Zaloguj się, aby obserwować  
fahr67

czy mozna zostac rolnikiem bez szkoly rolniczej i gim?

Polecane posty

piotrb14    192

co ty bez żadnej szkoły rolniczej nic nie dostaniesz ze strony ARiMR chłopie ucz się bo bez nauki zginiesz w tym kraju, teraz nie ma tak chop siup że skończyłeś maturę i byłeś se o tak o rolnikiem, teraz nawet żeby kopać doły trzeba mieć uprawnienia

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Normalnie dopłaty dostaniesz, ale na PROW czy młodego rolnika czy inne takie akcje nie możesz liczyć. Młodego rolnika możesz wziąć bez rolniczego wykształcenia ale masz określony czas w ciagu którego takie wykształcenie musisz posiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no tylko ciekawe jak będzie wyglądać gospodarka za parenaście lat i czy też ludzie niewykształceni będą mogli sobie tak o działać, bo dawniej liczyło się jako nabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Nie będzie dopłat tak jak ktoś powyżej powiedział w tym kraju nawet bez świstka dołów nie można kopac i to jest prawda.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

dopłaty czy też na PROW normalnie dostaniesz , ale nie dostaniesz premii na młodego rolnika jak już a to ze dopłat nie dostaniesz to brednie bo pokażcie mi kto z starszych rolników ma wykształcenie rolnicze?? albo inny zawód albo podstawówka.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Wielu rolników ma wykształcenie nierolnicze (są np. mechanikami), a dostają dopłaty obszarowe. Dopłata obszarowa jest dla osoby, która faktycznie uprawia to pole. Jeżeli chodzi o inwestycje finansowane z PROW to liczy się też staż prowadzenia gospodarstwa bez wymaganego rolniczego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak ale to liczyło się że po rodzicach było nabyte a teraz żeby być rolnikiem musisz przynajmniej akademię rolniczą skończyć, w przeciwnym razie o dopłatach zapomnij ... no właśnie skoro nie skończyłeś gimnazjum to ty nie myśl o rolnictwie a o szkole bo niedługo do tego dojdzie że nic na tym nie zyskasz a jeżeli masz mało areału to ci na chleb zabraknie. My braliśmy Młodego rolnika to chcięli wymagane wykształcenie rolnicze w tym przypadku nabyte bo brali rodzice, teraz nie ma tak łatwo jak w latach 80-90

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ludzie co wy gadacie. Dopłaty obszarowe dostaje każdy posiadacz gruntów ornych bez względu na wykształcenie!!!

Nie dostaniesz premi młodego rolnika a o dotacje np z MGR bedziesz mógł się ubiegać po 3 latach prowadzenia gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

W sytuacji kiedy nie masz szkoły rolniczej nikt nie może przepisać żadnej ziemi i nic ze strony ARiMR NIE DOSTANIESZ.


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dopłaty,dopłaty-ciekawe czy będą po 2013-jak wejdzie nowa polityka rolna.

do dopłat obszarowych żadne wykształcenie nie jest potrzebne,do innych programów mus-ale czy jakiekolwiek jeszcze będą?

jakieś wykształcenie wypadało by mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Co za brednie tak samo według was mój ojciec by nie mógł otrzymywać dopłat bo jest z wykształcenia elektrykiem ja też i jak przejmne gospodarstwo to będę mógł otrzymać dopłaty obszarowe ale nie będe mógł skorzystać z młodego rolnika chyba że uzupełnie wykształcenia. Idąc waszym tokiem myślenia to nikt by nie mógł przepisać ziemi na osobe która nie ma wykształcenia rolniczego?? CHORE!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Chłopakowi do szkoły chodzić się nie chce i szuka wyjścia awaryjnego :) .Zostanie rolnikiem z dopłatami , a jak będzie potrzebował wiedzy rolniczej to się wszystkiego dowie z Agrofoto.pl :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

"przynajmniej akademie rolnicza" to jest dobre...czlowiek po akademi to chyba w pole traktorem ci nie wyjedzie, tylko moze powiedziec jak masz uprawiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Dobra chłopaki to np idę do liceum normalnego nie jakieś tam technikum rolnicze czy cuś no i potem decyduje się aby iśc na studia o kierunku rolniczym i co po tym mogę dostawać te wszystkie dopłaty i dla młodego rolnika i PROW ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

nie wiadomoc co bedzie z dotacjami za 2-3 lata...a wg Twojego palanu to musi minac 6-8lat...moze nie bedzie wogole dotacji. wybor jak zawsze nalezy do ciebie, ja osobiscie wolal isc na inne studia. ja jak widze to nawet ci co maja duze gospodarstwa pracuja poza gospodarstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal76    0

Rolnikiem wg ARiMR jest osoba która posiada kwalifikacje rolnicze :-)

a więc posiada:

- wykształcenie wyższe rolnicze

- wykształcenie rolnicze średnie

- albo rolnicze zawodowe

 

Z tym, że do niektórych programów (np. rent strukturalnych) wymagane jest wykształcenie co najmniej średnie.Bądź w przypadku wykształcenia zawodowego liczy się jeszcze staż pracy w rolnictwie.

Podobnie jest z osobami które nie mają wykształcenia rolniczego. Kiedyś, parę lat temu wystarczały poświadczone dokumenty, ze dana osoba przepracowała w rolnictwie x-lat i dawało to podstawę do posiadania kwalifikacji rolniczych. Stad osoby starej daty (delikatnie mówiąc) mogą brać dopłaty chociaż wykształcenia rolniczego nie mają.

Obecnie jest podobnie, tzn. osoba bez wykształcenia rolniczego tez może otrzymywać dopłaty tylko musi się wykazać stażem pracy w rolnictwie. I tu zaczynają się schody, bo w zależności od wykształcenia (niskie czy wysokie:-) taki staż musi wynosić od 3 do 5 lat. I tak jak napisałem wcześniej, kiedyś były zwykłe oświadczenia pisane np. przez sołtysa we wsi itp. Jednak po zmianie przepisów w 2007 roku, jedyna formą poświadczenia stażu w rolnictwie uznawaną przez ARiMR jest obecnie długość opłacania składki KRUS. Jeśli ktoś więc nie ma kwalifikacji rolniczych i składek nie płaci (np. jako domownik lub pracownik gosp. rolnego) to moim zdaniem ma małe szanse na dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1234    0

mam pytanie

jeśli skończę technikum rolnicze i nie zdam matury i ojciec przekaże mi gospodarstwo to dostanę dopłatę do ziemi i czy mogę dostać dofinansowanie PROW i młody rolnik

Edytowano przez Marek1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku, weź zapytaj ludzi kompetentnych, bo mi to nie chce się już nawet komentować twoich postów. dopłaty obszarowe możesz dostawać bez wykształcenia rolniczego, wiele ludzi tak przecież robi rozejrzyj się wokoło, ale nie masz szans na dotację z prow. w skrócie tyle.

 

 

jeśli któś myśli poważnie i przyszłościowo o pracy na wsi to powinien i musi coś o tej pracy wiedzieć. po to są szkoły rolnicze ;[


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

masa ludzi kupuje powyżej 1ha z miasta jak ma małą działkę płacą wtedy gruntowy podatek a nie z metra kwadratowego jak w mieście :D :Di dostają dopłaty i nie mają wykształcenia rolniczego znam kilka osób które tak zrobiły jest górnikiem pracuje na kopalni ma 1,75 ha żonę przerzucił na krus bo taniej ziemie dał sąsiadowi do obrobienia i ma dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj