Adik_ziel

BIG BAGI

Polecane posty

wsk125ccm    11

Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj:

 

Czy warto jest sypać zborze z "bizona" od razu do bigbagów i później te bagi poustawiać sobie gdzie potrzeba?? U nas nie ma silosu/żmijki/dmuchawy i zawsze się kubełkami machało te kilka ton z różnych przyczep do bagów... Nie lepiej ulżyć sobie i sypać od razu do bagów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wujek tak robi właśnie podjeżdża pod kombajn big bagiem i na przyczepę i się ustawia gdzie chce później


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Turem. Chyba około 10ich ma może więcej nawet nie liczyłem. W tym roku jak będą kosić to przejadę się do nich i foty porobię.

 

 

Sorki dużo wiecej ich zużywa one mają po 500kg bynajmniej ja w stodole 10 naliczyłem


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mój kuzyn chciał mocznik w big-Bagach to mu przywieźli w takich za***istych big bagach po 25kg :):);):) Jawspółczuje w 1,5tonową amazone wrzucać po 25kilo worki :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

my na wiosne kupilismy 4 big bagi i ładowalismy c355M


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

takie pytanko: Jak zaczepiacie BIGBAGI do ładowacza czołowego, bez osprzętu, czy do jakiegoś osprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Do euro ramy krótka linka i da rady przewieźć. . .

 

 

Obecnie robię hak do big- bagów taki jak oferuje MX czy Quicke, bedę miał czas to go dokończę i wstawie na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

My co roku 40 ton samych azotowych kupujemy w tamtym roku przy workach 50 kilowych 4 robotnikow przy rozladunku wysiadlo na amen wszyscy byli zajechani jak koń po westernie ;) ja z ojcem przy zaladunku do rozsiewacza tak samo. Ale w tym roku juz tylko big bagi kupilem tura z paleciakiem na u1224 i jest gitara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

toc i cyklopem by tego po 500 kg załadował podpory by ustawił i dobrze podjechał pod big baga pod dobrym kontem zgiecia ramienia i dygnie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No ja cyklopem big bagi ładuje, tylko bez łych i tego osprzętu do otwierania niby to waży 50 kg a udźwig cyklopa 450 kg więc bez tego 500 kg udźwigu. Raz chciałem bez zdejmowania tego chwytaka to tylko10 cm podniusł i koniec

 

A co do 500 kg a 50 to wiele mniej roboty i szybciej no i oczywiście lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

A sprawdzacie czy w big bagach nie brakuje nawozu? Podobno kierowcy potrafią odsypywać. Nie wiem jak to możliwe, ale w mojej okolicy cuda się zdarzały i niektórzy przeważają samochód przed rozładunkiem i potem po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
No ja cyklopem big bagi ładuje, tylko bez łych i tego osprzętu do otwierania niby to waży 50 kg a udźwig cyklopa 450 kg więc bez tego 500 kg udźwigu. Raz chciałem bez zdejmowania tego chwytaka to tylko10 cm podniusł i koniec

 

A co do 500 kg a 50 to wiele mniej roboty i szybciej no i oczywiście lżej

 

u nas ludzie mają weze na szybkozłączki i odpinane łyżki, cyklopy smigają w big-bagach :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Też musze założyć te szybkozłącza ale to trochę roboty, a z tym odsypywaniem żaden problem niby na tej foli są plomby (takie zaciski) ale nie dociśnięte w fabryce i można zdjąć/zsunąć i znów założyć/wsunąć. Jeden tak robił kierowca jak wiózł z terminal z Ukrainy czy Białorusi nawóz z Puław :) :angry: (niby) do magazyny w jakimś mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja w tym roku wziąłem po raz pierwszy w big bagach zobaczymy jak to będzie w praktyce - na pewno mniej pracy fizycznej


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A my juz od dwóch lat po troszku bralismy w big-bagach, a w tym roku wszystko w big-bagach i nie załuje, sam wszystko zdjąłem :)

pierwszą turę zdejmowalismy cyklopem (chcieliśmy sprawdzić jak bedzie szło) wziąłem linkę z hakiem owinąłem na łyżkę i zdejmowaliśmy, szału nie robiło zdejmowanie cyklopem ale tak tragicznie tez nie było, a wuja (@jacek95) ma lyzkę odejmowaną i węzę na szybko złączki(na fotach w galerii mozna sie przyjrzeć)

Drugą i trzecią turę zdejmowałem C-360 z widlakiem tzn. masztem przerobionym na tył ciągnika, nie wiem czemu ale jakos lepiej mi sie widzi zdejmowanie widlakiem, jak bym zapiął większy ciągnik to spokojnie po dwa można by śmigać, z cukrowni jak Kemirę braliśmy to fadromą po 3 big-bagi na raz kładł...

 

 

Ale jak dobry cyklop to takiego tira w 15min można rozładować z big-worków :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Najlepszy do rozładunku Big bagów jest tur na ciągniku w normalnym przeciętnym gospodarstwie (oczywiście ładowarka jest jeszcze poręczniejsza, ale nie kazdy ma do niej dostęp :/) U nas tez kilku smiga cyklopami, ale to jedynie do rozładowania samochodu bo poustawiac i pochowac worki pod dach to juz jedynie tur. no i big bagi są o wiele wygodniejsze, nie wyobrażam sobie jak mielibysmy rozładowywac prawie 50ton nawozów w małych workach a'50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Nie pamiętam kiedy ostatni raz mieliśmy zwykłe worki... Jakoś nie było chętnych do zerwania kręgosłupa, więc juz od niepamiętnych czasów są bagi... ziarno do siewu też częściowo było w bagach, a w tym roku po modernizacji załadunku i uzbieraniu większej ilości bagów mam nadzieje ze cały materiał siewny będzie w bagach... Polecam!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ja tych 7 ton nawzou to nie zamówie w big bagach, najlepszy to po 25 kg nie namęczy się tak przy nich. kumpel jak sieje Ciapkiem nawóz to 5211 ładuje jak 5211 sieje to Fendt ładuje :) ma jeszcze taki podnośnik na tył do Zetora 12245 jak nie maił turów teraz ma 2 i jest gitara kilkadziesiąt ton to nie problem :) fendt targa 2 na raz


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2
ja tych 7 ton nawzou to nie zamówie w big bagach, najlepszy to po 25 kg nie namęczy się tak przy nich.

hmm z moich obliczeń wynika że bedzie 280 worków !!!! to jakbym miał wybór 50kg a 25kg to wybrałbym 50 !! mniej czasu zchodzi !!! zarówno rozładunek samochodu jak i załadunek rozsiewacza. A tak swoją drogą to saletre dostaniesz w 25kg workach?? chodzi mi o ta z Puław?? My jak rok wcześniej również big bagi !!!


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

czy troll o udzwigu 350 da rade z big bagiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

da rade. tylko na podnośniku już nie podniesie ale na maszt się wysówa.

 

tylko czy ramiona wytrzymają?? znaczy nie pozrywają sią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj