Polecane posty

bortek95    0

Witam Wszystkich. Chciał bym sie dowiedzieć o awaryjności, spalaniu tego ciągnika oraz chciał bym się dowiedzieć jakie są w nim najlepsze skrzynie biegów, bo gdy się dobrze orientuje to są w nim różne... poprostu chce sie dowiedzieć jak najwięcej o tym modelu, bo nie ukrywam rozważam nad kupnem tego modelu :)

pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a więc co do spalania to na pewno mniej niż polska szóstka, ale t wiadomo wszystko zależy od operatora, maszyn ziemi, ciężko określić spalanie. Najlepsze skrzynie to dynashift, masz wtedy 4 półbiegi bez sprzęgła na każdym biegu, co daje ogromny komfort pracy, i skrzynia jest mniej narażona na awarię, gdyż mniej używane są biegi główne. Co do awaryjności to wiadomo, jak kupisz zadbaną maszynę to będzie służyła;) Najważniejszy dla mfów jest dobry olej ( w granicach 12-17 zł/l), i aby nie podczepiać maszyn z hydraulika które mają inny olej, po protu nie mieszać olei. Jak byś kupował, to uważaj na te sprowadzone z Anglii, są to modele zaazwyczaj najbardziej zaniedbane nie tylko pod względem wizualnym jak pewnie sam zauważysz, ale i technicznym. Jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortek95    0

Noo z tym spalaniem to się tego spodziewałem że mniej spala:)

a z tą skrzynią to będe pamiętał "Dynashift" dzięki :D

a z tym olejem to wiem, bo mam John Deere nie jest najnowszy ale cóż dbać trzeba i olej dory sie do niego leje :D

Mam pytanie odnośnie komputerów montowanych w tych modelach... więc jakie są najlepsze, bo jak się nie myle są różne (niewiem moge sie mylić) i jakie są pomiędzy nimi różnice.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na drzwiach spotkasz się z trzema napisami: autotronic, electronic i datatronic. O dziwo pomimo tego napisu każdy ma moduł autotronic. Steruje on przednim napędem, blokadą, żółwiem i zającem itp. Autotronic od electronica nie różni się chyba niczym, tylko electronic było pisane w młodszych modelach. Datatronic jest to dodatkowo komputer na prawym słupku i on pokazuje spalanie, powierzchnie i takie tam głupoty, jednak jest to komputer nie zależny i możesz go np wymontować i to nic nie zmieni w działaniu traktora. Nie raz jeszcze w wersjach z napisem autotronic i electronic były montowane takie mniejsze, nowsze komputery, ale one takie same funkcje miały;)

 

A co do tego spalanie to u mnie 3085 (100KM i też 6 cyl) pali mniej niż Ursus 914 (4 cyl). Dużą różnicą jest to , że np ursusa musisz w orce trzymać na bardzo wysokich obrotach zeby miał moc, i automatycznie robi się wir w baku, a mfa w orce trzymam na 1500-1600 i u wystarcza;) Ze spalania na pewno bedziesz zadowolony;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Witam. Co do spalania to oczywiscie potwierdzam co napisal kolega wyzej.

Jak kupisz to bedziesz milo zaskoczony jak na 6 to naprawde dobre osiagi

przy rozsadnych obrotach 1500-1700 w zaleznosci od obciazenia od 8 do 12

litrow wychodzi w pracach polowych.

 

 

 

Posiadam wlasnie ten model 3125 od 4lat i nie ma zadnych wiekszych problemow.

Oczywiscie olej na czas i ogolnie

obslugiwac z glowa to bedzie dobrze

skrzyia 16x16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortek95    0

Noo dzięki chłopaki jaka najlepsza skrzynia-już wiem... najlepszy komputer-no powiedzmy że wiem :D

Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie awari... więc co sie komuś już w tym ciągniku zepsuło too mie interesuje noo i ile kosztowała ta naprawa <--- te pytanie tak z ciekawości :D

Powiem szczerze chcemy kupić ten ciągnik ale musimy sie jeszcze pozbyć starego...:/

Dzięki i Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do kosztów, to jeśli padł by Ci autotronic, czyli komputer sterujący, to znam firmę do której wysyłasz ten uszkodzony i Ci przysyłaja po regeneracji i daja na to rok gwarancji. Koszt takiej naprawy wynosi 2000 zł, więc w sumie nie wydaje mi się tak tragicznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortek95    0

Noo dzięki chłopaki:D

Do tego ciągnika jestem przekonany :P

Teraz tylko czekać na okazję...

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Witam.Jeździłem dwoma 3125 jeden Autotronic a drugi Datatronic.Ten drugi był fajnie wypasiony skrzynie miał chyba powershift,Autotronic też chyba taką miał.Super maszyny jak dla mnie i oszczędne,tylko trzeba trafić na dobry egzemplarz i nie do zdarcia :D Skrzynie mi się w nich podobają i fajnie wyje turbina w nich :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyy    0

Posiadam dwa takie modele datatronic nie narzekam super sprzęty jestem bardzo zadowolony z MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurt    0

Na drzwiach spotkasz się z trzema napisami: autotronic, electronic i datatronic. (...) Autotronic od electronica nie różni się chyba niczym, tylko electronic było pisane w młodszych modelach. Datatronic jest to dodatkowo komputer na prawym słupku i on pokazuje spalanie, powierzchnie i takie tam głupoty, jednak jest to komputer nie zależny i możesz go np wymontować i to nic nie zmieni w działaniu traktora. Nie raz jeszcze w wersjach z napisem autotronic i electronic były montowane takie mniejsze, nowsze komputery, ale one takie same funkcje miały;)

Autotronic, a Electronic to zasadnicza różnica.

 

Electronic - bez komputera na słupku;

Datatronic - tak jak Bartek72511 napisał. Tylko wyświetla parametry;

Autotronic - podobnie jak Datatronic ale jest dodatkowo programowalny. Ma więc więcej funkcji.

Edytowano przez Kurt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Autotronic, a Electronic to zasadnicza różnica.

 

Electronic - bez komputera na słupku;

Datatronic - tak jak Bartek72511 napisał. Tylko wyświetla parametry;

Autotronic - podobnie jak Datatronic ale jest dodatkowo programowalny. Ma więc więcej funkcji.

Mylisz się kolego. Mało który autotronic ma komputer na słupku, kwestia dotyczy jedynie młodszych roczników, głównie 93 i wzwyż, w starszych ciężko spotkać. A po za tym egzemplarze electronic też były wyposażane a taki komputer, tylko wybiórcze egzemplarze, zreztą tak jak autrtronic. I Nie mylcie, bo autotronic to nazwa modułu sterującego który każdy ma( auto, elec i datatronic również.) a nie komputera na słupku. Bo datatronic potem też były mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurt    0

Tak, masz rację. Znalazłem egzemplarze Autotronic, które nie mają żadnego komputera. Może to przypadek ale zauważyłem, że wszystkie z programowanym komputerem na słupku mają czerwony napis na dźwigach.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Napis na drzwiach dotyczy tylko datatronic bo on był czerwony ale też chyba nie zawsze. Ale autotronic i electronic zawsze były czarne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

witam, chciałby się dowiedzieć co dokładnie w datatronic można się dowiedzieć w tym komputerku po prawej stronie:)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

szczerze ci powiem ze ciezko jest znalesc mf zeby tan komputer dzialal hehe bo on nie jest do niczego potrzebny u mnie w 3630 tez nie dziala jest o miniety a wszystko dziala ;p wiec nie ma obawy ze jak sie spierdzieli to beda koszty ;p omijasz i jedziesz dalej ;p

 

co do opini mam 3630 i 8120 oba te modela sa super 3630 mimo ze stary ale wygoda jazdy tez przyzwoita :P nie ma porownania do ursusa czy zetora nawet tego nowego :)

wiec ja polecam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ale ponoć jest tak że on informuje o prędkości o obrotach wom, obrotach silnika, tyle wiem a reszta od czego :P

aa i ostatnio po odpaleniu dioda przeskakiwała na ostatnie pole wie może ktoś co te ostatnie pole znaczy ?(to słowo na E dalej nie pamiętam,szukałem w słowniku i nie ma tego :))


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja polecam osobiście oleje FUSCH dobre i nie za drogie :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Witam. Ja zauważyłem, że wszystkie MFy z napisem electronik mają skrzynie 16x16, autotronik 32x32, a datatronik mają komputer pokładowy i (skrzynię). :lol: Te komputerki z cyferkami 0-9 to są sterowniki do maszyn a nie komputery pokładowe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj