Zaloguj się, aby obserwować  
Dinek94

MTZ 1025 czy Renia 103,14

Polecane posty

Dinek94    13

Co lepsze ekonomiczniejsze i jak w awaryjności z tymi ciągnikami, który ma lepszy uciąg ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale myślisz o porównaniu mtz belarusa 1025 nowego i renówki starej??? 1025 dobry ciągnik tylko weź .3 bo tak to namęczysz się z reduktorem niesynchronizowanym poza tym belarus ma niesamowicie dobry uciąg palą w miarę mało, części jak coś by się działo to tanie, serwis tani silnik MMZ doładowany świetnie pracuje. mam belarusa 1025 i jestem zadowolony napisz na moje gg to ci coś będę mógł więcej doradzić. Belarus to nie ciągnik do transportu ze względu na ten reduktor i na skrzynię. Renówki też są chyba dobre silniki MMW mało palą ale jak to mówią stare nigdy nie dorówna nowemu. Według mnie inne ciągniki typu zetor nie mają startu z uciągiem belarusa ponieważ jest masywny silny i moc jest dobrze wykorzystywana. Myślę że uciąg renówki i Belarusa jest podobny. MTZ ma duzo biegów więc w polu jest czym robić, a to co inni gadają że z MTZ Belarusa się leje, że kopci, że psują się to bzdury jak sobie poszanujesz i dobrym olejem zalejesz to będziesz jeździł bardzo długo. poczytaj więcej postów o belarusie dużo ważnych rzeczy się tam zebrało. pozdrawiam moje gg 12268508

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorczyk    0

Uciąg to na pewno nie mają takiego samego ja swoją 110-14 brałem za d*pę Pronara 1025A i wlekłem za sobą jak nigdy nic a też był przekonany że mtz jest niepokonany, trochę złe porównanie bo moja ma 6 garów a 103-14 tylko 4 ale masę mają podobną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kolego to co porównujesz 6 cylindrowego do 4 ??? 6 jest dłuższy i cięższy a jak z tego co go ciągnąłeś d*pa a nie kierowca że się nie dziwię ps: ciekawe z czym jechał tym pronarem.A ja bym się spierał że renówka ma lepszy uciąg o tej samej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Te Renault ma zaledwie 93KM a MTZ 105KM czyli 12KM różnicy na kożyśc wschodniej myśli technicznej ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

@piotrb14 mtz 1025(105km) a renault 103.14(93km) i te porównanie też nie jest na miejscu. Nie spieraj się że o tej samej mocy mtz będzie miał lepszy uciąg niż renault, bo napewno tak nie będzie. Chłop kilka wiosek dalej ma mtz 952 i przy pługu 5x35 pierdzi, a ja swoim renault-em 103.14 orałem pługiem 5x40 i bardzo ładnie szedł, pod górkę miał trochę ciężej, a po równym szedł bez problemów. I nikt mi nie powie że mtz ma lepszy uciąg niż renault! Mtz1025 waga do 5t max tak jak mówiłeś, a Renault 103.14 waga 5390kg wg konedata.net i coś tam jeszcze można by było dorzucić. I teraz możesz sobie przeliczyć ile kg przypada na 1KM w obu ciągnikach i porównać który ma lepszy współczynnik.

Edytowano przez Grzesiek10314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

ta renualt to jest słabasza od mtz 1025 ja patrzałem to mtz waży dobre 5 t a renualt to nie powiem żeby tyle ważył moim zdaniem by wygrał to jest ruska moc jest siła

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/912-renault-103-5254-tstx-15554-txtz.html to strona i dane renulat 103,14 i pisze waga 4700 a mtz dobre 5 ton i mtz jest cięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Polecam jeszcze raz dokładnie przeczytać co podane jest na konedata, niektórzy powinni zmienić swoje poglądy na temat ciężaru. 103.14 4920kg, 1025 4400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

dobrze kolego mówisz trzeba dokładnie czytać dane z konedata.net jeśli porównujemy nowego Mtz-a no to trzeba do tego porównania brać nowszy egzemplarz Renault 103.14. no i przeglądając dokładnie konedata warto zauważyć że Renault 103.14 jednak waży 5390 kg Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Jedyne co mi osobiście nie podoba się w renówkach to marny moment obrotowy generowany przez MWM w porównaniu do MMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

Ja bym się nie zastanawiał i kupił Renaut. Znajomy, u którego często pomagam, i jeżdżę renaultem 113.14 bardzo ją chwali. Ja potwierdzam jego słowa. W pługu 4X45 spaliła 7 l/h przy prędkości około 9km/h i głębokości orki ok 25cm na 4 klasie. Miałem okazję jeździć Belarusem 1025, to skrzynia bardzo mnie denerwowała, a poza tym ciekł olej z niego. Ja bym postawił na Renault. Dobre kupisz już na 40 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Żeby nie było nie domówień. Spaliła 7 l na hektar czy na godzinę?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

kolego @andrejus, @sisly97 mówił chyba o 7l na godzine pracy, ale takim pługiem i przy prędkości 9km/h w godzine zaorze 1 hektar,w więc wychodzi na to samo. ale te 7 l to wydaje mi się jakoś za mało, ciągniki Renault są oszczędne, ale nie przesadzajmy.

@hemi przy pisaniu swojego posta chyba nie wziąłeś pod uwagę jednej bardzo istotnej rzeczy. silniki te były silnikami starszej generacji w porównaniu do nowego silnika MMZ i nic dziwnego że we wszystkich źródłach pisze że Renault ma słabszy moment obrotowy(ale to tak w teorii, a w praktyce nie ma żadnych problemów z małym momentem obrotowym). przy ruszaniu z ładunkiem nie ma problemów, przy pracy przy uprawie też nie ma problemu(ciągnik ciągnie narzędzie normalnie od niższych obrotów). silnik MWM jest naprawdę bardzo elastyczny, wątpię w to żeby silnik MMZ był bardziej elastyczny(posiadam ciągniki z obydwoma tymi silnikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ciężar ciągnika to nie tylko waga katalogowa. Trzeba pamiętać też o obciążnikach, płynach eksploatacyjnych i o najważniejszym - oponach. Co by nie mówić renówka może ważyć pewnie i 4700 kg i równie dobrze 5200 kg. A dodatkowo opony diagonalne mają jednak co by nie mówić mniejszą przyczepność niż radialne, a w renówkach montowane były zwykle radialne. Nie wiem jak w MTZ-tach. Poza tym obciążniki założone z przodu zmieniają rozkład masy na poszczególne osie.

I jeszcze jedno ;). Kiedy ktoś przeciąga się z kimś na traktory to niech zwróci uwagę gdzie ma założoną linkę tzn na jakiej wysokości. Im wyżej od konkurenta tym większe szanse na wygraną ;).

Żeby nie było, że mam MTZa :). Mam renówkę, jumza i t-25. I powiem jeszcze coś - liczą się też umiejętności traktorzysty. Źle ustawiony pług zawsze spowoduje większe opory podczas orki.

A jak ktoś się chce sprzeczać ile waży który traktor to przecież zawsze można spór rozstrzygnąć na najbliższej wadze :) i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Co to znowu za porównanie, renault ma ponad 20 lat i teraz kosztuje pewnie w granicach 40tyś już lala będzie a mtz wnioskuje ze nowy jest nowy, do tego mocniejszy i kosztuje pewnie ze 100tyś! Gdzie tutaj sens?? Ale jak dla mnie wzgrzwa i tak renault tylko szukaj takiego co ma coś jeszcze do zaprezentowania a mówie CI żę MWM pod maską zdziała cuda a w baku zostanie paliwa, takze skrzynie ZF to klasa sama w sobie, fakt już ię troche napewno nakręciłą ale jak zadbane to jeszcze będzie hulać, aha i tak na przyszłosć jakieś mądrzejsze zestawienia do porównań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Renault 103.14 waży ok 5500 kg z przednim obciążeniem 456 kg (12*38kg), to wychodzi ponad 59kg\1KM

Z tematu "Waga ciągników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

kolego @jaco512 przecież napisałem że ok(około) 5500kg, nie napisałem że dokładnie tyle waży!

@geo ma rację waga katalogowa to nie wszystko, rozkład masy na przednią i tylną oś jest bardzo ważny(powiedziałbym że najważniejszy do pracy), drugą ważną rzeczą jest dociążenie ciągnika(ilość obciążników i ich waga)

@malopolanin64 zgadzam się z tobą stary MWM może zdziałać cuda! co MWM to nie MMZ

kolego @komar4 musisz jeszcze raz przeczytać tytuł tematu(MTZ 1025 czy Renia 103,14 nie rozumiem dlaczego wziąłeś do porównania Renault z serii xxx.54, a nie z serii xxx.14, a jak widać ich waga katalogowa się bardzo różni jak widać z twojego odnośnika i mojego!

Edytowano przez Grzesiek10314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzabkox    0

wiem ze renówki z końcówkami 14 są wytrzymałe są to oszczedne silniki na fedzie a prwidłowo na MWM czy MVM jeden koleś mi nawet mówił ze na Manie ale nie wiem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

prawidłowo to MWM(Motoren Werke Mannheim), a z Fendt-em to ma tylko tyle wspólnego że MWM dostarczało tylko silniki dla Fendta, a także dla Renault serii xxx.14, xxx.54, 175.74 i xxx.94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

Ja bym się nie zastanawiał i kupił Renaut. Znajomy, u którego często pomagam, i jeżdżę renaultem 113.14 bardzo ją chwali. Ja potwierdzam jego słowa. W pługu 4X45 spaliła 7 l/h przy prędkości około 9km/h i głębokości orki ok 25cm na 4 klasie. Miałem okazję jeździć Belarusem 1025, to skrzynia bardzo mnie denerwowała, a poza tym ciekł olej z niego. Ja bym postawił na Renault. Dobre kupisz już na 40 000 zł.

 

ciekł olej umie to tylko z podnośnika z tyłu a z silnik to suchutki i skrzynia biegów też to nie wiem chyba trafił mu się kiepski bo z te ciągnik to tylko mają hydraulikę że trochę leci ale reszta bez wycieku i jest to super sprzęt

Edytowano przez komar4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj