle paliwa piją ze szok... mają paliwa dosyć w Rosji to co im zależy niewygodne to jest a o luzie na kierownicy już nie mówię wspomagania niema wcale żeby ze an full gazie z 385 leje się z serwa ale jest o wiele lepsze wspomaganie a koszt naprawy to grosze bo wymiana uszczelnień jeśli robisz sobie sam mtz wywrotny jest bo wysoki a wąski jeszcze raz proponuje 385 a ja z ruskich to tylko opony wole bo to mają dobre a o wyciekach z hydrauliki nie wspomnę....... zgadzam się z przedmówca całkowicie dzieje się też tak że podnośnik się zawiesi wzmacniacz rozsypie ale to jest wadliwe lub złe użytkowanie jak ktoś oleje wymienia jak się powinno to nic się nie dzieje a jak nie to do tarcz wzmacniacza najdzie syf i się sypie do rozdzielacza najdzie opiłki osad i się przytka i podnośnik nie spadnie... Edytowano przez zenekbizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja bym tam kupił MTZa ze sportowa kabiną, bo szybki jak diabli a i paliwa mniej spali jak przy nowszej kabince... ;) Jak ktoś chce wrażeń to MTZ- jazda po drodze to hardcor :D Jak ktoś chce monotonnej nudnej jazdy bez rozrywki to Ursus. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem 912 a teraz mam MTZ 82 z turem.

Nigdy więcej 912.

MTZ ma słabszą hydraulikę i komfort. Ale na pewno MTZ jest silniejszy, zrywniejszy a co do spalania to podobnie.I biegów m tyle że idealnie sobie dobiorę bieg do danej roboty.

Wspomaganie nie jest takie złe, ja dołożyłem siłownik i fajnie jest, ale w 912 lżej się kręci.

Ale 912 jest dużo gorszym ciągnikiem chociaż niby takie same moce.

A tak naprawdę to oby dwa są do niczego, ale za te pieniądze nic ciekawego się nie kupi.

Ja teraz kupiłem case to nawet nie ma o czym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenekbizon jeśli ty twierdzisz że rusy tyle paliwa drą to ty chyba nigdy nie orałeś mtz wiem ile wujka mtz pali na ha w 4 skibowym pługu i jak porównaliśmy spalanie mtz a 385 sąsiada to wyszło że mtz mniej spalił i jeszcze szybciej zaorał pole:) i za 15 tyś nikt nie kupi ciągnika o takiej mocy w idealnym stanie. Plus może byc tylko taki że mtz kupisz młodszego niż 385 bo nasze ursusu nie stety trzymają cene i za 15 tys cuda nie kupisz

Edytowano przez Dominiczek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

To chyba silnikiem z andrychowskim esem hahahahahahahahahah ci tyle spali jakby to mało paliło to wszystko bym wywalił i bym se kupił t 150 i bym tym robił nieche tego widzieć jak napisał jd1052 to jazda ekstremalna luz na kierownicy jest taki ze w 385 już skręcisz kołami a w mtz dopiero luz skasujesz tyle lepszy że wleje się byde dziadostwo i pojedzie a 385 już nie pójdzie na byle czym a jak pójdzie to go wykończysz zaraz..

a jazda 385 a mtz to ani niepiesze bo ... biegi ładnie wskakują aż uciecha a w mtz to kur poszukać biegów a potem męka żeby ich wbić.....

 

Dominiczek12 to jak tak w zaparte za tym mtz jesteś to może się zapiszesz do fanklubu z Filiplemken94 bo ponoć jakiś mają pronar ekipa a to jedno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A który z nich jest łatwiejszy do naprawy? Ile kosztuje mniej wiecej remont tego wzmacniacza momentu c385? Dziś byłem obejżeć jednego mtz i dwie c385. W mtz wcale nie jest tak trudno z tymi biegami. Teraz jestem w kropce wszystkie trzy ciągniki są w dobrym stanie, podnosniki dobre, nie dymią bardzo przy dodaniu gazu, ciesnienie ok, tylko rocznik sie róznią ursusy są z 77 i 81r. a mzt 92r.

Edytowano przez glendus3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6
http://allegro.pl/okazja-wzmacniacz-momentu-zolw-ursus-i1571128742.html#gallery tyle ze jak z głową będziesz jeździł niecharpaganił używał tego jak nazwa mówi momentu a nie czasu ciągłego to tego nie wykończysz... a ajzda z luzem na układzie kierowniczym to jest rąbana udręka... ja dalej stawiam i stawiał bede na 385 jeszcze ta lejąca hydraulika w mtz jak kupisz dobrego trafisz dobrze to nie będziesz dokładał tylko nalać i jechać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja bym się nie zastanawiał i brał MTZ, a to choćby dlatego że ma napęd a to bardzo dużo, no i jest nowszy.

Hydraulika lubi cieknąć, wiem po sobie. a mój jest z Nieniec przywieziony.Ale z raz w roku muszę coś przy hydraulice ruszyć, ale to też wina tura a nie oszczędzam go. Jak zapnę na tura 3 big begi z nawozem to mi się tylne koła podnoszą, włączam napęd i sobie jadę. I jeszcze nic nie pękło.

Druga rzecz, w MTZ siedzisz wysoko i wszystko ładnie widzisz.. W naprawie jest tani i mniej się psuję od 385.Podstawowa rzecz, tam masz 18 biegów i zasuwa po drodze 35 km/h.Pojechałem z szwagrem do cukrowni kiedyś po wysłodki [ a on ma 385] po był trochę zdziwiony że jak MTZ górkę zobaczył to jechał i nawet nie trza było redukować bo on swoją 80, a jest w stanie dosłownie idealnym to by trochę się napocił żeby tą trasę zrobić.

Drugi przykład ja sieje zborze ok 14 km/h no to 385 musiała by jechać 3 szosową a to nie jest realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

a jak z przodkiem to równaj mtz 82 i 385A lub 914 a z 4x4 ciagnik to wogule co innego ten sam bez przedniego to całkiem inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glendus3512 Ile wołają za 385 a ile za mtz? Ja bym wolaltego mtz ponieważ jest młotszy a tamte są o 10 lat starsze i co przy tym idzie chyba bardziej wytłuczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bierz ursusa chociaż z wyglądu wygląda jak traktor a MTZ to jak pojazd księżycowy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i ile koni ma 80 i ile MTZ mam 80 ale jadnak teraz bym postawił na MTZA chociazby dlatego ze ma wiecej biegów wzmacniacz w 80 bobra sprawa a nawet bardzo ale jadak mogła by miec wiecej biegów i 80 ma oryginalnie 76 KM no kurcze troszke mało bedzie kasa bedzie trza zakombinować pompe od 912 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Ja bym tam kupił MTZa ze sportowa kabiną, bo szybki jak diabli a i paliwa mniej spali jak przy nowszej kabince... ;) Jak ktoś chce wrażeń to MTZ- jazda po drodze to hardcor :D Jak ktoś chce monotonnej nudnej jazdy bez rozrywki to Ursus. :D

Przecież w życiu liczy się zabawa, gałka na kierownicę, dobra muza i dyskoteka jak się patrzy :lol: ( gaz w podłogę , a rączki śmigają przy kierownicy :D ), a w ursusie to tylko auta które nas mijają są rozrywką (można je np. liczyć :D ). Tak na serio to jak dla mnie silnik w mtz ma swoją moc i ruską wytrzymałość(duże spalanie to bajka zza siedmiu gór i lasów), pozostałe podzespoły pozostawiają trochę do myślenia. Natomiast co do c385 silnik to muł jak na swoją moc i przy większych obciążeniach łatwo go zduśić, można by jeszcze narzekać na wzmacniacz, ale jak nie masz czasu i pieniędzy na naprawę to wystarczy spawarka i nawet nie trzeba ciągnika rozjeżdżać w razie awarii :lol: ,poza tym to obleci(tylko ta monotonia :unsure: :D ).


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj