Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jacek89

Młody Rolnik zakup Sprzętu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek89    0

Jezeli chce kupić uzywanego mtz 82 rok 2007 to na co mam zwrócic uwage, przy zakupie uzywanej maszyny?

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

jeśli na młodego rolnika to ciągnik musi być do 5 lat i musisz sprawdzić czy ktoś już nie brał na niego wcześniej takiego kredytu, bo jeżeli już brał na niego młodego rolnika to już go nie kupisz w ten sposób kredytowania. no i na formalności i na sam ciągnik, w jakiej cenie kupujesz go??

Bartek72511    41

Nie musi sprawdzać czy ktos nie brał na niego dotacji, bo jak ktoś na niego brał to właściciel nie może go sprzedać w przeciągu 5 lat, wiec jedno drugie wyklucza.

piotrb14    187

a nie lepiej kupić już belarusa 820 używanego z mostem krzyżakowym ( szerokie opony na przodzie i lepszy uciąg)

jacek89    0

ja mam na oku z 2007 za 55 brutto na stozku , a za krzyzaka nie moge znalesc do 60 tysiecy , chyba ze ktos wie o takim? a jakie papierki musza byc zeby potem nie było problemów z rozliczniem sie z agencji?

piotrb14    187

na krzyżakach będzie lepszy tak szczerze mówąc to nie lepiej uzbierać kasy i kupić nowego 820??

walus90    0

Ja też na młodego i też chce kupić coś takiego albo Pronara. I kurcze są roczniki 2003 i 2005 ale 2006 nie ma! Bedzie problem z tym zakupem. Na allegro pojawiają się pojedyńcze oferty z tych roczników które się łapią. A nowe... Cóż. Wolę kupić używanego za 55 i mieć prawie nówkę i jeszcze mi zostanie troszkę (bo trzeba spożytkować 70% z 75tys, czyli 53tys niecałe). A inne marki raczej się niełapią w tą kwotę;(

wojtal24    173

tak tylko słyszałem że te używane można kupić tylko na fakturę od kogoś co prowadzi sprzedaż maszyn i powyżej 10tyś zł trzeba zapłacić przelewem a nie gotówką

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?