max2505

Przeróbka C-360 na 3p

Polecane posty

max2505    1

Uwierz mi, silnik miał zregenerowane i wtryskiwacze i pompę, przeczytaj uważnie ostatnie post z poprzedniej strony, może i zapomniałem to uwzględnić licząc koszt naprawy silnika ale wszystko jest opisane na poprzedniej stronie.

Nie wiem tylko co udało CI się osiągnąć czepianiem do słówek ale gratuluję spostrzegawczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeśli ktoś nie wie co sprzedaje to nie moja wina, pisałem przecież że silnik pochodzi z demontażu tarpana, a dałem za niego 300 złoty i flaszkę. Przykro mi że ładujesz 3 koła jakimś partaczom za remont silnika, a potem pewnie chodzisz i płaczesz że 3p jest do bani. A na remont mam fakturę która opiewa na kwotę 1700 złotych brutto, także jeśli nie wierzysz mogę zrobić jej skan.

 

Koszt remontu głównego 3P obejmującego:

- planowanie i regeneracja głowicy

- planowanie bloku oraz osiowość

- regeneracja korbowodów

- szlif wału

- nowe zestawy tuleja + cylinder wraz z osadzeniem i szlifowaniem

- montaż układu korbowo - tłokowego

- wymiana pompy olejowej

to suma 1700 złotych brutto

regeneracja pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy wraz z nowymi końcówkami to kolejne 520 złotych brutto

 

to już sie mijasz zprawd o 520 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Chłopak opisał co i jak zrobić żeby włożyć silnik 3p do 360, a wszyscy się go czepiacie i wytykacie :P Co zrobił i ile zapłacił jego sprawa, jego pieniądze i poświęcony czas. Moim zdaniem zrobił bardzo dobrze, ma wyremontowany porządnie ciągnik i wie czym jeździ:)


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Chyba zbyt dobrze opisałeś ta modernizację ... no i dlatego tylu oponentów.

Wracając do oleju stosowałem do 3p turdus a teraz zmieniłem po naprawie na półsyntetyk i muszę powiedzieć, ze nie ma co porównywać wolę dołożyć ...

Pozdrawiam i życzę długiej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferrumbet    0

Właśnie to jest Polska, gości opisuje fachowo przeróbkę ciągnika a oni mu wnikają w koszty, gości miał dobry pomysł z tym złożeniem silnika od tarpana z tyłem od 360, a odnośnie cen to są różne bo ja ostatnio za kapitalny remont głowicy(wymiana zaworów, gniazd i szlif) w 914 zapłaciłem 350 zł. w porządnej firmie pod Radomiem a że ktoś przepłaca za remonty pośrednikom to jego sprawa. Dobry pomysł z tym silnikiem od 3p, kto jeździł 3p to w życiu nie zamienił by się na oryginalny silnik c 360, sam moment obrotowy w 3p jest podwójny już nie mówię o spalaniu i że pompa wtryskowa rzędowa z C 360 pamięta Stalina to już szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odgrzewasz starego kotleta prawie dwa lata

 

Za to są punkty ostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Właśnie to jest Polska, gości opisuje fachowo przeróbkę ciągnika a oni mu wnikają w koszty, gości miał dobry pomysł z tym złożeniem silnika od tarpana z tyłem od 360, a odnośnie cen to są różne bo ja ostatnio za kapitalny remont głowicy(wymiana zaworów, gniazd i szlif) w 914 zapłaciłem 350 zł. w porządnej firmie pod Radomiem a że ktoś przepłaca za remonty pośrednikom to jego sprawa. Dobry pomysł z tym silnikiem od 3p, kto jeździł 3p to w życiu nie zamienił by się na oryginalny silnik c 360, sam moment obrotowy w 3p jest podwójny już nie mówię o spalaniu i że pompa wtryskowa rzędowa z C 360 pamięta Stalina to już szczegół.

Robiłeś dobrym 3p a nie robiłeś dobrą c 360 to głupot bynajmniej nie pisz to może zacznij pracować dobrą c 360 i a potem zajechanym 3p dopiero opisz swoje doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

mialem c 360 i c 360- 3p i napewno wedlug mnie lepszy jest 3p zrobi tyle co 360 a spalanie o wiele mniejsze , i to byl dobry pomysl z zamiana silnika . C 360 - 3p nadal u mnie pracuje a c 360 sprzedalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Gadanie mojego szwagra.Kiedyś przyjechał pomóż orać pod siewy pługami 3 i szybko skibę odkręcał i na mojej gliniastej ziemi 3 biegu już nie wrzucił tylko 2 bo nie dawał rady a orać na regulacji siłowej to może na piskach u siebie i po całym dniu orki spalił mniej o 7 litów tylko ja swoją c 360 na 3 grzałem i kupa więcej zaorałem.dobry ciągnik ale na lżejsze ziemie jak mam 2 kawałki 4-5-6 klasa to śmigasz aż miło czy u niego jak byłem odrobić to bajka a nie 2-3 klasa i zbita glina skały się wywalają że ojciec t 25 bronami zaraz rozbija.Ale niech będzie po twojemu.tylko trochę się dziwie że tylko jeden 3p jest na wsi i 2 mf 255 a tak tylko same c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Właśnie to jest Polska, gości opisuje fachowo przeróbkę ciągnika a oni mu wnikają w koszty, gości miał dobry pomysł z tym złożeniem silnika od tarpana z tyłem od 360, a odnośnie cen to są różne bo ja ostatnio za kapitalny remont głowicy(wymiana zaworów, gniazd i szlif) w 914 zapłaciłem 350 zł. w porządnej firmie pod Radomiem a że ktoś przepłaca za remonty pośrednikom to jego sprawa. Dobry pomysł z tym silnikiem od 3p, kto jeździł 3p to w życiu nie zamienił by się na oryginalny silnik c 360, sam moment obrotowy w 3p jest podwójny już nie mówię o spalaniu i że pompa wtryskowa rzędowa z C 360 pamięta Stalina to już szczegół.

Geniuszu może byś się zapoznał z faktami zamiast bajki wypisywać, dowiedz się jaki masz moment w obu silnikach i wtedy zacznij pisać z sensem, poza tym silnik ad 3.152 i pompa rotacyjna też pamięta "wujka Stalina" i nie jest taka młoda, choć przewyższa technologicznie zwykłą rzędową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

a przerabiał ktoś kiedyś koło zamachowe z c360 na 3p??? bo nie usmiecha  mi sie wydawać prawie 700zł na nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

a w jaki sposób chcesz przerobić to koło ? koła te przede wszystkim mają nieznacznie inny rozstaw śrub- więc wiercenie odpada bo otwory będą się częściowo pokrywały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam, podłączę się pod temat. Czym się różnią wałki sprzęgłowe w 4011 od zwykłej C360?

 

Myślimy ze znajomym aby założyć silnik od 3P z flanszami bo oryginalny ma zatarty i

dodatkowo blok jest klejony, a silnik Perkinsa stoi w garażu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

do 3p wałki sprzegłowe są dłuższe i ponoć "ósemka" też jest dłuższa. w 4011 wałki są na łozyskach a w c360 na igiełkach.ja mam wstawione tulejki z brązu i dają radę już 800mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tyle, że dłuższe są w 3P to ja wiem, mam z tym do cvzynienia na co dzień. Ale jak to się ma do 4011, znajomy mówi, że nie podpasują wałki z 3P do 4011.

Dlatego pytam, czy i jak ktoś przerabiał ten temat.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

kolega zakładał silnik z tarpana do 4011 i wkładał wałki z 3p ale na sto procent nie wiem czy pasowało p&p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawsze można rozebrać i się przekonać.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

rozebrać lub wycieczka do dobrego sklepu i porównanie części  na półkach. wałek 2 stopnia napewno pasuje od zwykłej 60 do 40 p&p, bo mam u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj