jeepslaw1

CZYM PRYSKAĆ CEBULE!!! ?

Polecane posty

powislok    0

witam!zalezy od czego chcesz ja pryskac,mysle,ze w tej chwili to od badyla,wiec proponuje;stomp,randap,criptic,galigan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

A w jakim czasie od chwili siewu pryskasz ''panidą'' lub podobnym? Czy jest to do 3 dni czy stosujesz oprysk nawet po ( tygodniu czy więcej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja w tym roku trochę cebuli po siewie na próbę opryskałem linurexem, zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

I Ja zawsze pryskałem panidą ale podobno ją wycofali czy cos. Wiec w tym roku pryskałem Stomp 5 l/ha pryskałem na 3 dzień po siewie.

II w zeszła sobotę czyli mniej wiecej 14 dni po siewie. Pryskłem Ramrod 7,5l/ha i do tego dolewałem Roundup 1,5 l/ha.

III zabieg zastosuje gdy cebula ma przynajmniej 5cm wysokości bedzie to Goal 0,1 l/ha i doleje do tego Criptic 1 l/ha.

Co bedzie dalej zobaczymy.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

I Ja zawsze pryskałem panidą ale podobno ją wycofali czy cos. Wiec w tym roku pryskałem Stomp 5 l/ha pryskałem na 3 dzień po siewie.

II w zeszła sobotę czyli mniej wiecej 14 dni po siewie. Pryskłem Ramrod 7,5l/ha i do tego dolewałem Roundup 1,5 l/ha.

III zabieg zastosuje gdy cebula ma przynajmniej 5cm wysokości bedzie to Goal 0,1 l/ha i doleje do tego Criptic 1 l/ha.

Co bedzie dalej zobaczymy.

 

 

Ja stosowałem ''Panida'' 5-6 dni po siewie, 2-3 dni przed wschodami dam ''raundap''LUB''klinik'',..A potem jak kolega pisał ''Goal'' następnie TrAdYcYjNiE.......''Panida'' potem znowu ''Goal''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Co do Ramrodu to wiem iż został wycofany. Strasznie sie naszukałem kogoś kto by go jeszcze miał. W końcu udało mi sie dostać ostatnie 15litrów.

Co ciekawe pytałem sie co jest zamiast niego to mi powiedzieli że mie ma nic! Tragedia normalnie. Co wy koledzy proponujecie zasiast ramrodu. Chodzi mi o druga dawke oprysku tą 3 dni przed wzejsciem cebuli? Bo w pszyszłym roku coś trzeba bedzie wymyslić. Bo sam Roundup to troche kiepsko.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Nie słyszałem o tej szybie nic. A możesz coś wicej napisac na ten temat? Na czym to dokładnie polega?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My często tak robimy w cebuli, po zasianiu kładziesz na polu nad rzędami dużą szybę z okna. Pod szybą cebula zawsze szybciej wybije o 2-3 dni, więc wiesz że jeżeli wybije pod szybą to można pryskać na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Nie głupie kurde. W przyszłym roku zastosuje taki sposób.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5
Napisano (edytowany)

Co do tej szyby to ona musi być położona od razu po siewie czy jakoś za kilka dni po siewie ??

 

I czy jeszcze musi leżeć na ziemi czy musi być coś pod nią podłożone ?? Np. 15 cm od ziemi ??

 

Proszę o odpowiedź

 

I mam jeszcze pytanie czy jeśli zastosuje szybę po siewie marchwi i pietruszki to ona też wybije szybciej o te 2-3 dni ???

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to stosuje tylko na cebuli i szyba jest tak 10-15 cm nad ziemią kiedyś próbowałem również na porze ale to sie nie sprawdziło bo por o wiele póżniej wschodzi. Na innych warzywach to tez by sie sprawdziło trzezba tylko wiedzieć o ile szybciej wzejdzie pod szybą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Ja to stosuje tylko na cebuli i szyba jest tak 10-15 cm nad ziemią kiedyś próbowałem również na porze ale to sie nie sprawdziło bo por o wiele póżniej wschodzi. Na innych warzywach to tez by sie sprawdziło trzezba tylko wiedzieć o ile szybciej wzejdzie pod szybą.

 

A ile dni po siewie kładłeś tą szybę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj