Zaloguj się, aby obserwować  
mtz_820

Awaria obrotomierza? MTZ

Polecane posty

mtz_820    0

mam problem od piatku jak wlacze swiatla to obrotomierz podskoczy do ok 1300 jak nacisne gaz a dalej nie idzie jak wylacze swiatla to normalnie pokazuje i ladowania nie ma tzn jest bardzo male jak to naprawic?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

zauwazylem ze ladowanie spada jak wszystko wlacze (halogeny radio swiatla) i obrotomiez wariuje ale to sie stalo na polu przy sianiu wapna wiec nie wiem co to moze byc


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja tak samo mam przy kombajnie :P. Jak włącze dodatkowy pobór pradu w postaci świateł i elektrycznej kosy odcinającej łan rzepaku to kontrolka ładowania zaczyna świecić. Tu nie ma znaczenia przy jakiej pracy nastapiła awaria. Po prostu coś się stało z alternatorem. Możliwe, że regulator napięcia poszedł. Będziesz zmuszony oddac alternator do naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

spróbuj podciągnąc pasek klinowy. Ja miałem tak samo nagle ni z tego ni z owego obrotomierz zaczął zacinac się w połowie skali. Nie mam wskażnika ładowania (pronar 82 SA) ale lamka od ładowania się nie świeciła a pasek zdawało by się że był napięty zgodnie z normą. Narazie to zostaw alternator w spokoju!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

nie lubię się rozwodzic nad błachym problemem coolman. Ja nie działający obrotomierz ignorowałem przez dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
mam problem od piatku jak wlacze swiatla to obrotomierz podskoczy do ok 1300 jak nacisne gaz a dalej nie idzie jak wylacze swiatla to normalnie pokazuje i ladowania nie ma tzn jest bardzo male jak to naprawic?

 

posprawdzaj -połaczenia z alternatora do rozrusznika czy aku-to nie wina paska

 

jaki tam alternator jest??

sprawdź połaczenia na regulatorze,masz moze miernik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

posprawdzaj masy


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

jesli ciągnik dobrze odpala to masa aku jest dobra... przydałby się pomiar napięcia aku jak jest ciągnik nie odpalony oraz po odpaleniu-ładowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Miernik mam a traktorodpala tak jak odpalal czyli na strzala


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Miernik mam a traktorodpala tak jak odpalal czyli na strzala

 

zrób tak:

zmierz napięcie aku przed odpaleniem ciągnika-ile V

odpal ciągnik,po 5min zmierz mi napięcie jakie jest na aku V/?????

 

 

 

ps

Niestety Panowie Wapno działa jak zasada-kwas gryzie co się da....być może masz przebicie na kablach...lecz czekam na pomiary jakie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

To nie chodzi o mase akumulatora tylko o mase np. licznika pod deską rozdzielcza bo mtz tak ma jak nie ma masy to warjuje. u mnie jak zgubil mase od sygnalu to jak go wciskalem to sie zapalaly swiatla i kierunki.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
To nie chodzi o mase akumulatora tylko o mase np. licznika pod deską rozdzielcza bo mtz tak ma jak nie ma masy to warjuje. u mnie jak zgubil mase od sygnalu to jak go wciskalem to sie zapalaly swiatla i kierunki.

jest to mozliwe-jednak swoje doświadczenia opieram się na spotkanymi przypadkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Co ma napiecie na aku do wskazan licznika. Podłacz + od aku i do + licznika, zobacz jak zareaguje licznik wtedy powiem ci co dalej.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Co ma napiecie na aku do wskazan licznika. Podłacz + od aku i do + licznika, zobacz jak zareaguje licznik wtedy powiem ci co dalej.

kłania się eletrotechnika.... plus moze być ....a masa z tz oporem (rezystancja pomiędzy minus aku a masą odbiornika przekracza dopuszczalne normy-wpływ na tz zjawisko iskrzenia-wydzielajace się ciepło zmienia współczynnik przewodzenia(zmienny w czasie) zegar warjuje...........

 

Każdy miernik reaguje na napięcie dostarczone przez np-czujnik.....

 

Co ma napiecie na aku do wskazan licznika. Podłacz + od aku i do + licznika, zobacz jak zareaguje licznik wtedy powiem ci co dalej.

 

co mostkowanie da????ano nic...ale poczekam jak coś napiszesz-co dalej.....wymiana zegara z dobry na dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj