kamil666p

opłacalność na kurach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil666p    0

Witam!!!Moje pytanie jest takie czy oplaci sie kupic kury (nioski)przez allegro bo sa w niewiarygodnie niskiej cenie od 5-10zł, a u mnie na targu sa po 20zl.Czy one beda od razu nosily jajka czy po pewnym czasie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

nioska to zapewnie znosi jaja....tylko czy tansze znaczy lepsze...ale zapewnie gdzies w okolicy musi byc sprzedaz kurek....ja w tamtym roku placilem po 7zl w lublińcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego jeżeli kupujesz już nioski które znoszą jaja to są one już stare, często tak robią duże kurniki gdy powoli okres nieśności dobiega końca wszystkie kury wysprzedają po tańszej cenie, ja kiedyś kupiłem tak kilka sztuk po 5 zł kury niosły się jakiś miesiąc a potem przestały. Kura generalnie zaczyna się nieść jak ma około 16 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja niedawno zacząłem zabawę z kurami ale nauczyłem się jedno - lepiej wziąć takie kurki 12-13 tygodniowe i poczekać aż się zaczną nieść niż kupić te co już się niosą lub mają zacząć się nieść Takie co samemu się odchowa to wiadomo przynajmniej jaki maja naprawde wiek - te wziąłem pierwszy raz i do dzisiaj jestem zadowolony z tego - na wiosnę kupiłem kury co miały mieć 18 tygodni - tuż przed odbiorem baba dzwoni i mówi że te kury już się niosą 3 miesiące i czy jeszcze je chcę - wyjścia nie było bo już za późno było zamawiać inne więc je wziąłem - teraz sobie pluję w brodę bo kury te chyba sa sporo starsze niż mi mówili Z miesiąc temu wziąłem kury od wujka któremu już się zaczynały właśnie nieść - tu wiek był pewny ale chyba zmiana miejsca i stres spowodowały że u mnie dopiero teraz się zaczynają trochę nieść Na przyszłość będę brał tylko młode kury ok 12-14 tygodniowe może wyjdą trochę drożej jeśli się policzy odchowanie ale to najpewniejsza inwestycja a poza tym stosując program świetlny można osiągnąć maksymalną nieśność na początku niesienia - u mnie to było około 90% przez 3 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Kolego jeżeli kupujesz już nioski które znoszą jaja to są one już stare, często tak robią duże kurniki gdy powoli okres nieśności dobiega końca wszystkie kury wysprzedają po tańszej cenie, ja kiedyś kupiłem tak kilka sztuk po 5 zł kury niosły się jakiś miesiąc a potem przestały. Kura generalnie zaczyna się nieść jak ma około 16 tygodni :)

 

Witajcie.

Ja też kiedyś potrzebowałem kurek bo mi lisek wszystkie co do centa po wynosił. Przeczytałem w jakiejś gazecie że gościu chce sprzedać kury "nioski". Lokalizacja ogłoszenia nie była daleko wiec po wcześniejszym telefonie wyjechałem do tego gościa. Oczywiście trafiłem do kurnika. Początkowa chciał za sztukę 5zł ale wzionąwszy 100szt. płaciłem po 2zł na koniec (z racji tego że nie zostało mu ich dużo bo jakaś ferma wzięła 2000tyś szt.) ugadaliśmy się że wezmę 150sztuk no i dam po 1zł facio się zgodził :P Kurki niosły się dobrze przez miesiące 2 może 3 a później odwiedziny lisa miałem w ogródku. Od tamtej pory mam tylko 50szt. ale już takich młodych płaciłem bodajże 16zł od sztuki. latem znosiły się przeciętnie a teraz masakrycznie na 10 kur 1,25 jajka dziennie. Może wiecie jak ten wynik poprawić? Oczywiście kurki mają ciągle pod dostatkiem zboże w granulkach i zboże zmielone czyli paszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Młode, czyli jakie? My kupujemy 8 tygodniowe i absolutnie nie ma z nimi żadnych problemów. W tym roku dużo nam zdechło ale to z nieco innych powodów ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ChKrzysztof
      Witam,
      Mam zamiar zacząć hodowlę 7-8 tyś sztuk kaczki rzeźnej w hali łukowej, znalazłem ciekawą ofertę hali, mam grunt pod budowę, zaczynam starania w starostwie o warunki zabudowy no i oczywiście część wkładu finansowego....
      Niestety to za mało ...
      Kontaktowałem się z miejscowym ODR-em ... niestety otrzymałem informację, że nie łapie się na żaden program, otrzymałbym dofinansowanie na zakup hali łukowej gdybym chciał hodować bydło lub świnie.... lub utwardzić, ogrodzić teren gospodarstwa...czytając program dofinansowania w mojej opinii łapie się na rozwój małych gospodarstw i dofinansowanie 120 tyś nawet na zakup hali do hodowli drobiu...Dodatkowo po kontakcie z papfu spełniam warunki na zakup takiej hali...
      Stąd moje pytanie, czy odr ma rację i żadne dofinansowaniem mnie nie dotyczy?
      Gdzie szukać jakiegoś wsparcia finansowego/ jakiegoś programu unijnego?
      Czy zostaje tylko kredyt/pożyczka w banku?
      Dodam, że jestem młodym rolnikiem i nie mam milionów monet na koncie ani nie mam rodziców co śpią na pieniądzach a chcę być na swoim i się rozwijać 😉
    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj