grzesiek5672

Buraki 2011

Polecane posty

grzesiek5672    53

Witam doradzicie czym pryskać buraki w tym roku ? ;)

Chodzi o chwasty jedno i dwu liścienne ;) Z Góry dziękuje ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie wiem co ten temat ma wspólnego z budynkami??

Ale odnośnie pytania dual gold na jednoliścienne a na dwuliścienne to ja nie wiem jakie chwasty masz na polu więc nie da sie powiedzieć czym pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Na jednoliścienne najlepszy i najtańszy jest Graman 050 EC w wyższej dawce bierze nawet perz a na dwuliścienne Torero 500 SC + wspomagacz Toil lub kombinować Kemifam + Kemiron + Goltix + wspomagacz Atpolan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Cześć.

Ja swoje pryskam 3x taką mieszaniną: Betanal Elite + Goltix + Kosynier + "olej"

A perz zwalczam przed siewem ;)

Polecam stronę http://www.liz.pl/ -dużo ciekawych informacji na temat buraków oraz przydatny program "Liz-Herbicyd" który pozwala dobrać herbicydy do aktualnej sytuacji na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Jesteś zadowolony z działania tej mieszaniny i jakie dawki stosujesz, bo ja też mam zamiar w tym roku ją zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Ja już kilka lat stosuje kemifan z kemirone ;) No i w tym roku zastanawiam się nad zmiana oprysku . <_<


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jesteś zadowolony z działania tej mieszaniny i jakie dawki stosujesz, bo ja też mam zamiar w tym roku ją zastosować.

Ja tak pryskałem pierwszy raz bo wcześniej stosowałem tyko Kemifan z Kemironem.

Dałem takie dawki:

Betanal->Goltix->Kosynier

1 zabieg 0,6l->0,7l->0,9l

2 zabieg 0,7l->0,8l->1l

3 zabieg 0,7l->0,8l->1,1l

Miałem gdzieś rozpiskę z dawkami od inspektora z cukrowni ale nie mogę jej teraz znaleźć. Z tego co pamiętam zalecał minimalnie większe dawki Kosyniera.

Ja pryskałem w tych dawkach co podałem i byłem bardzo zadowolony. Haczka zardzewiała w garażu ;)

Tamten rok był wilgotny i środki działały bardzo dobrze. Zobaczymy jak to się sprawdzi w tym roku bo na razie u nas bardzo sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danieldl5    0

Na jednoliścienne najlepszy i najtańszy jest Graman 050 EC w wyższej dawce bierze nawet perz a na dwuliścienne Torero 500 SC + wspomagacz Toil lub kombinować Kemifam + Kemiron + Goltix + wspomagacz Atpolan .

Ja też w tym roku chcę zastosować tą mieszanke chodzi mi o kemifam+kemiron=+goltix możesz coś o niej napisać jak ze skutechnościa i jaka jest cena na ha???

Edytowano przez Danieldl5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja na 1 zabieg dalem 0.8 betanal elite + samitron ekstra 70WG 1,8kg [zamiennik goltixu] poniewaz szukalem substancji metamitronu w jakim kolwiek hebicydzie bo wyskoczyly mi samosiewy rzepaku a problem jest straszny z metamitronem niema go w sprzedarzy ,brakuje mi i niewiem czy dostane gdzies po swietach czy bedzie trzeba safari pozniej walnac ale ono chamuje buraki to jest ten minus no i cena

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Ja też w tym roku chcę zastosować tą mieszanke chodzi mi o kemifam+kemiron=+goltix możesz coś o niej napisać jak ze skutechnościa i jaka jest cena na ha???

Skuteczność była zadowalająca a co do ceny to musisz sobie policzyć bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

W lutym w jęczmieniu ozimym zastosowałem tolurex 500 (chloroturon) w dawce 1,5 l/ha. i moje pytanie: czy na końcu czerwca/początku lipca bęę mógł wysiać buraka ćwiklowego jako poplon???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące nasion, zakupiłem w cukrowni nasiona pobudzane firmy Syngenta odmiana MONZA, ze Związku Plantatora Buraka Cukrowego dostałem jedną jednostkę nasion również firmy Syngenta odmiana SY BELANA. A konkretnie pytanie brzmi jakie oznaczenia na opakowaniu maja nasiona pobudzane, bo siedziałem nad nimi i nie mogłem tego rozgryźć. Dodam że buraki były siane 15 kwietnia a dziś po 9-ciu dniach obydwie odmiany juz wykiełkowały i buraki pojawiły się już na powierzchni ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Powinny chyba mieć znaczek Q ale pewien nie jestem. Skoro tak szybko się pokazały to raczej Cię nie oszukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Czy można połączyć betanal z venzarem 1l +0,5l.

wiem że można ja tak mieszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy można do mięszanki goltix-kemiron-kemifam dodać trochę AGILU w mniejszej dawce np. 1/4 dawki

 

w ubiegłych latach stosowałem mięszankę goltix-kemiron-kemifam i do każdego zabiegu dodawałem zawsze 0,1l PERENALU i miałem spokój z owsikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj