Zaloguj się, aby obserwować  
andrzej2110

Głownia w kukurydzy

Polecane posty

andrzej2110    535

Czy w tym roku jest u was głownia na kukurydzy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nie ma az tak duzo jak w tamtym toku lepszy rok jest na kuku


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie jest 5% kolb a u sasiada ma inna odmiane i ma 25-30% i dzisija scianł kolby zarazone bo na kiszonke idzie a jak jest tego duzo to króki sie słąbiej zacielaja doswiadczyłe na wsłanej skórze:)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Patrząc po mojej okolicy jest duuużo mniej niz w tamtym roku gdzie z sieczkarni ciągle dmuchało czarnym, a u znajomego pryzma wyglądała jak kupa żużlu, masakra... W tym roku trudno sie dopatrzeć. Głowni nie należy scinać i rzucać na ziemie, po zaoraniu zostaje w ziemi i pewnikiem tam przezimuje, nie wiem jak długi czas ale nie zaleca sie tak robić nawet przy płodozmianie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie w zeszłym roku było pełno głowni. W tym roku zasiałem 35 ha i głowni nie ma, to pewnie dlatego że jest mokry rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nom choc u mnie torche przysuszylo jednym czasem z 3 ha to juz mozna skosic;/


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

u mnei w tym roku nie ma głowni parktycznie wyskoczyło troche jak sie sucho zaczęło robic a poźniej przyszły deszcze i kuku ruszyła a grzyb nie rosł więcej i gdzieś tam sie czasem trafi ale jest tego mało przynajmniej u mnie....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie się trafo miejscami. nie ma dużo ale trochę jest :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a jako masz odmianę i kiedy siałeś??

GMO: http://zdrowo.info.pl/gmo.html

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W poprzednim roku głownię miałem tylko tam gdzie posiałem jakąś tanią polską odmianę i sporadycznie na niektórych innych polach. W tym roku głowni nie zauważyłem u mnie na polach....


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

na moich polach (2 rok kukurydza) zdarza się, ale jest mniej niz w tamtym roku. u sasiada który na tym samym polu posiał 4 rok jest niewiele mniej niż ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie głownie tez sporadycznie sie zdarzała ale jeden u nas to chyba z 50% tego ma co druga kolba z głownią :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Głownia rozwija sie w latach gdy wiosną kukurydza jest osłabiona zimnem lub suszą a później jest ciepło i mokro> To choroba grzybowa i takie warunki jej sprzyjają. Moim zdaniem kiszonki z dużą ilością głowni nie należy skarmiać bo mogą wyjść różne cuda np. kłopoty z zacieleniami czy wzrost komórek somatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie było bardzo mało , głowni nie należy zrywać i rzucać na ziemię bo ona się rozkłada 5 lat !!!!!!!!!!!!!


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

Czy w waszych miejscowosciach również w kukurydzy występuje głownia?


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w jednym roku, dokładnie w 2006 była ta głownia. Ale w tym roku jej nie zauważyliśmy. Zależy też od pogody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekXXX    0

U nas też jest głownia guzowata kukurydzy.Nasileniu w jej występowaniu sprzyja ciepła i deszczowa pogoda. Najkorzystniejszymi dla rozwoju choroby są wysokie temperatury wynoszące 26-34.Dla zwierzat jest nieszkodliwa ale troche obniża zawartość składników pokatmowych kukurydzy ale z tego co czytałem powinno sie ograniczyć stosowania

zainfekowanej kiszonki w żywieniu samic ciężarnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u nas była 2 lata temu a w ubiegłym roku było bardzo mało


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1
U nas też jest głownia guzowata kukurydzy.Nasileniu w jej występowaniu sprzyja ciepła i deszczowa pogoda. Najkorzystniejszymi dla rozwoju choroby są wysokie temperatury wynoszące 26-34.Dla zwierzat jest nieszkodliwa ale troche obniża zawartość składników pokatmowych kukurydzy ale z tego co czytałem powinno sie ograniczyć stosowania

zainfekowanej kiszonki w żywieniu samic ciężarnych. ;)

 

 

A jak jvz u was występuje to nie zrywacie jej tylko siekacie normalnie z dobra kukurydzą???


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj