ziemowit

Kosiarka dyskowa do 50KM

Polecane posty

JoAndrzej    0

Jedni mówią, że do c-360 mniejszej niż 2,40 nie ma co kupować, inni mówią zupełnie odwrotnie. Jeśli chodzi o tą 2.80 to sobie na pewno odpuszczę, ale chciałbym poznać wasze zdanie na temat Kuhna GMD 602 2.40 m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiśće polecam lely splendimo 240 classic jest to prosta kosiarka,lely podaje że potreba do niej min.47 km.Ja osobiśće posiadam taką i jestem bardzo zadowolony :D .Tu na filmie jest jak pracuje z c-360

.Plusem tej kosiarki jest także szybka wymiana noży co widzać na filmiku
.Mam nadzieję że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Fajne te filmiki :) ładnie dopasowany sprzęcik :) przydało by sie jakieś koło podporowe:) chyba że było i nie zauważyłem ;p


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAndrzej    0

Można od kosiarki Krone am 243 cv odpiąć kondycjoner?

Edytowano przez JoAndrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do Lely-pewnie może chodzić w C-360 ale tylko i wyłącznie na polnych łąkach-u mnie jest zagregowana z JD 5720 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAndrzej    0

A może ma ktoś na sprzedanie kosiakrę dyskową 2,4-2,6 m w dobrym stanie. Jeśli tak proszę pisać na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8011    93

Witam!

Zainteresowała mnie kosiarka Kuhn GMD 602 Lift Control. Ma centralne zawieszenie a ja mam bardzo nierówne łąki więc zastanawiam się czy dyskówka z bocznym zawieszeniem da sobie radę. No i główne pytanie czy U3512 da sobie z nią radę? Waży 629 kg więc pewnie będzie nim miotać strasznie, a zapotrzebowanie na moc podają na 41 km więc chyba będzie dawać radę. Jak myślicie? Takie kosiarki (używki) nie są bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam sie z zapytaniem czy ursus c360 da rade z kosiarką dyskową pottinger NOVADISC 225 ?

połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

powinien dać sobie radę ponieważ zapotrzebowanie mocy ma 40km a ciężar wynosi 535kg więc nie wiele więcej waży od załadowanego zbożem poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a składałbys ją hydraulicznie na bok? bo niby tylko 500kg ale jak zlozysz to na jedna belkie cisnie a były przypadki ze ludzie mysleli - o zapotrzebowanie 40km to c360 da rade a wyjada w pole to belki sie pourywaja :D wiec jak juz kosic to nie skladac na bok :D a kosic to powinna dac rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

Witam. Mam zamiar kupić kosiarkę dyskową. Docelowa miała by pracować z Ursusem 3512. Postawiłem na Kuhna. Mam ofertę na dwa modele. Kuhn GMD 66 select- 23.500 brutto oraz Kuhn GMD 600 G II- 25, 830 brutto. Obie mają szerokość 2,40m. Gmd 600 GII ma mocniejsza kostrukcję. Belka ma modułową budowę i wyposażona w szybką wymianę noży. Jest tylko jeden minus. Jej waga to 535kg i jest cięższa od gmd 66 o 83kg. Pracowałem juz gmd 66 z Ursusem 3512 i wiem że daje sobie rady. Zapotrzebowanie na moc obu maszyn jest podobna. Czy te 83Kg roznicy w wadze bedą stanowiły dużą róznice w pracy gdybym wybrał modek Gmd 600 GII? Waszym zdaniem czy warto zainwestować w droższą maszynę? Rocznie do koszenia bedzie trzy razy do roku 20 ha.


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Witam. Mam zamiar kupić kosiarkę dyskową. Docelowa miała by pracować z Ursusem 3512. Postawiłem na Kuhna. Mam ofertę na dwa modele. Kuhn GMD 66 select- 23.500 brutto oraz Kuhn GMD 600 G II- 25, 830 brutto. Obie mają szerokość 2,40m. Gmd 600 GII ma mocniejsza kostrukcję. Belka ma modułową budowę i wyposażona w szybką wymianę noży. Jest tylko jeden minus. Jej waga to 535kg i jest cięższa od gmd 66 o 83kg. Pracowałem juz gmd 66 z Ursusem 3512 i wiem że daje sobie rady. Zapotrzebowanie na moc obu maszyn jest podobna. Czy te 83Kg roznicy w wadze bedą stanowiły dużą róznice w pracy gdybym wybrał modek Gmd 600 GII? Waszym zdaniem czy warto zainwestować w droższą maszynę? Rocznie do koszenia bedzie trzy razy do roku 20 ha.

te 83kg nie będą dużo znaczyły w pracy tą kosiarką i lepiej zainwestuj w tą droższą bo 20 ha to już trochę jest sąsiad ma także kuhna tylko nie wiem dokładnie jaki model ale szerokość wynosi bodajże 2,60 m lub 2,40m nie jestem pewny i nieraz kosił nią 60tką i to po takich dołach gdzie nie raz stała woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

najmniejsze zapotrzebowanie mocy ma Lely 2,40 nie ma trybów w listnie tnącej dzieki czemu jest leciutka na ciągnik dzieki czemu ciągnik naprawdę mało spali . ursus 3P sobie z nią radzi spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

 Koledzy. Też właśnie się zastanawiam nad maszyną do 3P. Bębnówkę dobiłem całkowicie, po kapitalnej wymianie bębnów może jeszcze z przyszły sezon pochodzi :P . Zastanawiałem się nad Fellą, (mają kilka pasujących modeli w tym przedziale mocy) użytkuje któś te zabawki? Tak naprawdę wybór jest dość duży (jak tu patrzę) a chyba naistotniejsze rozbija się o cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrClaas310    0
Napisano (edytowany)

Cześć mam pytanie gdyż mam kosiarkę rotacyjną i jest ona mała i trzeba długo kosić i myślę nad kupnem jakiejś innej np. dyskowej i czy ursus c360-3p mi ją uciągnie pod górę ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

ja mam 2,40 i jest trochę za duża ,gdy jest duża i ładna trawa to 60-tka mi się zadusza , jak juz to szukaj 2,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj