ziemowit

Kosiarka dyskowa do 50KM

Polecane posty

agromatik    1029

To znaczy ile? Bo, moje z Samaszu, w dyskowej wymieniłem po 70 ha i to tylko dlatego, że w trawie trafiłem na niespodziankę ;[ w postaci trelinki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

nie miła nie spodzianka ;D

a jakie polecacie kosiarki ?

firma symbol

najlepiej nowa ;d dwu trzy letnia tez bd grała

http://otomoto.pl/lely-splendimo-kosiarka-dyskowa-splendimo-240-clasic-A21443.html ta jest BAJKA ale kasa też

co sądzice o tym ? :ttp://moto.allegro.pl/kosiarka-dyskowa-do-trawy-fella-sm-248-nowa-i1425164979.html

interesująca jest też ta: http://moto.allegro.pl/kosiarka-dyskowa-pottinger-cat-nova-250-i1439755177.html

która do Zetorka najlepsza ?

i co o nich sądzici ?

z góry dzieki

i pozdro ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Trochę mały ten konik, inaczej polecał bym dyskówkę z centralnym zawieszeniem, całkiem inny wymiar pracy, ale są zdecydowanie cięższe. Wszystkie 3 są miodzio, ale co nowa to .... B) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

ha zgadzam Sie co Nowa to nowa ;d

ale kasa tez ..

nie moge sie zdecydowac co kupic ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni95    0

Jaka szerokość kosiarki dyskowej byłaby optymalna do 3P? Zastanawiam się nad 2.10 metra. Ważą coś ok.450-500 kg więc powinien dać jej radę. I czy będzie dawać radę ją rozbujać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

różne firmy produkują różne kosiarki o róznym zapotrzebowaniu na moc, kiedyś widziałem ofertę kosiarki dyskowej 2,8m i miała zapotrzebowanie ok 50km, tylko nie pamiętam co to za firma była, ale na pewno polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Kosiarki pronaru mają małe zapotrzebowanie na moc np. porównując do Samaszu. 3p spokijnie da rade z nią i nie zdziwił bym się jak by kosztowała coś ok 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Kosiarki pronaru mają małe zapotrzebowanie na moc np. porównując do Samaszu. 3p spokijnie da rade z nią i nie zdziwił bym się jak by kosztowała coś ok 10 tys.

Dobrze mówisz kosiarki z Pronaru nie mają dużego zapotrzebowanie 3p spokojnie będzie smigała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

3p da rade w takiej bpo ma silnik wysoko obrotowy i podstawa dwóstopniowe sprzęgło ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

sa dwa problemu, jak masz daleko pola i kiepska droga to ciezko bedzie ci dojechac ,szczegolnie z kondycjonerem i szkoda blotnikow bo rama kosiarki bije o nie-przynajmniej u mnie -sipma.koszenie to juz najmniejszy problem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAndrzej    0

Witam :)

Chcę kupić kosiarkę dyskową do urusa i przeglądając strony wyczytałem, iż np. Kuhn gmd 700 2.80 m ma zapotrzebowanie mocy 50 KM.

Może ktoś ma taką kosiarkę i mógłby mi coś o tym powiedzieć bo nie wiem czy sześćdziesiątka rzeczywiście dałaby sobie z tym radę?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podłączam się do kolegi wyżej. Tylko że u mnie miała by pracować z 3P. Co doradzicie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Kuhn gmd 700 to trochę przesada do 60. Ja mam gmd 600, która waży 547 kg i ciąga ją jumz i jest ok. jak do 60 bys uczepil gmd 700 jest duże prawdopodobieństwo że na jakimś zwrocie położył byś ciagnik na bok i jeszcze ciekawe co podnosnik na to. Kolega podczepił gmd 700 do mf 255 i jak tylko podniósł to bał sie ruszyc tak machało ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ostatnio kupiłem Vicona DMP 3200, 650 kg, 3,2 m szerokości i z ciekawości zapiąłem do zetora 3320, byłem zdziwiony jak sobie bezproblemowo z nią radzi tzn; podnoszenie, transport czy jazda w pozycji roboczej z napędem też nie ma problemu, teraz jestem ciekawy jak będzie przy cięciu pod obciążeniem czy nie zabraknie kucyków. Docelowo ma chodzić z Aresem 550 ale jak zetor by dał radę to by było super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

wiadomo że lżejszy ale jadąc 60-siatka z kosiarką 2,80 trzeba bardzo uważać a wiadomo jakie są drogi na łąki. Mozna też przełożyć obciazniki z tylnego koła z prawej strony na lewą coś napewno da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

tylko że w danuch technicznych pisze że ta kosiarka potrzebuje 50MK ale na samym wałku WOM,

C-360 nie ma napewno na wałku WOM 50KM, tylko około 35KM.

PS. belarus 820(80KM) ma na Wom ma 68KM

 

Ja na twoim miejscu kupił bym KUNH GMD 500, z tą kosiarką napewno dawała by sobie radę


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Coś bajerujesz @johenek jak producent podaje zapotrzebowanie na moc to na obsługę całej maszyny czyli na napęd i ciągnięcie a nie tylko na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Ale te 50 km napewno nie wystarczy na pełne wykorzystanie możliwości kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

można też dać po przeciwnej stronie bliżniacze koła :)

Edytowano przez danielhaker

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAndrzej    0

Faktycznie w danych technicznych jest napisane, że 50 KM to zapotrzebowanie na moc WOM, przepraszam, moje niedopatrzenie :) a może powiecie mi coś na temat kosiarki Kuhn GMD 602? Bo widziałem, że jest składana do tyłu i obawiam się, że raczej bym z nią nawet nie ruszył.

Edytowano przez JoAndrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

ale i tak szybciej bedzie mu szło jak dyskówka 1,65m :P czy 1.85m która jest ciezka transporcie tez....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

kverneland vicon extra 124 2.4 m szerokości, masz spawaną listwę i trzy nożyki na każdym dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Tematy połączone

Do tego ciągnika optymalna szerokość kosiarki dyskowej to 2,10-2,40m max.

W tej szerokości u mnie w okolicy często spotykane są kosiarki Vicon CM2400

http://pl.vicon.eu/Kosiarki/Kosiarki-Vicon/Zawieszane-kosiarki-dyskowe/CM-1700-2200-2400

jednak teraz chyba te modele zostały zastąpione przez EXTRΔ 124

http://pl.vicon.eu/Kosiarki/Kosiarki-Vicon/Zawieszane-kosiarki-dyskowe/EXTRD-117-122-124

Podobne kosiarki ma również Kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj