adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fragles1    4

Hydraulika jest w oleju to nie ma problemu, gorzej czasem bywa z hamulcami, a jak jest kabina to już masakra, wskazany jakiś mały pomocnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

a żeby zdemontować hamulce niestety trzeba zdjąć koło i niestety przy rozbieraniu skrzyni wychodzi na to że trzeba pół ciągnika trzeba rozbebeszyć. przy okazji warto zerknąć na stan klinów na wałku sprzęgłowym to tylko 8 śrubek więcej do odkręcenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Z tym kołem to coś oszukujesz chyba, już którąś z kolei rozbierałem skrzynię, ale koła zawsze zostawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

No to dziękuję za informację władek jest z kabiną,ale koło będę zdejmował bo cieknie na pochwie bo była wymieniana.Będę się za to brał w pod koniec tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Jeszcze jedno pytanie czy jak będę robił skrzynie biegów to czy można uszczelnić na wałku sprzęgła bez rozpoławiania.Dziś zobaczyłem, że troszeczke kapie olej tym otworkiem z zawleczką na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie uszczelnisz bez rozpoławiania na sprzęgle. Upewnij się tylko czy aby nie leje się z silnika.

Za sprzęgłem jest jeszcze przekładnia napędu pompy hydraulicznej, za nią jest przerwa gdzie nie ma oleju (ten dekiel za pompą hydrauliczną) i dopiero jest skrzynia. Nie ma możliwości żeby olej ze skrzyni dostał się do sprzęgła.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

Panowie mam problem z moim Władkiem chodzi o to że rozleciały się biegi 2 i 4 no i chciałbym je wymienić czy można dostać się do skrzyni ściągając prawe koło czy trzeba rozpoławiać ?? dodam że inne biegi wchodzą ale na wysokich obrotach coś w skrzyni trzeszczy :( proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Skrzynia we Władku jest poprzeczna więc nie musisz rozpoławiać tylko podłoga,dekiel od skrzyni wek dekle boczne od łożysk też katalog na stół i do roboty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

ok dzięki za info a co może być przyczyną tego że na np 5 jak jadę na wysokich obrotach to w skrzynie trzeszczy ??? czyżby tryby od biegów co się rozleciały są zakleszczone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Z ciągniesz dekiel to będzie widać co jest nie halo.Ale przypuszczam że rewers jest luźny czyli do regulacji albo do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82ts25    0

Mam problem z władkiem ponieważ na trzymaniu go na sprzęgle często po chwili słychać szum dodam że mam go na skrzyni ze starszym rewersie. Co to może być za problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Prawdopodobnie łożysko oporowe masz do wymiany.Odkręć dekielek sprzęgła i posłuchaj czy to ono tak szumi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, ta tulejka pod plastikowym kapslem, to ma byc sztywno, ew z lekkim luzem, czy nie ma to znaczenia?

Dzis wieczorem probowalem podlozyc pod nia podkladke i jak dokrecilem nakretke, to do przodu sie rewers uciszyl, ale do tylu, to gorzej niz w niejednym polonezie most :D No i zaczal gwizdac na luzie, wiec zrobilem jak bylo.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Według mnie powinna być skręcona na sztywno. Wygląda na to że masz za dużo podkładek dystansowych pod obudową łożyska lub co gorsze za dużo podkładek na wałku rewersu po stronie koła od wstecznych. Jak są jakieś pod obudową to wyjmij kilka i spróbuj skręcić na sztywno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

I tak bede pruc skrzynie, bo jakies 5 - 6 lat temu wypadlo z nej kilka zmielonych podkladek, w tym jedna taka grubsza z zabkiem i wypustkami cala polamana.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Rewers musi być skręcony na ful na tej śrubie co do głośnej pracy do tyłu to będzie standard jak był luźny więc zęby podrobiły się inaczej a jak dokręciłeś to zmienił się kont natarcia.Jak będziesz skrzynie rozbierał to obejrzysz jak wygląda a jak przyjdzie ci założyć nowy to dopiero będzie kupa hałasu zanim się dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Niema co kombinować trzeba skasować luz na rewersie ,jeżeli trzeba to dosunąć koło współpracujące z rewersem , potem wyśrodkować za pomoca podkładek pod tuleja łożyska (śruba wcześniej dokręconja bez luzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekKoper    0

witajcie jak trzeba ustawić rewers na środku bo jak zabiezpieczę rewers to potem jest luz a jak dopasuje na ciasno to nie mogę zapiąć tego zabezpieczenia i co mam zrobić i jak dopasować żeby było dobrze no najczęściej łamie mi to zabezpieczenie na pół i muszę rozbierać połowe skrzyni żeby założyć nowe w ciągu jednego sezonu muszę rozbierać 2 razy z tym zabezpieczeniem i nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pod piastą łożyska od rewersu gdzie jest dekiel plastikowy masz pół podkładki podkładane pod piastę wyciągnij po jedną z dołu i jedną z góry tylko o takiej samej grubości.Jeżeli jeszcze jest mało to powtórz tą operacje tak aby ustawić luz między zębny na obydwu kołach.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRobert79    0

Mam podobny problem ze skrzynią a mianowicie głośno wyje i do przodu i przy hamowaniu silnikiem.

Czy na tym wałku na którym jest rewers po zewnętrznej stronie obudowy skrzyni biegów należało by dołożyć tych podkładek regulacyjnych( składających sie z 2 częśći) by cały wałek poszedł w prawo i wtedy ucichnie skrzynia?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewers w T25 trzeba wstępnie złożyć na wałku pośrednim zaciśnietym w imadle. Łatwo wtedy dobrać ilość podkładek regulujacych luz. Przekrecić podkładkę zabezpieczającą. Ostukać wszystko młotkiem aby wyprostowały się podkładki regulacyjne. Jak mało to dołożyć. Tak skompletowany, sprawdzony rewers można już łatwiej i bez błedów zamontować w skrzyni. Regulacja polega na przemieszczaniu wałka z kołem atakujacym i wałka pośredniego z kołami talerzowymi. Wszystko przy użyciu podkładek. Przy rozbiórce zaznaczyć, które koło talerzowe było, z której strony. Zamiana miejscami objawi się nienatralnym hałasem i przyśpieszonym zużywaniem sie zazębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj