Skocz do zawartości

Polecane posty

mar56cin    6

No to wygląda na wodzik.

Zdejmij te dwie klapki po obu stronach skrzyni.

Ostatni wodzik od tyłu ciągnika jest od biegów polowych i szosowych.

Zobacz czy nie jest uszkodzony lekko sklepany itp. moze miec zadior i niechce się dalej przesuwac.Spróuj go lekko wbic ale przez jakies drewko, zeby go nie sklepac.

pozdr

razor275    279

Witam .

Czy istnieje możliwość kupienia samego drążka zmiany biegów takiego jak na foto : http://zapodaj.net/0c8ed54c44b8.jpg.html .

Czy też trzeba kupować cały ten mechanizm razem z obudową taką jak tutaj na zdjęciu w aukcji : http://moto.allegro.pl/sruba-skrzynia-biegow-t-25-t25-t-25-rusek-most-i1645944260.html

Z góry dziękuję za odpowiedz .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesiek5672    53

Na pewno można to dokupić ;) szukaj w sklepach tam gdzie maja dużo części do T25 ;P

a już skoro piszę to zapytam co się z tym stało że musisz to wymienić ?

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

razor275    279

Kosiłem łąkę , wrzuciłem 4 i nagle trach , dobrze że nie na luzie się to urwało bo trzeba było by pewnie holować dziada... :rolleyes: . Ale jak to rozebrałem to się okazało że to było już wcześniej nadpęknięte... <_< .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

adamgaleon    4

zgadzam się 22 zł kosztuje tylko jak będziesz kupował to popatrz dobrze na niego bo w sklepie mają dwa rodzaje jeden jest dłuższy a drugi krótszy, najlepiej weź ze sobą ten urwany

pawel807    96

Witam was. Mam do was pytanie jak zlikwidować luz na 2 dźwigni ? Co zmienia się kierunek jazdy przód/tył. Bo kupiłem sobie założyłem i trochę mnie denerwuje ten duży luz. Czy jest taka możliwość ?

s7308768.jpg

Piotruniu25    1074

Jeśli za bardzo przelatuje na prawo i w lewo to tylko w skrzyni na kołach rewersu idzie tak zrobić.

skrzynia662    3

Myjmij całą ta prekładnie od zmiany kierunku jazdy i od biegów i wez tam jest takie cos nie wiem ja k sie nazywa bo tez mi tak latała i kupiłem w ostrołece nowe i załozeyłem i teraz jest sztywno wyjmij prsekładnie i dokup to tak jest tylko taki duperel.

Daniel1987    0

wczesniej tez bylo na 2 dzwignie czy to przerobka?

@Piotruniu25 gadasz glupoty, na rewersie ustawia sie luz kola atakujacego. a ten luz wynika z widelek badz wodzika, puszczajac sprzeglo blokujesz wodzik, wiec jakim cudem luz z rewersu przechodzi na lewarek?

pawel807    96

Było na jedna dźwignie. Chodzi wam o śrubę na klucz 12 ? Jeśli o tą to dokręciłem już ją.

wueska    1

też mam to samo i wg mnie żeby ten luz zlikwidować trzeba by wyjąć tą listwę co ją przesuwa ta dźwignia i wstawić jej taki element żeby zmniejszyć ten luz , jak orginalnie było na dwie dźwignie to tam ta szczelina jest szersza żeby wbić bieg np do przodu i jeszcze wyjąć dźwignię do włożenia konkretnego biegu.

pawel807    96

Tak masz racje @wueska już czytałem o Tym że z jedna dźwignia jest szczelina ok 5 cm, a oryginale z 2 dźwigniami miała ok 3 cm. Szkoda że nie wiedziałem o Tym wcześniej przed założeniem bo bym coś dospawał do wybieraka kawałek jakiegoś płaskownika, żeby powiększyć jego szerokość. Ale nie chce mi się znów tego rozbierać może kiedyś tak zrobię ;)

Witek2010    32

Mam takie prymitywne rozwiązanie: nagnij rurkę od hydrauliki na lewarek (żeby ocierało o siebie wzajemnie) pomóc pomoże na chwilę do póki się nie wytrze :lol: Też przerabiałem z jednego lewarka ale lata ten lewarek dopiero jak jest porządny wychył a tak przy normalnej jezdzie leży w swoim położeniu.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

RobertT25    1

By wyeliminować luz przy przeróbce z jednej dzwigni na dwie należy wymienic nie tylko korpus ,ale także widełek na rewersie lub jak koledzy pisali wcześniej, dospawania kawałka płaskownika do dzwigni,,coś o tym wiem ,bo juz to kiedys przerabiałem ;)

mar56cin    6

Najlepiej cos dospawac do dzwidni, niz do wodzika, zawsze mozna wrócic do popszedniej wersji, wrazie jakis uszkodzen :)

pawel807    96

No ale co dospawać do dźwigni ? Czy można kupić większy wybierak ? Jak by coś tam do tego dospawał stanie się coś ? Może ktoś z was kombinował i zlikwidował ten luz to niech się pochwali jak :)

RobertT25    1

Kolego pawel807 mi chodziło o to,zeby dospawac kawałek płaskownika do wybieraka ,bo wiekszego niemożna kupić.Ja jak przerabiałem to wymieniłem widełki rewersu (są różne w sklepie), a do wybieraka dospawałem płaskownik i luz sie zmniejszył do minimum,jezdze już kilka sezonów bezawaryjnie :D

pawel807    96

Dzięki kolego :) akurat mam sąsiada spawacza zawodowego to mi dospawa coś do tego wybieraka :) jeszcze raz dzięki :) tylko tak się zastanawiam co by tu dospawać do niego ?

mar56cin    6

Zrób tak jak ci kolega RobertT25 doradził, dospawj jakis płaskownik. Zmierz szerokosc wodzika i dospawaj płaskownik do wybieraka, zeby miał tą samą szerokosc. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agronomek
       mam masseya 6180 i ciągnie tylko 30km/h bo na 4 biegu .nie dziala power shift- jak go odblokowac? z gory dziekuje:)))
    • Przez wojtek918
      Witam wszystkich. Chce wymienić olej w skrrzyni mojego Mf 8110 chcialem zapytac czy ktos z was to juz robil jesli tak to prosze o porady ile oleju mam kupic i jak to robic po koleji????
    • Przez goolman19
      Tak jak w temacie chodzi mi o biegi, a dokładniej gdy jadę na szosowych nagle kontrolka " ta co pokazuje żółwia i królika" gaśnie i MF pozostaje bez biegu jest on
      włączony ale nie jedzie. Dopiero po chwili jak przełączę na żółwia MF jedzie, ale nie chce się przełączyć z powrotem na zająca ;/ dopiero po chwili się zapali lampka i wtedy dopiero idzie przełączyć na zająca i wrzucić bieg ;/ czasami nawet zgrzyta jak sie puszcza sprzęgło ;/ Słyszałem że powodem może być jakiś elektromagnes co jest na bloku koło skrzyni ;/ Jeżeli ktoś wie co to może być prosiłbym o posta pozdr...
    • Przez Peron
      Witam. Kupiłem jakiś czas temu 6180, od razu przeszedł remont skrzyni. Popracowałem dzisiaj z połtorej godzinki w polu z pługiem. Skrzynia jest bardzo ciepła. Czy to normalne, czy może jest jakiś problem?
    • Przez adrianufo
      Czy ktoś może mi powiedzieć jaki to rodzaj skrzyni, 16x16 czy 32x32. Dodam, że jest jeden półbieg pod obciążeniem.