Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jest sprawny, a raczej do tej pory był? i czy czasem nie jeździłeś sobie na nim jak na półbiegu non stop?

Edytowano przez KORSARZ1

nightmare    81

nie wiem , bo ciągnik mam pierwszy rok, nie wiem czy był spawany czy nie, ale było go slychac, wiem ze nie powinno, na polbiegach raczej nie jezdzilem, chociaż od dłuższego czasu przy przelacznaniu biegow były zgrzyty, nie wiem czy to ma cos wspólnego z polbiegami.

tomek73    186

Wzmacniacz tu nie ma nic do szukania.

Podstawa jakie masz sprzegło, słoneczko czy docisk na 3 łapki.

Jak na 3 łapki to może pękła śruba na dociski, na klucz 22 trzymająca łapkę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie mylisz pojęcia, ten ciągnik nie ma pół biegów tylko co niektórzy używając nadmiernie wzmacniacza wmawiają sobie że je ma.

Jeżeli był zaspawany to i tak go na wolnych obrotach będzie słychać, mogło Ci zwichrować tarczę sprzęgłową, hamulec synchronizatora może być też źle wyregulowany no i tak jak Kolega Tomek pisze jeżeli na łapki to mogła pęknąć śruba. 

Słoneczko nie ma żadnej regulacji i wygląda tak      https://www.google.pl/search?q=sprz%C4%99g%C5%82o+ursus+912&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=n109VP2cE8nVarn6gJgM&ved=0CCsQsAQ&biw=1280&bih=571#facrc=_&imgdii=_&imgrc=9422vTnnc7QKYM%253A%3BGBqHaEhZXpSIvM%3Bhttp%253A%252F%252Fzetory.pl%252Fp%252F2014%252F01%252Fsprzeglo-docisk-sloneczko-tarcza-sruba-ursus-zetor-3-3851323064.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fzetory.pl%252Fgaleria%252F%253Fsprzeglo-docisk-sloneczko-tarcza-sruba-ursus-zetor-3%3B1024%3B768

nightmare    81

zolw zajac u mnie na pewno nie dzialal, wiec na pol biegach nie moglem jezdzic. tak czy owak nie obejdzie się bez rozpoławiania ciągnika, orjentuje się ktoś jakie sa koszty robocizny, i ewentualnej naprawy tej awarii, tak w przybliżeniu? 1000zl czy raczej bliżej 2 tys z robota?

piotr63a    2

witam

jak ustawić sprzęgło nowy typ cztery łapki?

tzn chodzi mi jaka powinna być odległość od tarczy (metalowej jej części ) do pierścienia oporowego.

Rafal99    0

Witam, rozpolowilem swojego ursusa c-385 i wymienilem czesci takie jak: lozysko oporowe, tarcza sprzegla i srubki regulacyjne problem powstal w kiedy go skrecilem i zaczalem regulowac sprzeglo otoz biegi zgrzytaja ale rusza dobrze tylko, ze tarcza powinna byc luzno gdy nacisne sprzeglo a tak nie jest i nie wiem czy zle wsadzilem tarcze czy dobrze. Dzis rozebralem go ponownie i dokupilem sprzezyny bo reszta jest w dobry stanie. Chcialbym wiedziec czy dobrze wkladam ta tarcze czy strona 1 ktora jest na obrazku czy 2? Ktora strona do silnika???

1      post-160214-0-93252100-1467282809.jpg

2     post-160214-0-61619600-1467282815.jpg

Edytowano przez Rafal99

Robertkujawy    66

Oczywyście Jak wciskasz sprzęgło to nie wyspszęgla i ciągnie Zastanawiam się jak to spasowałeś Rozkręć i sprawdź żeby kosztów nie narobić .

Kiedyś sam naprawiałem Teraz nic nie robie bo lepiej niech każdy robi to najlepiej umie ,wtedy będzie ok .Jak robisz wszystko nie robisz nic .

Rafal99    0

Ogólnie to wczoraj wszystko zostało złożone i wyregulowane :) Kiedyś miałem remont wału i sprzęgła i robił mi to pewien mechanik, wymienił mi tylko wał a sprzęgła nie ruszał bo nie mógł wyregulować, sprzęgło po remoncie chodziło gorzej niż było i dlatego rozebrałem tak z 3 miesiące po robocie mechanika i z tego co mi napisałeś to tarcza powinna być krótszym końcem do koła zamachowego a mechanik był jakimś idiotą i wsadził odwrotnie... Na dodatek musiałem przerabiać cięgno popychacza widełek, które za mało popychało kosz i teraz jest wszystko dobrze :) biegi wskakują bardzo dobrze :) Oczywiście pojechałem do tego mechanika i opierdzieliłem go jak wejdzie. 

Witam drogich Forumowiczów.
Ostatniego czasu borykam się z problemem "wyjącego" sprzęgła w ursusie 1012. Sytuacja najczęściej występuje gdy ciągnik nie jest rozgrzany.Gdy pochodzi dłuższy czas problem zanika, ale nie całkowicie.Dźwięk najmocniej występuje podczas włączonego biegu lub podczas powolnego puszczania. Gdy bieg nie jest włączony dźwięku nie słychać. Proszę o pomoc.Łożysko wcyskowe i wał po którym chodzi były smarowane. Wszystkim udzielającym odpowiedzi dziękuje.

gosciu506    22

ile jeszcze takich samych tematów założysz? bo ten już chyba trzeci zapytaj mechanika

teraz robią takie tarcze ;) u mnie jest to samo. Każdy kto robił sprzęgło tak już ma, ale tak sie dzieje po pewnym czasie id zrobienia. Nic mu nie będzie.

teraz robią takie tarcze ;) u mnie jest to samo. Każdy kto robił sprzęgło tak już ma, ale tak sie dzieje po pewnym czasie id zrobienia. Nic mu nie będzie.

Tarcze nie były jeszcze wymieniane a ma przebieg powyżej 4000 mtg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się