Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

  Ale jest sprawny, a raczej do tej pory był? i czy czasem nie jeździłeś sobie na nim jak na półbiegu non stop?

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie wiem , bo ciągnik mam pierwszy rok, nie wiem czy był spawany czy nie, ale było go slychac, wiem ze nie powinno, na polbiegach raczej nie jezdzilem, chociaż od dłuższego czasu przy przelacznaniu biegow były zgrzyty, nie wiem czy to ma cos wspólnego z polbiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wzmacniacz tu nie ma nic do szukania.

Podstawa jakie masz sprzegło, słoneczko czy docisk na 3 łapki.

Jak na 3 łapki to może pękła śruba na dociski, na klucz 22 trzymająca łapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie mylisz pojęcia, ten ciągnik nie ma pół biegów tylko co niektórzy używając nadmiernie wzmacniacza wmawiają sobie że je ma.

Jeżeli był zaspawany to i tak go na wolnych obrotach będzie słychać, mogło Ci zwichrować tarczę sprzęgłową, hamulec synchronizatora może być też źle wyregulowany no i tak jak Kolega Tomek pisze jeżeli na łapki to mogła pęknąć śruba. 

Słoneczko nie ma żadnej regulacji i wygląda tak      https://www.google.pl/search?q=sprz%C4%99g%C5%82o+ursus+912&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=n109VP2cE8nVarn6gJgM&ved=0CCsQsAQ&biw=1280&bih=571#facrc=_&imgdii=_&imgrc=9422vTnnc7QKYM%253A%3BGBqHaEhZXpSIvM%3Bhttp%253A%252F%252Fzetory.pl%252Fp%252F2014%252F01%252Fsprzeglo-docisk-sloneczko-tarcza-sruba-ursus-zetor-3-3851323064.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fzetory.pl%252Fgaleria%252F%253Fsprzeglo-docisk-sloneczko-tarcza-sruba-ursus-zetor-3%3B1024%3B768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zolw zajac u mnie na pewno nie dzialal, wiec na pol biegach nie moglem jezdzic. tak czy owak nie obejdzie się bez rozpoławiania ciągnika, orjentuje się ktoś jakie sa koszty robocizny, i ewentualnej naprawy tej awarii, tak w przybliżeniu? 1000zl czy raczej bliżej 2 tys z robota?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal99    2

Witam, przy moim ursusie nie dawno zaczeło szwankować sprzeglo, otóż problem polega na tym, ze kiedy wrzuce 1 bieg i zaczynam po woli puszczac sprzeglo ursus nie startuje normalnie tylko zaczyna szarpac. Prosze o pomoc, moze jest jakaś regulacja czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

jak było tak u mnie to regulacje nic nie dały tylko wymiana tarcz dopiero pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

witam. mam taki problem, że często mi pękają widełki co dociskają łożysko oporowe. Na wiosnę to się stało i teraz również...wymieniłem cały kosz sprzęgłowy bo pewien mechanik doradził,ale nic to nie dało. Ma ktoś pomysł? bo mam już dość rozpoławiania ursusika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

jak ustawić sprzęgło nowy typ cztery łapki?

tzn chodzi mi jaka powinna być odległość od tarczy (metalowej jej części ) do pierścienia oporowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal99    2

Witam, rozpolowilem swojego ursusa c-385 i wymienilem czesci takie jak: lozysko oporowe, tarcza sprzegla i srubki regulacyjne problem powstal w kiedy go skrecilem i zaczalem regulowac sprzeglo otoz biegi zgrzytaja ale rusza dobrze tylko, ze tarcza powinna byc luzno gdy nacisne sprzeglo a tak nie jest i nie wiem czy zle wsadzilem tarcze czy dobrze. Dzis rozebralem go ponownie i dokupilem sprzezyny bo reszta jest w dobry stanie. Chcialbym wiedziec czy dobrze wkladam ta tarcze czy strona 1 ktora jest na obrazku czy 2? Ktora strona do silnika???

 

        1      post-160214-0-93252100-1467282809.jpg

            2     post-160214-0-61619600-1467282815.jpg

 

 

Edytowano przez Rafal99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Oczywyście Jak wciskasz sprzęgło to nie wyspszęgla i ciągnie Zastanawiam się jak to spasowałeś Rozkręć i sprawdź żeby kosztów nie narobić .

Kiedyś sam naprawiałem Teraz nic nie robie bo lepiej niech każdy robi to najlepiej umie ,wtedy będzie ok .Jak robisz wszystko nie robisz nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal99    2

Ogólnie to wczoraj wszystko zostało złożone i wyregulowane :) Kiedyś miałem remont wału i sprzęgła i robił mi to pewien mechanik, wymienił mi tylko wał a sprzęgła nie ruszał bo nie mógł wyregulować, sprzęgło po remoncie chodziło gorzej niż było i dlatego rozebrałem tak z 3 miesiące po robocie mechanika i z tego co mi napisałeś to tarcza powinna być krótszym końcem do koła zamachowego a mechanik był jakimś idiotą i wsadził odwrotnie... Na dodatek musiałem przerabiać cięgno popychacza widełek, które za mało popychało kosz i teraz jest wszystko dobrze :) biegi wskakują bardzo dobrze :) Oczywiście pojechałem do tego mechanika i opierdzieliłem go jak wejdzie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Wiem ze odkopię ale może komuś sie przyda-widelki wymieni sie bez rozpolawiania przez okienko przy pompie hydraulicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich Forumowiczów.
Ostatniego czasu borykam się z problemem "wyjącego" sprzęgła w ursusie 1012. Sytuacja najczęściej występuje gdy ciągnik nie jest rozgrzany.Gdy pochodzi dłuższy czas problem zanika, ale nie całkowicie.Dźwięk najmocniej występuje podczas włączonego biegu lub podczas powolnego puszczania. Gdy bieg nie jest włączony dźwięku nie słychać. Proszę o pomoc.Łożysko wcyskowe i wał po którym chodzi były smarowane. Wszystkim udzielającym odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ile jeszcze takich samych tematów założysz? bo ten już chyba trzeci zapytaj mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

teraz robią takie tarcze ;) u mnie jest to samo. Każdy kto robił sprzęgło tak już ma, ale tak sie dzieje po pewnym czasie id zrobienia. Nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz robią takie tarcze ;) u mnie jest to samo. Każdy kto robił sprzęgło tak już ma, ale tak sie dzieje po pewnym czasie id zrobienia. Nic mu nie będzie.

 

Tarcze nie były jeszcze wymieniane a ma przebieg powyżej 4000 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Jaka tarcze sprzegla do 385 polecacie? przegladalem i widac ze jest kilka rodzai. Musze wymienic bo sie pali. (sprzeglo na 3 łopatki).

Edytowano przez kojot629
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Witam. Odświeżę trochę temat może ktoś tu jeszcze zagląda. Mój problem polega na tym, iż mam Zetora 16145 biegi wchodzą dość dobrze natomiast podczas ruszania gdy puszczam sprzęgło to ciągnik nagle zrywa nie idzie płynnie ruszyć tylko jest dość mocne szarpnięcie (na wstecznym jest ok tzn płynnie rusza). Co to może być? 

Dodam że sprzęgło puszcza przy samej górze.

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Dwa dni temu w ursusie 1204 sprzegło stary typ na 3 łapki zerwała mi sie 1 sruba w sprzegle ta na klucz 22 traktor niewysprzeglał. Po wkreceniu nowej sruby dociagneła ona ta łapke do łozyska oporowego i łozysko kreci sie cały czas. Sprzegło wysprzegla dobrze, biegi tez dobrze wchodza. Pytanie- czy moge poluzowac ta srube na klucz 22 zeby odsunac łapke od łozyska czy ta sruba ''22'' musi byc mocno dokrecona??? a luz trzeba zrobic tymi srubami w łapkach...? Dodam ze te sruby w łapkach sa w kiepskim stani i dostemp jest słaby. Przed awaria sprzegło pracowało b.dobrze. Prosze o szybka porade...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj