Zaloguj się, aby obserwować  
misio2614

Młody Rolnik w trakcie nauki

Polecane posty

misio2614    5

Witam

 

Ostatnio dużo czytam na temat Młodego Rolnika.

 

Na dzień dzisiejszy chodzę do 1 ZSMR (Zasadniczej Szkoły Mechanizacji Rolnictwa} i na drugi rok w marcu będę miał 18 lat więc.

 

Mam pytania:

Czy jest możliwość wzięcia premii na młodego rolnika w trakcie nauki mając 18 lat ???

 

Na razie interesuje mnie odpowiedź na to pytanie.

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

No dzięki

Ale ten temat ma ponad 200 stron i pierwsze posty zaczynają się ok 2007 roku a teraz mamy 2011

Więc może się ktoś spotkał już z odpowiedzią na moje pytanie bo nie chce mi się czytać 200 stron B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ja znam odpowiedź ale nie chce mi się odpisywać. Po drugie na stronie ARiMR też będziesz miał odpowiedź. I jest taki temat w którym zadaje się takie pytania i na które odpowiedź była już setki razy. Polecam także wyszukiwarkę.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Aby dostać te dotacje trzeba mieć ukończone technikum a nie zawodówke...... Mój kumpel też chciał te dotacje ale mu nie dali ponieważ miał wykształcenie zawodowe i uczy sie teraz w technikum uzupełniającym aby mieć ukończone technikum i dostać te dotacje na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Przed chwilą wyczytałem na AR i MR że trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.:

wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe

 

Więc nie wiem czemu twój kolega nie dostał

 

 

 

A co do tego czy mogę wziąć premie przed skończeniem nauki a mając 18 lat to nie znalazłem

 

Więc proszę o jakąś odpowiedź w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Nie, nie dostaniesz premii. Musisz mieć odpowiednie wykształcenie tj. technik rolnik. Po szkole zawodowej nie mozesz prowadzic gospodarstwa. Jeżeli chcesz otrzymać premię musisz posiadać odpowiedną powierzchnie swojej ziemi i prowadzić gospodartwo minimum rok od przepisania tobie gruntów.

 

Jeśli chcesz wydać premie na super fure to i tak Ci to nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Nie, nie dostaniesz premii. Musisz mieć odpowiednie wykształcenie tj. technik rolnik. Po szkole zawodowej nie mozesz prowadzic gospodarstwa. Jeżeli chcesz otrzymać premię musisz posiadać odpowiedną powierzchnie swojej ziemi i prowadzić gospodartwo minimum rok od przepisania tobie gruntów.

 

Jeśli chcesz wydać premie na super fure to i tak Ci to nie wyjdzie...

 

 

 

http://helpdesk.cdr....darstwa-rolnego

 

14 linijka od góry

 

 

I jak mogę prowadzić gospodarstwo rok od przepisania gruntów na mnie ??

 

StasiekS

 

Odpowiedziałem sobie na to że po zawodowej szkole

A ja się pytam czy w trakcie nauki mając 18 lat (w drugiej klasie) będę mógł skorzystać z premii

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Przed chwilą wyczytałem na AR i MR że trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.:

wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

Siedziałem ostatnio w tym temacie i nie trzeba miec ukończonej szkoły jeśli jesteś w trakcie ale szansę będą kiepskie bo nie dostaniesz żadnego punktu a wiadomo największa liczba punktów i przechodzisz dalej więc szanse są znikome bo ten nabór jest ostro punktowany...jeśli byc dostał tą pomoc to już na studia dzienne nie możesz iśc bo jeśli pójdziesz automatycznie zostanie ci ta suma odebrana ponieważ ty musisz zajmowac się gospodarstwem a jeśli pójdziesz na dzienne to juz nie przebywasz na roli a i jeszcze jedno

US też musisz jakieś miec bo bez tego nie ma szans...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Dzięki za odpowiedź

 

Co do punktów to będę to rozpatrywał i trochę się tym interesował

 

Jak na razie dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj