paweljrfarmer

Porównanie modeli siewników

Polecane posty

Czy siewniki z Brodnicy- Cami Z1 dorównują jakością siewnikom z Uni Group typ Polonez. Jaka jest żywotność "komputera" w polskich maszynach (wyp. opcjonalne w brodickim to właśnie komputer)- jestem nastawiony raczej sceptynie do takiego wynalazku <_< .

Może polecacie jakiś inny ze skrzynią 500-700 litrów, znacznikami hydraulicznymi i sterowaniem dla ścieżek technologicznych do ok. 25 000 zł (max 28 000 zł) byle bez komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jeśli mam Ci coś doradzić to napewno nie bierz komputera, czy to z Unii, Brodnicy czy z czegoś innego, straca kasy na urządzenie które się nie przydaje albo szybko wysiada.

A co mogę ci polecić to zastanów się dobrze nad Polonezem, ja mam Mazura 4m od dobrych 10 lat i nie ma z nim większych problemów i części są tanie jak się zepsuje, kupiliśmy go z komputerem ale już dawno poszedł w odstawkę.

Różnica która może wydać się znacząca pomiędzy Unią a Brodnicą to to, że w Unii ścieżki technologiczne są zamykane elektrycznie a nie hydrauliczne. My nie mieliśmy tylu wyjść i na elektryczne nie można narzekać.

 

Cena też przystępna bo 26.500 nie jest jeszcze taka wygórowana za Poloneza 3m/550l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Do 28tys. to śmiało znajdziesz coś z markowych siewników. Jeżeli polonez kosztuje 26tys. to wolałbym dołożyć 2-3tys. i kupić coś 'zachodniego' Co do porównania Brodnica vs. Unia, wizualnie Brodnica lepiej wypada. Ludzie na forum chwalą siewniki z Brodnicy (podobno są kopią Fiony...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Polecam używane siewniki Amazone bo są bardzo trawałe i względnie tanie. Poza tym scieżki przełączają bez komputera więc nie ma obawy o elektronike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy, bo w "Młodego" chcę go wrzucić. W brodnickim podoba mi się duży rozstaw w rzędzie i między rzędami redlic, ale Unia to Unia. Przy obecjnej technologii przed siewem jesiennym jest trochę resztek pożniwnych, staram się siać jak jest sucho i Poznaniak daje radę. Wybór raczej padnie na Poloneza, ale opinie wpisujcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Też zastanawiałem się nad Polonezem, ale jak dowiedziałem się, że kosztuje ok 25tys. to od razy mi przeszło, wolę dopłacić kilka tys. i mieć coś lepszego. Obecnie z polskich siewników najbardziej podoba mi się Brodnica w wersji nadbudowanej

ale Unia to Unia.

:blink: Unia to jakaś porażka... największa firma produkująca maszyny rolnicze w PL, a jakość i rozwiązania techniczne poniżej jakiegokolwiek poziomu. Będę kupował kilka maszyn i stwierdziłem, że szkoda nerwów na Unię. Jeżeli chodzi o polskie maszyny to są inne firmy tańsze a czasem i lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Musi być nowy, bo w "Młodego" chcę go wrzucić...
no ja sporo myślałem o nowym siewniku z Unii a później z Brodnicy a kupiłem 4metrowego pneumtayka w firmie Midex-Brzeźno - poczytaj moje poprzednie posty. Ogólnie za te pieniądze nie wiem czy znajdziesz coś lepszego.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan3453    0

Unia to jakaś porażka... największa firma produkująca maszyny rolnicze w PL, a jakość i rozwiązania techniczne poniżej jakiegokolwiek poziomu. Będę kupował kilka maszyn i stwierdziłem, że szkoda nerwów na Unię. --------------------

Racja.Kupiłem poloneza i okazało się ze rozjeżdżają się redlice.Wygląda to marnie,jakby bez przerwy były włączone ścieżki.Reklamacji nie chcą uwzględnić.Pewno będę musiał do sądu.Jak patrze na ten siewnik to niedobrze mi się robi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj