Skocz do zawartości

Polecane posty

yotekp    0

dzieki za pomoc - muszę i tak go rozebrać. Jak coś znajdę to się podzielę informacją...

yotekp    0

Wszystko jasne. Podpracowana tarcza sprzęgłowa i do tego nierówno (fabrycznie) ustawione dźwigienki wyciskowe. Wynikiem tego było "koszenie się" tarczy wyciskowej, która blokowała się o koło zamachowe. Wymiana tarczy i regulacja dźwigienek dała rozwiązanie problemu. Niestety do regulacji dźwigienek potrzeba rozpoławiać ciągnik - co prawda nie okazało się to dramatycznie trudne.

Witam. Mam problem ze sprzęgłem w ursusie c-385, gdy ruszam na obojętnie jakim biegu to mocno szarpie, nie wiem jakimi śrubami reguluje się sprzęgło więc proszę o pomoc i opis regulacji tak w skrócie. Sprzęgło jest jeszcze dobre bo ciągnik był u mechanika 3 mies. temu i mówił że nie trzeba zmieniać ( ciągnik był rozpoławiany). Teraz mechanik się wymiguje że nie ma czasu aby wpaść i wyregulować sprzęgło więc postanowiłem sam się za to wziąć. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak puszczasz powoli sprzęgło to tak co chwile poszarpuje tak ??

muflon19    0

W 385 sprzęgł nie wyregulujesz innym sposobem bez rozpoławiania jak cięgnem pod kabiną.

jarecki82    3

W moim Ursusie coś zaczyna szwankować. Traktor jak jedzie z przyczepą jakby przystawał, poszarpywał. Jak jedzie i wcisnę do połowy sprzęgło to nic nie reaguje i tak jakoś chrabąści. Biegi włącza sie bez problemu po wciśnięciu sprzęgła do końca.

Ma 5000 mth i nic do tej pory od nowości nie było robione. Czy szykować sie do rozjezdzania traktora czy da radę jeszcze coś podregulować.

OKEY    154

Może to nie wina sprzęgła tylko brak oleju w skrzyni i reduktor szarpie.

nunu85    82

na zółwiu i zającu objawy sa takie same?

to jest bardzo istotne pytanie, sprawdż dobrze.

jarecki82    3

Olej w skrzyni jest. Sprawdze dziś, czy tak samo zachowuje się na żółwiu i zajacu.

Sprawdzone, na zającu i żółwiu te same objawy.

Edytowano przez jarecki82

bilik26    10

koledzy co może byc nowa tarcza a ciagnik nie wysprzegla dobrze i ciagnie na sprzęgle....

wujekk110    4

Może obróciłeś tarczę sprzęgła, lub zaciera się łożysko wyciskowe. Może być pęknięta tarcza dociskowa sprzęgła.

OKEY    154

Trzeba było wyrównać brzegi koła zamachowego . Teraz trzyma ci na samym rancie tarczy .

zenek_19    4

jak miales roziechany ciagnik jak wygladal docisk sprzegla i lozysko? sprawdzales to czy tylko zalozyles nowa tarcze?

bilik26    10

dałem do przetoczenia docisk z kołem jak złoże i bedzie dobrze to napisze wam koledzy , dzieki za podpowiedz:)

Koledzy - podpinam się pod temat. Mam 1224 i ostatnio przypaliłem sprzęgło. Od tej pory sprzęgło nie wysprzęgla do końca - ciągnie. Da sie to jakoś podregulować? Ciągnik z roku 1985

bilik26    10

wymieniłem tarcze oraz przetoczyłem docisk i koło i jest teraz super:))dzieki za rady i pozdrawiam!

nightmare    81

Witam, problem ze sprzeglem, po wcicnieciu sprzegla, dźwigienka dochodzi do końca , nie wchodzą biegi. jaka może być przyczyna?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz słoneczko czy to na dźwigienki?

nightmare    81

jest dzwidienka, jak ona dochodzi do końca to te widelki przesowaja lozysko w kierunku tarczy, cos takiego jest, nie bardzo się orientuje w tych sprawch

wlaczylem 1 bieg polowy na wolnych obrotach, potem 2 i tak do 4 biegu, ale ze zgrzytaniem w skrzyni, byłem zmuszony żeby zjechać z drogi, szosowych nie było opcji wrzucić, wiec pozostal mi hol ciagnika

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ma ten ciągnik wzmacniacz momentu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Rafal99
      Witam, przy moim ursusie nie dawno zaczeło szwankować sprzeglo, otóż problem polega na tym, ze kiedy wrzuce 1 bieg i zaczynam po woli puszczac sprzeglo ursus nie startuje normalnie tylko zaczyna szarpac. Prosze o pomoc, moze jest jakaś regulacja czy cos?
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo
    • Przez tata1
      Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
      Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?