TheCinek

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy

Polecane posty

TheCinek    3

Jestem normalnym Rolnikiem który chce się rozwijać jak każdy, np. powiększać gospodarstwo, modernizować, budować itp... Ale moja Gmina tez chce sie rozwijać i dobrze, w planach Elektrownie wiatrowe lub Park Narodowy(z przekształcenia Parku Krajobrazowego) ale co może bardziej zaszkodzić dla gospodarstwa??

Opinii "za" i "przeciw" słyszę tyle co zwolenników i przeciwników..

 

Np nie dla wiatraków bo w odległości ok 2.5km nie można nic budować, bo niby głośne, niby promieniowania chorobotwórcze itp... <_<

 

kolejne nie Dla parku to ze tez nie będzie można się budować, (no już przedsmak tego miałem i to tylko w parku krajobrazowym na budowę pełno dokumentów i czasu...) że nie można stosować nawozów mineralnych itp...

 

Prosił bym o jeszcze jakieś spostrzerzenia, opinie i własne przejścia w takich sytuacjach ;)

 

Jakie stanowisko obrać za czym być na TAK a za czym na NIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja naprzykład chętnie wypowiem sie nt elektrowni wiatrowych. Otóż 2 lata temu była u nas firma i zaproponowała naszej gminie wybudowanie farmy wiatraków(dodam iż miały to być jedne z największych w Polsce), gmina przystała na ten pomysł, 2 miały nawet stanąć u nas na polu. Jednakże ekolodzy stwierdzili że wiatraków nie można wybudować gdyż kolidują one z trasa przelotów ptaków..... No normalnie paranoja. Ci debile blokuja budowe bo niby ptaki pozabijaja sie o śmigła wiatraka. Według mnie to nawet 100 takich wiatraków może stać koło mnie i mam gdześ to, że będą wstrząsy czy coś innego, niż jedna elektrownia atomowa w kraju. Ostatnie wydarzenia w Japonii chyba niczego ich nie nauczyły. Z tymi el atomowymi to wszystko dobrz dopóki działa a jeżeli sie popsuje to jakie są skutki, a awarie występują często. A wiatraki nikomu krzywdy nie zrobią.

Według mnie ekolodzy to banda kretynów nie umiących racjonalnie mysleć, a tych którzy nie dali oczyścić rowów bo były tam rzadkie okazy ptaków i pozalewało ludzi to powinni wysłać do mieszkańców zalanych terenów na "miłą" pogawędkę.

 

Podsumowując: wiatraki jak najbardziej tak, park narodowy absolutnie nie bo znając polskie realia mieszkańcy bedą z tego mieli najmniej, a wzbogaci sie jakiś prywaciarz i tyle.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

400 m od domu mam wiatrak, bierz Park! :-)

 

No to ja naprzykład chętnie wypowiem sie nt elektrowni wiatrowych. Otóż 2 lata temu była u nas firma i zaproponowała naszej gminie wybudowanie farmy wiatraków(dodam iż miały to być jedne z największych w polsce), gmina przystała na ten pomysł, 2 miały nawet stanąć u nas na polu. Jednakże ekolodzy stwierdzili że wiatraków nie można wybudować gdyż kolidują one z trasa przelotów ptaków..... No normalnie paranoja. Ci debile blokuja budowe bo niby ptaki pozabijaja sie o śmigła wiatraka. Według mnie to nawet 100 takich wiatraków może stać koło mnie i mam gdześ to, że będą wstrząsy czy coś innego, niż jedna elektrownia atomowa w kraju. Ostatnie wydarzenia w Japonii chyba niczego ich nie nauczyły. Z tymi el atomowymi to wszystko dobrz dopóki działa a jeżeli sie popsuje to jakie są skutki, a awarie występują często. A wiatraki nikomu krzywdy nie zrobią.

 

Według mnie ekolodzy to banda kretynów nie umiących racjonalnie mysleć, a tych którzy nie dali oczyścić rowów bo były tam rzadkie okazy ptaków i pozalewało ludzi to powinni wysłać do mieszkańców zalanych terenów na "miłą" pogawędkę.

 

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz , po kilku godzinach między 100-ma wiatrakami zmieniłbyś zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to była taka przenośnia, wiem że jest szum bo niedaleko mnie są prywatne, Zresztą te co mieli stawiać to min 800m od zabudowań. Jakie skazenie robi taka farma a jakie elektrownia atomowa lub choćby zwykła spalarnia.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrownia jądrowa jest zdecydowanie bardziej przyjazna niż np. elektrownia węglowa. Współczuje np. mieszkańcom Bełchatowa. Jądrowa emituje jedynie parę wodną. Żeby było ciekawiej, Bełchatów emituje więcej substancji promieniotwórczych(uran i tor), niż elektrownia jądrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Z jednego kilograma uranu uzyskujemy tyle energii c z 2000000 ton węgla!!! Ile taka ilość węgla emituje do atmosfery? Ile popiołu zostaje? Atomówka ma ogromną moc położoną na małej powierzchni, wiatraki to tysiące hektarów podzielone drogami dojazdowymi. Gdzieś na AF było foto z Niemiec czy Anglii i tam wszystkie wiatraki były budowane wzdłuż jednej drogi z której były pobierane elementy do montażu, u nas przy każdym zostaje prawie 1ha wyżwirowanego placu montażowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ostatnie wydarzenia w Japonii chyba niczego ich nie nauczyły

Patrz, a w Niemczech, Francji, Litwie, Czechach, Słowacji i Ukrainie stoję elektrownie co mają nawet i po kilkadziesiąt lat i nic im nie jest. Cud, jednym słowem cud. A w Japonii były bardzo silne trzęsienia jakbyś nie pamiętał(a elektrownia mimo że zniszczona jeszcze nie wybuchła) i które w Polsce nie występują i występować nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widze, że niezdajesz sobie sprawy jakie spustoszenie sieje w organizmie ludzkim promieniowanie poczytaj troche o awarii na Ukrainie pooglądaj filmy to być moze zmienisz zdanie, zresztą nie obchodzi mnie co o tym sądzisz, nie w moim interesie jest uswiadamianie Cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więcej ludzi ginie przy produkcji energii z węgla niż w elektrowniach jądrowych. Tutaj jest wywiad z profesorem i doktorem z mojego wydziału, warto posłuchać fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Hmm. Podałeś tylko przykład Czarnobyla, elektrowni która została wybudowana w 1977 roku. A więcej przykładów? W chinach w kopalniach rocznie ginie kilka tysięcy górników, w Ameryce Płd też nie jest za dobrze z tym. Ilu zginęło górników w Polsce? Gdyby nie trzęsienie i tsunami w Japonii to o elektrowniach jądrowych nikt by dalej nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko porównaj sobie jaka jest technika u nas a jaka w Japonii. Znajac realia naszego kraju to jeżeli elektrownia wogóle powstanie to póżniej nie bedzie pieniędzy na jej modernizacje itp, itd. Wytłumacz mi w czym jest lepsza taka el od el wiatrowych gdzie ryzyko jakiegokolwiek skażenia jest wręcz zerowe, nie powstaja odpady a zasoby również są niewyczerpalne. Skoro twierdzisz że el at jest tak przyjazna dla srod to czy zgodzłbyś sie aby powstała ona 800m od twojego domu bo ja np na wiatrak w takiej odległości napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Widze że dyskusja trwa na całego ;) A jak jest z tym Parkiem Narodowym. Bo tu mi krzyczą ze Ekologia obowiązkowa.. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Koło domu to żadnej bym nie chciał elektrowni. Czy to atomowa, węglowa, biogazownia czy wiatrowa.

Elektrownie wiatrowe zajmują dużo miejsca i są mało wydajne. Żeby zaopatrzyć cały kraj w prąd z wiatrów trzeba by było chyba wszędzie postawić wiatraki. A co do techniki. Elektrownię budowałaby i modernizowała jakaś prywatna zachodnia firma bo w Polsce nie ma takiej która by miała takie technologie i możliwości wybudowania elektrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A więc jeśli chodzi o to które elektrownie są lepsze jądrowe czy wiatrowe to najlepsze są węglowe bo już są wybudowane lecz niestety za parę lat (chyba już od 2014) jeśli nie wybudujemy jądrowych (bo wiatraków to tyle nie da rady postawić ) to nas kochana Unia będzie rypać za emisję CO2 (notabene największym zwolennikiem wprowadzenia tych restrykcji była Francja która stoi energetyką jądrową więc siłą rzeczy będziemy coś kupować od najlepszych w tej dziedzinie itd. itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie zauważyliście tego, że w Polsce wyrażnie energia odnawialna z wiatru jest blokowana. Znajomy ojca który ma 2 własne wiatraki twierdził ze nie jest problemem ich wybudowanie ale to aby uzyskać pozwolenie na podłączenie ich do sieci w dodatku ma coś takiego jak limit wyprodukowanej energii i nie raz jest tak, ze mimo iż wiatr wieje wiatraki muszą stać co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak dobrze to ująłeś w planach, u nas też już niby miały byś siłownie wiatrowe. A chodziło mi głównie o to że prywatnie nie można za bardzo sie wkręcić no chyba że dysponujesz kasą na wiatrak i "opłaty manipulacyjne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@MajsterPopsuj88 nie może produkować energii bo np. linia przesyłowa nie da rady więcej przesłać i nie pozwalają dołączyć kolejnym elektrowniom, a po za tym wszystko jest centralnie sterowane przez Krajową Dyspozycję Mocy i trzeba zachować odpowiedni bilans energii pobieranej i wyprodukowanej bo inaczej by się różne komedie działy z częstotliwością i napięciem.

Jeśli chodzi o wybudowanie elektrowni wiatrowej to największymi wrogami są standardowo ekolodzy i biurokratyczna machina (każdemu trzeba coś odpalić ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jak to prywatnie? Przecież wszystkie wiatraki stawiają prywatni przedsiębiorcy. I chyba prawie każdy ma uwzględnione w biznes planie "inne wydatki". U mnie w okolicy bez problemu wydali pozwolenie na wiatrak i biogazownie. Wiatrak ma powstać ale biogazownie już nie bo mieszkańcy wnieśli protest.

 

Biurokracja swoją drogą ale można bez problemu ją załatwić. Najgorsza jest Opinia Środowiskowa gdzie o zgodę pytani są okoliczni mieszkańcy i ekolodzy.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że prywatnie tzn pobierasz kase równiez za te energie co wiatrak wyprodukuje i wiatrak jest twój a jak stawie firma to wiatrak jest ich a ty dostajesz jedynie dzierzawe zz twój grunt i jakis procent od energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Mnie zawsze zastanawiało z czego ci "ekolodzy" chcą produkować prąd skoro wszystko jest nieekologiczne lub niebezpieczne dla środowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ekoterroryści panowie ekoterroryści, poco wysyłać wojsko do Iraku jak we własnym kraju mamy ekoterroryzm ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj