Polecane posty

locke    293

na pedale możesz podciągnać tam jest taka regulacja


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

914 ma słoneczko i regulacji nie ma, przy pedale cięgłem możesz wyregulować skok jałowy i nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

No to pewnie czeka mnie kolejne rozpoławianie bo cięgło jest już wkręcone do końca :( ;[ Ale póki co jeszcze jakoś chodzi.


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wyregulować sprzęgło w C-385 tam jest na takich trzech łapkach i łożysko oporowe wciska przy pomocy 3 śrub i jak to prawidłowo wyregulować czy na tych dzwigienkach z tymi śrubami ma być jakiś luz czy go przy pomocy tych śrub na klucz 22 zlikwidować??


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Pablo 16

Masz starszy typ sprzęgła, tak jak piasłes z dzwigienkami.

Na kazdej z trzech dzwigienek, masz po jednej sróbe i nimi regulujesz. Musisz ustawic

między łbem sróby, a łozyskiem wyciskowym odległość 3mm, i git :)

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Tak jak w temacie. Zalozylismy dzis nowa tarcze sprzeglowa (ursus 1014) bo stara sie slizgala i nie wysprzegla. Co moze byc nie tak? Prosze o jakas podpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A on ma słoneczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Twardy, wszystko tak jak przed rozebraniem a nie wysprzegla. Gdyby pedal byl miekki to moglby byc docisk ale pedal jest ok i nie mamy pojecia co moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

A ustawiłeś tą tarcze na tych 3 śrubkach koło docisku?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Tak wszystko jest ustawione. Ten co nam składa mówi ze tarcza jest krzywa moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ustawiłeś tą tarcze na tych 3 śrubkach koło docisku?

Jak ma słoneczko to co chcesz ustawiać?

 

 

Krzywa tarcza - nowa, mało prawdopodobne chociaż nie wykluczone, a hamulec dobrze macie ustawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tarcza krzywa? jak widzial ze krzywa to po ch...j zakladal? nie moze byc krzywa tarcza, to jest plastelina ze sie moze tak latwo skrzywic. poza tym byla nowa. czy nie byla? rozmawialem ze swoimi mechanikami, mowia ze ewidentnie odwrotnie zalozona tarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

stara byla zalozona odwrotnie bo nity tarly o sruby mocujace kolo zamachowe nowa zalozylismy dobrze. Nie wiem czy byla prosta w rekach tego nie sprawdzisz a na walek zaden z nas nie wlozyl i d*pa jutro bedziemy rozjezdzac jeszcze raz. Tarcza zalozona nowa nie jestem tak glupi zeby rozjezdzac ciagnik i stara zamieniac na stara

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja bym obstawiał skrecony wałek mielismy tak w 355 niby wszystko dobrze ale nie wysprzeglało i tka sie okazało ze wałek był lekko skrecony i sie tarcz przyblokowała. 3 mozliwaosci 1 tak jak pisza poprzednicy najprawdopodobniej zle załozona 2 krzywa tarcz( ale raczej tak krzywa to ona nie była zeby odrazu sie blokowała) i 3 skrecony wałek i ja bym to obstawiał jezeli jest dobrze załozona noo mozla i by dać 4 mozliwośc ze frez / wielowpust jest zle zrobiony i przez to tez mogła sie przyblokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czasem przy składaniu jej nie skrzywiliście - tzn. lekko się zeszedł czy śrubami na siłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw przed rozebraniem sprawdź czy wałek co ciągnie, popycha, łożysko nie jest pęknięty,na środku,czy dobrze łożysko dociska słoneczko.Jak już rozbierzesz to sprawdź co wałek sprzęgłowy ze skrzyni nie jest wyrobiony na końcu frezu.Jak na frezie będzie lekko wyrobiony to pod szlifuj szlifierką. Bo być może że jak jest trochę wyrobiony to tarcza stoi w jednym miejscu,nie przesuwa się, pod czas wysprzęglania i będzie taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

rozjechanie go ponownie zajmuje maksymalnie godzine, trzeba to zrobic i bedzie wszystko jasne. radze sprawdzic tarcze i dostosowac sie do rad @tomka73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

dexterek tak byla zalozona odwrotnie i tak jezdilismy bo nikt go nie rozjezdzal bo nie bylo takiej potrzeby a kupilismy go rok temu. Rozjechalismy dzisiaj tarcza byla jajowata a na docisku byly progi tokarz zjecal progi nowa tarcza i wszystko jest ok. Temat uwazam za zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to tak jak wcześniej pisałem z knociliście ją przy składaniu ciągnika, bo jak jest jajowata to musielibyście zauważyć, no chyba że składaliście go po ciemku. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no jak nowa to chyba dobra nie sprawdzalismy a tu byl bubel z reszta jak wszystkie czesci teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A gdzie takie buble sprzedają, to tak ku przestrodze. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj