jeepslaw1

KONTRAKTACJA RZEPAKU NA 2011 rok

Polecane posty

mja211    0

jak w skupie będzie cena maksymalna 1500 to będzie dobrze ,na rzepaku jak zwykle nie zarobią rolnicy

 

 

głupoty piszecie Panowie. Cwaniacy z zakładów tłuszczowych tylko czekają na takie opinie, nasiona rzepaku wyrwią od chłopków po nędzne jak na taki rok 1500zł/tona, a potem podniosą ceny oleju o 50% tłumacząc, że surowiec podrożał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekdeer1    0

głupoty piszecie Panowie. Cwaniacy z zakładów tłuszczowych tylko czekają na takie opinie, nasiona rzepaku wyrwią od chłopków po nędzne jak na taki rok 1500zł/tona, a potem podniosą ceny oleju o 50% tłumacząc, że surowiec podrożał.

im dłuższe będą kolejki tirów pod zakładami tłuszczowymi w żniwa tym ceny będą niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie wiem jakie są rzepaki w waszych okolicach, ale w moich są tragiczne !! osobiście z 40ha zostało mi 20ha... i w sumie to żałuje że zostawiłem te 20ha bo jak da 1 t/ha to będę szczęśliwy :(

 

i to nie jestem wyjątkiem, ale 1/10 rzepaków w okolicy wygląda w miarę... reszta jest jak moja, po zimie zostało może z 40% z tego co było zasiane, od końca marca do polowy maja nie spadła kropla deszczu, a po połowie maja były trzy dni w odstępach 5 dniowych co popadało tyle że się nie kurzyło... ogólnie rzecz biorąc jest nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam a panowie jak to jest z tymi parametrami , chodzi mi o wilgotnosc w tamtym roku w mojej okolicy rzepak technologiczny mial miec 7,5 % wilgotnosci oczywiscie za wiecej to juz potrocenia , a tu widze ze piszecie cenne za 9 % procentowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Jeżeli chodzi o procent wilgotności to wczoraj czytałem bodajże na agrofoto.pl( http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/zmiana-parametru-wilgotnosci-rzepaku,27941.html ), że zmieniono z 7%-7,5% do 9% ale czy to wyjdzie nam na + .? zobaczymy w praktyce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zmieniono bo ile można kantować rolników

skupy kupują zazwyczaj i tak około 9% potrącało za wilgotność a i tak jej nie obniżały bo 9% wilgotność nadaję się do przechowywania i jest norma na matif i w całej zachodniej europie tylko u nas wynaleźli nie wiadomo z sąd 7,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kontrakty terminowe na dziś 1940zl przy 9%. Rzepaku nie będzie.

 

Patrząc 10 lat do tyłu to w naszej okolicy jest teraz 3 a może nawet 4 razy więcej rzepaku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Patrząc 10 lat do tyłu to w naszej okolicy jest teraz 3 a może nawet 4 razy więcej rzepaku.

 

Jasne, zgodzę się z tym. Tylko jest jedno "ale"- 10 lat temu na rzepak nie było takiego popytu jaki obserwujemy od kilku lat. Głównie "idzie" on na biopaliwa i dzięki temu mamy jakieś zmianowanie i zbyt.

Odnośnie plonów ja obstawiam własne na max 2 t/ha (jeśli go grad nie "skosi"). Rzepaki w okolicy również nie za ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Napisano (edytowany)

Wszystko się zgadza, znając ludzi nikt nie zbierze mniej jak 2 tony/ha (nie przyzna się do tego).

 

Ale w tym roku są takie realia że 2 tony to max, ale są w naszej okolicy pozostawiane takie plantacje ok. 20 ha (2 rolników) że z tych 20 może będzie 2 tony.

 

Tak wyglądają wspomniane plantacje w pełni kwitnienia:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e55cca631ccf33b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ad1adf96b31c795.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Ta cena kontraktacji jest netto czy brutto i loco gospodarstwo ?? Dobrze że jeszcze nie zakontraktowałem może i 2000 netto zobaczymy za niedługo jak pogoda będzie sprzyjała spekulantom na giełdach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

przeciez w te rzepaki sie nie bedzie oplacalo kombajnem wjezdzac

 

Co ciekawe obaj rolnicy opryskali te plantacje od chwastów (ja Swój już wtedy orałem, a wyglądał lepiej), jeden dał tylko 1-dawkę, drugi dał 2 dawki gdzie 2 była tuż przed kwitnieniem (liczył na cud???).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Ta cena kontraktacji jest netto czy brutto i loco gospodarstwo ?? Dobrze że jeszcze nie zakontraktowałem może i 2000 netto zobaczymy za niedługo jak pogoda będzie sprzyjała spekulantom na giełdach :)

Cena oczywiście netto przecież firma nie jest Duchem Swietym i nie wie czy jesteś ryczałtowcem czy watowcem. Cena loco Gądki Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

spoko:) bo wiesz czasami piszą na forum cenę z vatem więc dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Na dziś 2020zł/tone Z tego co ja widzę u nas w okolicy to ok 30% rzepaków sypnie w granicach 1000- 1500kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Dziś podpisaliśmy kontraktację na cenę 2100 zł/t przy 100 t. Wilgotność do 9%, zanieczyszczenia do 2%. Nastąpiła zmiana przy badaniu próbki zanieczyszczenia, na korzyść rolnika (sita o mniejszych oczkach). Czekamy na lepszą cenę :) U nas rzepak cały stoi, chociaż na jednym polu jest rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolo7373    0

Witam Panie i Panów!Czy macie jakieś świeże wiadomości odnośnie cen rzepaku na te żniwa?Dziś na spotkaniu Chemirolu potwierdzili nowe parametry skupowe,tzn wilg. 9% oraz połówki jako użyteczne.Ogólnie ani rolnicy nie są chętni do podpisywania kontraktów,ani Chemirol(tak wywnioskowałem z rozmów i nastrojów.A jeśli już,to cena około 1920 netto.A jakie są Wasze prognozy?Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

Ja też nie kontraktuje już chyba 5 lat,i jakoś dobrze na tym wychodze. Słyszałem że pewna firma (duża) kontraktuje w tej chwili po 1900-2000 tyś za tone.

dobry :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj