Gość Profil usunięty

MTZ 80 czy C-385

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, który byście doradzili jako głowny ciagnik na 25ha ornych, mtz czy ursus c385, oba ciągniki były by bez napędu, cena do 15tys. Tylko nie piszczcie ze lepszy byłby z napędem bo na takiego mnie narazie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

nieudany to jesteś sam ... 385 pali pewno połowe tego co mtz .... mniej awaryjne bo nietrzeba biegów szukać ... noj proste w obsłudze ja bym polecił tylko 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził mtz 80 dośc wytrzymały w poruwnaniu do 385 to spali mniej ropy w orce (wiem bo sam posiadam tylko że z przodem), w miarę wytrzymały i części do nie go tanie układ hyudrauliczny trochę się poci ale to normalka. 385 bym ci odradził bo występują tam różne usterki takie jak np: jak podniesiesz czasami podnośnik to ci nie opanie w dół jak chcesz go spuścic, skomplikowana i psująca się skrzynia biegów, dośc ciężki jak na swoją moc co do tego idzie wiecej paliwa drze. Mtz to dobra maszyna do biegów trzeba się przyzwyczaic, a silnik ma nie do zdarcia;p Polecam mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no i 80 na lekkich ziemiach to i bez przedniego napedu da sobie rade w 4 plugach a mtz juz nie bardzo no i skrzynia jest wygodniejsza niz w mtz kabinka tez wieksza co tu duzo mowic jak bym sie napewno nie zastanawial tylko bral 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wojtas972 masz pewnośc że mtz 80 nie radzi sobie w pługach 4 skibowych? Mylisz się mam nawet dowódhttp://www.youtube.com/user/marcinorolnik#p/u/20/ATUkH0068XY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup 80-tke,ma napewno lepszy uciąg od MTZ i szersze opony fabrycznie,duża wygodna kabina,wcale dużo nie pali a każdy kto twierdzi że 80-tka jest bardziej awaryjna niż MTZ ma chyba poważny problem ze spostrzeganiem rzeczywistośći... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

W c-385 skomplikowana skrzynia ? :blink: :lol:

Zacinający sie podnosnik ? Moja c-385 całą zime, dzien w dzien robiła z wycinakiem i nie zdarzyło się tak żeby podnośnik się zaciął :blink:

Psująca sie skrzynia ? Same bzdury,

Awarie na pewno mogą być bo to nie jest nowy ciągnik....

 

 

Lepiej popatrz w sklepach jaki dostep do czesci jest, bo u mnie w okolicy ciężko czesci do MTZ dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z małą kabina nie wchodzi w gre, nie mam zamiaru patrzec przez szyberdach, a co do cześci jest jadnakowy dostęp do oby dwu ciagników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

ja radzie brać MTZ bo jak uzbierasz trochę grosza to za 3-tyś zl kupisz przód do ruska sam widziałem pare na allegro za tą kase a do 80-siony to musiś dać 10-12 tyś zl a pług 4 mtz bez przodu pociągnie a palą równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził mtz 80 dośc wytrzymały w poruwnaniu do 385 to spali mniej ropy w orce (wiem bo sam posiadam tylko że z przodem), w miarę wytrzymały i części do nie go tanie układ hyudrauliczny trochę się poci ale to normalka. 385 bym ci odradził bo występują tam różne usterki takie jak np: jak podniesiesz czasami podnośnik to ci nie opanie w dół jak chcesz go spuścic, skomplikowana i psująca się skrzynia biegów, dośc ciężki jak na swoją moc co do tego idzie wiecej paliwa drze. Mtz to dobra maszyna do biegów trzeba się przyzwyczaic, a silnik ma nie do zdarcia;p Polecam mtz

to powiedz mi ile spali ci na godzine w jakim pługu i na jakiej ziemi ????? to mnie cholernie interesuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja miałem 385-A przez 10 lat i obrabiałem nim 25 ha i do skrzyni nawet nie zajrzałem, a był to już stary ciągnik, ziemia u mnie ciężka i w dupsko dostawał,

4 skiby poradzi Mtz bo znajomy ma takiego bez przodu i ciągnie ale z kolei drugi znajomy ma 912 i ciągnie 5x30 jak lżej idzie, a piachów nie ma

ursus wygodniejszy

Mtz młodszy

musisz wybrać sam

za te pieniądze to szukaj 912

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nieudany to jesteś sam ... 385 pali pewno połowe tego co mtz .... mniej awaryjne bo nietrzeba biegów szukać ... noj proste w obsłudze ja bym polecił tylko 385

 

tak tak tak i love poland mechanizacja :lol: :lol: Mniej spali od MTZ i to polowe? Ty się pozamieniałeś głowami z czymś chyba :lol: Chociaż fakt że C-385 też nie spali nie wiadomo ile jak niektórzy twierdzą.

 

Biegi szukać w MTZ? Człowieku zamilknij na wieki jak masz takie bzdury pisać. Nie jest to idealny ciagnik ale zestopniowanie skrzyni to ma dobre. A wręcz idealne Najgorzej jak w 385 będzie coś grzebane i będzie skrzynia 3 to biegów pewnie zabraknie

 

Co do tematu to sam sobie na to odpowiedz jeden i drugi dobry tylko jaka stara i wydymana będzie 385 a jaki stary będzie MTZ za tą kase

 

A tak troszke po za tematem. Nigdy bym nie założył tematu na forym jaki ciąhgnik wybrać bo pewnie doradzili by mi takie padło że szok. Najlepiej poszukaj w okolicy informacji co i jak o tych ciagnikach. Najlepiej wyjdziesz na tym


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Posiadam ursusa c-385 10 lat i nigdy nie było problemów ze skrzynią, ani silnikiem.Ziemię mam ciężką i lżejszą.Na ciężkiej 4*35 ma ciężko, ale na lekkiej to bez problemów.A co do tego spalania to w orce ok 8-12l na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam w planach na lato kupić ursusa 914 miałem brać jeszcze jednego fortschritta ale 2 to by nie miały co robić B) a tak 80 km to w sam raz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

bierz 80 lepsze o wiele od MTZ :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Mój sąsiad z 5 lat temu kupił c-385 (bez przodka) po remocie i po niecałym pól roku go sprzedał bo się wszystko pokoloej psuło. Ma teraz MTZ 82 i mówi że jest o wiele lepszy. Z rok temu znajomy ojca kupił c-385 z przednim napędem i też patrzy go sprzedać bo podobnie jak u mojego sąsiada ma cochwila jakąś awarie. Patrzy teraz kupić nowego Belarusa. Za 15tys. nie licz że kupisz extra sprzet w tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

nieudany to jesteś sam ... 385 pali pewno połowe tego co mtz .... mniej awaryjne bo nietrzeba biegów szukać ... noj proste w obsłudze ja bym polecił tylko 385

 

 

;) połowę mniej? Liczba koni zobowiązuje, więc palą porównywalnie.

Mniej awaryjne bo nie trzeba biegów szukać? A może jakiś bardziej logiczny, realny powód rzekomej mniejszej awaryjności?

 

Za 15tys. oba będą tak samo "awaryjne". Już sam fakt, że ciągnik jest używany, i nieświadomość tego jak był eksploatowany, nie pozwala ocenić do końca jego stanu rzeczywistego.

 

MTZ to prosta maszyna, tania w utrzymaniu. Jakiś czas temu widziałem MTZ80 w dobrym stanie za 10tys., więc na upartego myślę, że znalazłbyś jakiegoś MTZ82 z duzą kabiną i napędem.

 

@Prometeusz jeśli ktoś w ogłoszeniu pisze "hamulce" przez "ch"...to wątpię by zrobił w nim to wszystko co wymienił...nowe blachy, umyty, pomalowany- i tyle.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Ja bym brał c-385 bo ma dużo biegów co daje dopasowanie prędkości do wykonywanej pracy i dlatego posiada wzmacniacz momentu (półbieg). A poza tym co polski ciągnik to polski. Dostępność do części też jest duża. A o spalanie to tak średnio w pługu czwórce to tak spali 11,5 l na hektar.

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Kameleont25 a w mtz to niby mniej biegów niż c385? Ja bym wybrał mtz-ta, ze względu ze będzie młodszy, i ma szybką skrzynie, choć c385 to tez nie jest zły ciągnik, jest cięższy i ma oryginalnie szersze opony z tyłu co przy braku przedniego napędu jest dużym plusem. Wybieraj tego który będzie w lepszym stanie technicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mtz ma szybką skrznie ? Można kupić c-385 z szybką skrzynią, ja taką posiadam, jedzie 37-39km/h do tego amortyzowany przód mmm.... :)

Mtz posiada amortyzowany przód ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mtz ma szybką skrzynie, ciężko trafić na c385 z szybką skrzynią za 15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj