Filipkowski15

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach

Polecane posty

Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedziec jakie znacie sposoby na ususwanie starej farby,rdzy i zanieczyszczeń ponieważ niedawno kupiłem przyczepe d 47 i chciałbym ja troche odnowić. Szlifowałem troche flexem i taka specjalna tarczą z drutów jakos to szło ale nie zbyt szybko, próbowałe palnikiem to wszyskto oppalic ale tez bez rezultatu. Znacie jakieś lepsze sposby na to?? Z góry dzieki za odpowiedzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na farbę są preparaty do zmywania :) Możesz też zaprowadzić ją do piaskowania tak jak my . Super sprawa tylko troszke kosztowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zazwyczaj myje cale maszyny przy uzyciu myjki wysokocisnieniowej(najlepiej koncówka wirujaca zrywa wszystkie kawalki luszczacej sie farby) tam gdzie trzeba szczotka druciana albo skrobak. czasem uzywam szlifierki katowej z tarcza z papierem sciernym. tam gdzie sa slady oleju lub inne tuste plamy trzeba przetrzec nitro. najlepiej pozniej umyc wszystko wlasnie nitro przy uzyciu pistoletu. na to podklad. ja stosuje unikor tlenkowy czerwony (najlepiej pedzel i jechane) i masz przygotowana do malowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby to naprawde było dobrze zrobione to tylko piaskowanie, jak byłem w krukowiaku na praktykach to tam wtedy za godzine pracy ale korundem brali 80 zł, za 47 mówił mi facet ze trzeba by 400-450zł zapłacić, trzeba tylko wymontować siłownik żeby go nie uszkodzić. Ja jak malowałem cyklop to nie piaskowałem, czyściłem tarczami z papierem ściernym, zrobiłem to dobrze tylko straciłem ze 3 tyg i jak policzyłem to ze 100zł na tarcze, a no i zajechałem małą szlifierke kątową, teraz jak bede coś robił to tylko najpierw piaskowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać do piaskowania.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykła sprężarka nie wystarczy tylko kompresor śrubowy o pojemności ok 400ltaki sprzet to wydatek ok 12-15tys wiec raczej w każdym garażu nie stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Śrubka 600l/min zbiornik 200L kosztuje 12 tys. Tłokowe ponad 1000L min też są za 3000zł nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

zwyklym tlokowym tez wypiaskujesz...moze bedzie to dluzej trwalo niz srubowym ale napewno taniej i szybciej niz szlifierka...pistolet do piaskowania mozesz kupic nawet za 300zl, ale najwazniejsze ze przyda sie do remontu innych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest sporo takich zestawów a niektóre elementy trudno szlifierka wyczyscic a w dodatku tak jak kolega daniel napisał może sie przydać na przyszłość a co do wymagań kompresora to sie nie orietuje więc sie nie bede sprzeczał ale wydaje mi sie że są pistolety do małych kompresorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwyklym tlokowym tez wypiaskujesz...moze bedzie to dluzej trwalo niz srubowym ale napewno taniej i szybciej niz szlifierka...pistolet do piaskowania mozesz kupic nawet za 300zl, ale najwazniejsze ze przyda sie do remontu innych maszyn

 

mam w rodzinie gościa który piaskuje felgi, posiada kompresor tłokowy 260l o sporej wydajności, podczas pracy kompresor nigdy sie nie wyłącza, po drugie gdy jest za niskie ciśnienie to można sobie "psiukać" piaskiem po rdzy a nie porządnie wypiaskować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy jaką ma się dyszę. tata chce kupić taką z dyszą 3-4mm z możliwością założenia mniejszych bo chce stare auta piaskować. A przy okazji przyczepy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

mam w rodzinie gościa który piaskuje felgi, posiada kompresor tłokowy 260l o sporej wydajności, podczas pracy kompresor nigdy sie nie wyłącza, po drugie gdy jest za niskie ciśnienie to można sobie "psiukać" piaskiem po rdzy a nie porządnie wypiaskować

 

 

nie chodzilo mi o jakies bardziewie z butla 20l...przynajmniej butla 100l...ale to sprzecik oczywiscie amatorski...ale da sie rade

Edytowano przez Daniel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj