Zaloguj się, aby obserwować  
pawiu16

Czym mam się zająć?

Polecane posty

pawiu16    1

Cześć. Mam trudną sytuację bo chcę iść technikum agrobiznesu i po 2 latach (są 4 lata) przejmę gospodarstwo bo tata i tak ma rentę i będę mógł wziąć pomoc dla młodego rolnika. I tak nie wiem na co się zdecydować czy sad mamy 1,7ha sadu ale ja tego nie lubię bo pracuje się cały rok a kasę się dostaje raz, no jeszcze krowy mam tak stodołę, oborę na 10 sztuk plus po drugiej stronie 3 zagrody które mogę ewentualnie przerobić na następne 10 stanowisk, ale tak musiałbym kupić dojarkę, prasę belującą, krowy, schładzalnik i tura do c-360 (mam jeszcze c-330) no i znaleźć dobrą mleczarnie (u mnie z tego co się orientuję to jest rol-mlecz i president). Albo jeszcze byki mięsne. A mam 13ha ziemi. To co polecacie z tego a może coś od siebie. Jak macie jakieś pytania to piszcie. A mieszkam we wsi Kępa Niemojewska okolice Warki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi32    0

no hej ja jestem po technikum rolniczym ziemi mam podobnie.ja sytuacje rozwązalem następujoco.produkcja roslinna[zboze na sprzedaz]i pracuje ,pensja co miesiac pewna ato co z pola zbiore to na modernizacje rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

Na początku to skącz szkołe i zdaj egzamin zawodowy bo kerunek jest Ok. Nie zepsuj tego co masz w obejściu a co bendzie dalej to czas pokarze bo nikt nie wie co bendzie za rok czy za pięć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Jeśli chcesz z tego żyć, to moim zdaniem idź w ekologię, albo warzywa, zioła. Niestety masz za mały areał na produkcję zwierzęcą, która zapewniłaby Ci przyzwoite pieniądze. A więc proponuję coś ekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

13 ha to 13 krów z przychówkiem. Tyle utrzymasz jeśli będziesz miał paszę z 13 ha. 13 krów to jest taka ilość którą bez względu na warunki pogodowe dasz radę wykarmić. Oczywiście ilość krów możesz zwiększyć, ale wtedy nie obejdzie się bez zakupu pasz. Główny problem to pasze objętościowe!

Edytowano przez szatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

nie no pasze to pewnie będę kupował albo weznę w dzierżawę ziemię sąsiada. A nie orientujecie się jakie ceny mleka są w rol-mleczu i presidentcie w okolicach radomia, warki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Przy dostawach powyżej 500l. i dobrych parametrach jakieś 1,18zł. czy coś nie wiem nie patrzyłem ostatnio na fakturę. A no i to cena u francuza zapytaj Szczepaniaka on daje chyba do Grajewa u nas na terenie kupuje jeszcze mleczarnia z Młodyń i Wrzoszczowej z za Zwolenia przyjeżdżają ale nie wiem dokładnie. Chcesz próbuj ale nie wiem czy na takim areale jest sens pchać się w mleko praktycznie bez niczego., Pomyśl dobrze nad tym. ;)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja na twoim miejscu kolego rozwijał bym ten sad, tym bardziej że jakieś doświadczenie w tym temacie już macie i jakieś maszyny pewnie też, dodatkowo przerobić stodołę na chłodnie, kupić skrzyniopalety, wózek i jesteś biznesmen a nie jak ten dziad się z krowami mordować, ty śmierdzisz na podwórku śmierdzi, i utrucie 365 dni w roku.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No nie wiem czy sad jest opłacalny. Wiosna drzewa nie kwitną z powodu przymrozku i na jesień nie ma nic. Sam z 3 czereśni zebrałem 3 garście owocu (co to jest ??). Kumpla ojciec miał pare lat temu 25ha sadu, a dzisiaj splajtował i sad na działki podzielił i musiał normalnie do pracy pójść :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj