Skocz do zawartości
jump0ncash

Chlapie z pod bagnetu Ursus 330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
jump0ncash    0

Mam pytanie, posiadam ciągnik Ursus C330 rocznik 1985, ostatnio zauważyłem że dostała się woda do olej - Po sprawdzeniu okazało się że był wywalony "brok". Zmieniłem brok i uszczelkę pod głowicą ale okazało się że chlapie mi olej z miski olejowej po wyjęciu bagnetu.

Natępny mechanik orzekł że trzeba zrobić generalny remont głowicy: zawory, szczelność i planowanie, później się okazało też że trzeba wymienić tłoki cylindry, pierścienie - cały remont generalny.

Po złożeniu nadal to samo - wyrzuca olej po wyjęciu bagnetu, Czy ktoś wie co może być przyczyną? Może to po prostu w misce olejowej jest jakiś element ruchomy który powoduje chlapanie? A może kompresja z cylindrów dostaje się do miski? Proszę o pomoc.

Rolnik1973    1247

To będzie bryzgać jak wyjmiesz miarkę. Jakby ci tą miarkę wyrzucało to już kłopot. Tam na miarce uszczelka w tym daszku powinna być.

jump0ncash    0

To by wychodziło na to że remont robiłem na darmo.. Może ktoś się jeszcze wypowie.

Ciekawe jak jest z waszymi Ciągnikami. Sąsiad ma też 330 oleju trochę w minimum, ale u niego nie chlapie nic.

U mnie jak się przystawi palcem do tego otworu to czuć takie niewielkie wahania powietrza, prawie niewyczuwalne, ale to zapewne wał robi wiatr.

Szkoda że się posłuchałem tych mechaników od 7 boleści 1500 poszło...

Edytowano przez jump0ncash

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

w miarce powinna być uszczelka aby nie wyciekało gdy miarka wsadzona, a gdy wyjmiesz to u mnie tez chlapie bo wał ten olej tam rozgania i temu chlapie, a jak jeszcze korek odpowietrzający w pokrywie zabrudzony to tym bardziej bedzie chlapać

pawelgoj    1

olej powinno się sprawdzać przy wyłąnczonym silniku wtedy nic się w środku nie rusza i nie powinno chlapać

jump0ncash    0

PAWELGOJ, przypadkiem dla testów wyjąłem bagnet po to by sprawdzić czy kompresja nie ucieka gdzieś do miski olejowej, i zaniepokoiło mnie to chlapanie że to chyba ciśnienie wypycha olej na zewnątrz, ale teraz im dłużej o tym myślę to już chyba jestem pewien że to wał korbowy chlapie a nie nieszczelność w cylindrach.

Dzięki panowie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się