Skocz do zawartości

Polecane posty

volvo    36

Rozbiórka podłogi i sprawdzenie luzów i stanu trybów i łożysk. Może wykasowanie luzów pomoże? A części to loteria, u nas kupują rosyjskie, na you tube widziałem że rosjanie montują polski rewers. Bo lepszy niż ich. I bądź tu mądry...

wladek_t25    0

W poniedziałek zacznę rozbierać, jak belkę sianokiszonki przywiozę. Dzisiaj zablokowały mi się biegi i było trzeba zdjąć dekielki po bokach. Olej w skrzyni błoto... 3 lata temu wlałem lotos hipol i teraz przypomina on szłam. Jaki olej wielosezonowy polecacie do skrzyni biegów? Czuję że trzeba się wziąść za skrzynię raz porządnie i nie mieć problemów na wiosnę.

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    46

Fakt że do najtańszych ten olej nie należy ,ale wniosek prosty nie zawsze się opłaca oszczędzać na cenie oleju.

volvo    36
Napisano (edytowany)

Mnie się udało go kupić wtedy za 200zł. Ale to najwyższa półka jakości.

Edytowano przez volvo

wladek_t25    0

Rewers trzeba nowy, mechanizm różnicowy też bo lata ba boki i do góry na dół. Dobrze że rozebrałem bo te 4 śruby na koszu satelit ledwo siedziały. Gdyby się wykręciły to po skrzyni. No nie powiem jest lepiej, sama zmiana oleju i w średnim stopniu niwelacja luzu na koszu zmniejszyły wycie. Jak narazie można jeździć na jesieni kapitalka ten rok wytrzyma 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rutek22kret
      Witam wszystkich użytkowników:) Jestem nowy na forum ale liczę na wszą pomoc:) Posiadam MF 3060 o roku czasu i na koniec sezonu zapaliła mi się kontrolka od filtra skrzyni, okazało się że znajduje się w nim dużo opiłków takich mikroskopijnych, po wymianie oleju i filtra spokój był na dwa tygodnie a potem to samo i teraz już nie mogę nadążyć zmieniać filtrów. ogólnie wszystko działa tylko w ostatnim czasie zginęły hamulce nożne (ręczny jest) może wiecie co mu jest . Za dwa tygodnie jestem umówiony z mechanikiem ale czekam na waszą pomoc z góry dzięki Rutek
    • Przez barteek1989
      czy można holowac bo poszla mi chyba pompa bo wogole nie daje cisnienia i nie mozna krecic wiec chcialbym podniesc przod i do przodu...
    • Przez Damian2807
      Mam w MF skrzynie Dynashift 32/32 i nie wchodzi w miej 4 bieg i żółw/zając.Przy próbie włączenia 4 słychać zgrzyt, a gdy się już włączy i puści sprzęgło wyskakuje. Ten problem pojawił się po powrocie od belowania.
    • Przez math
      Za niedługo będę w posiadaniu modelu MF 3125, niestety ze skrzynią 30 km/h (bez półbiegu na 4. szosowej).
      Zastanawiam się czy ten półbieg jest po prostu elektronicznie zablokowany, czy też istnieją jakieś różnice w budowie.

Jak można zdjąć taką ewentualną blokadę?
    • Przez silny84
      Witam.
      Mam mf 6130 i podczas jazdy i pracy moim mf-em po rozgrzaniu się oleju w skrzyni zapala się mi kontrolka nr 7. Wymieniłem filtry olejowe. Zalany jest olej agrol. Olej ten wychodził już ok 350 mtg. Podnośnik jest odpowietrzony tak jak powinien bo odpowietrzałem go po wymianie filtrów tą pompką pod skrzynia. Dlaczego skrzynia mi się tak nagrzewa podczas jazdy? I dlaczego zapala się ta kontrolka? Proszę o pomoc.

opis kontrolek