Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    217

Chyba wewnętrzny pierścień łożyska po wciśnięciu pedału sprzęgła powinien obracać się wraz z dociskiem, a nie kołem zamachowym

patryk22134    15

tak jedną cześć łożyska oporowego trzymają widełki od pedału sprzęgła a druga cześć to co dotyka docisku to ma się kręcić

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Po zwolnieniu pedału powinna być minimalna przerwa i łożysko nie powinno dotykać łapek od docisku.

Maly1256    0

Przyczyną mogą być pęknięte spreżyny które powinny odciągać łożysko oporowe

wpsowa692    1

Raczej spieprzone słoneczko , coś z dociskiem albo z zamachem , albo samo tarcza coś spieprzona zwichrowana nie równo zużyta etc.

nightmare    81

z okolicy sprzegla dochodzi jakby odgłos kołatania, dokładnie pomiędzy sprzeglem a skrzynia, miał ktoś cos podobnego w ursusie?

locke    291

Łożysko oporowe się kończy.Przejedziesz jeszcze troche.

nightmare    81

tak podejrzewałem bo hałas powodowany jakby drganiem , kołatanie najbardziej słyszalne na minimalnych obrotach, jak długo jeszcze ciągnik pochodzić zta usterska?czy może lepiej to zrobić?i jaki bylby przybliżony koszt tej impezy?

fezoi    47

Wzmacniacz momentu obrotowego (żółw / zając) masz sprawny, czy może pospawany ?

locke    291

No ma że jest napędzany wałkiem sprzęgłowym.A kosz wymiany łożyska oporowego to koszt drugiego łożyska.Przy okazji wymienisz śruby w docisku

nightmare    81

u mnie nie ma warunków do rozpolowienia ciągnika, to nie jest 30 stka. rozumiem ze części nie nie będą drogie, ale mechanik pewnie z 5 stowek krzyknie bo to z dzień roboty.

locke    291

Te ciągniki się rozpoławia tak samo jak 330/360.

nightmare    81

tak samo, ale potrzebne sa wozki do rozjechania, nie wiem czy zauwazyles, ale 904 odrobinke ciezejszy jest nic c 330. w sumie to nie wiem czy przyczyna jest lozysko oporowe czy uszkodzony wzmaczniacz momentu tak jak ktoś pod innym postem napisał. telepanie jest słyszalne po puszczeniu sprzegla.

nightmare    81

30 stkinie rozlawialem jeszcze bo to ciagik niezawodny wielu lat , 80 to kupa złomu w porównaniu z 30. wladka rozjezdzalem bez wozka, drazki pienki pod spod .

yotekp    0

Witam wszystkich.

Problem w moim ursusie 902 z 1982 jest następujący: Po wciśnięciu sprzęgła traktor się nie zatrzymuje tylko jedzie przez kilka chwil - im bardziej rozgrzany tym dłużej. Na moje "oko" sprzęgło po wciśnięciu pedału nie wysprzęgla. Żeby się zatrzymać, trzeba ostro na hamulec nacisnąć wtedy sprzęgło się rozłącza. Przy ruszaniu wszystko jest OK.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

locke    291

Podciągnij pedał sprzęgła.Pod kabiną masz regulacje

yotekp    0

Podciągnąłem od razu, praktycznie na max. Zostało 2mm luzu. Nic to nie dało...

tomek73    189

Jakie masz typ sprzęgła, jak na 3 łapki to może masz problem z jedną ze śrub regulacyjną, lub śruba w docisku pekła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Rafal99
      Witam, przy moim ursusie nie dawno zaczeło szwankować sprzeglo, otóż problem polega na tym, ze kiedy wrzuce 1 bieg i zaczynam po woli puszczac sprzeglo ursus nie startuje normalnie tylko zaczyna szarpac. Prosze o pomoc, moze jest jakaś regulacja czy cos?
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo
    • Przez tata1
      Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
      Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?