adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mentos223    209

A może masz koło rewersu już wyrobione i będzie Ci wywalało wsteczny ja maiłem to samo ale wywalało jazdę do przodu


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam.

Problem mam taki ze zakleszczyly mi sie biegi w t25 i nie wiem jak maja byc te wodziki zeby byl luz prosze o jakies zdjecie lub wykres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Problem jest, bo biegi właściwie nie powinny się blokować we Władymircu. Ten traktor ma mechanizm, który zapobiega blokowaniu biegów. W moim od nowości chyba taki przypadek nie miał miejsca. Ale w poprzednim, który miałem blokowały się biegi i potrzebna była ingerencja mechanika. Potem już się nie blokowały. Na początek trzeba je odblokwać czyli wszystkie wodziki powinny być w tym samym położeniu po jednej i drugiej stronie skrzyni. Uderzaj w wodziki tylko przez kawałek twardego drewna, oczywiście najpierw wciśnij pedał sprzęgła. Jeśli sytuacja się powtórzy potrzebne będzie sprawdzenie regulacji mechanizmu zabezpieczającego przed blokowaniem biegów lub jest jakaś inna usterka np. wyrobione gniazada na kulki w wodzikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem małą awarię w moim t25. Mianowicie podczas orki zmieniam bieg do tyłu, puszczam sprzęgło a ciągnik stoi. Wszystkie biegi są do przodu mimo włączenia reduktora do tyłu. Trzeba będzie ściągać pokrywę skrzyni i tu pojawia się moje pytanie: Czy da radę ściągnąć pokrywę bez wybijania wałka od hamulców? Przewody hydrauliczne też trzeba ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

przed rozbieraniem odkręć korpus dźwigni zmiany biegów i sprawdź czy to ona nie uległa awarii

jeżeli trzeba będzie zdemontować pokrywę skrzyni to rurki i wałek hamulca też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

pokrywę da się wyjąc bez wybijania wałka hamulca ,ale wtedy trzeba wygiąć pokrywę i potem jest problem żeby ja zamontować zpowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś rozebrałem skrzynię i okazało się że widełki wodzika przód-tył się wyrobiły. Kupiłem te widełki złożyłem wszystko i problem pozostał. Do przodu mam wszystkie biegi a do tyłu nie ma nic. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A nie rozjechał się rewers czyli puściło zabezpieczenie lewego koła rewersu.Tam są podkładki regulacyjne ustawienia kół wedle wałka atakującego tylko nie pamiętam ale zabezpieczane chyba kulką.Nie jestem pewien dokładnie bo robiłem skrzynie z 5 lat temu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -sprawdż wałek pośredni, lubi pęknąć na środku i na pierwszy rzut oka nie widać że pękł, często lubi pękać jeżeli się robi glebogryzarką- jeżeli dasz wysokie obroty i jedziesz bardzo wolno, a przy tym gryzkię puścisz dość głęboko, wówczas maszyna napędzana wałkiem przekażnika zaczyna pchać traktor i wtedy lubi pęknąć właśnie ten wałek, jeżeli nie od razu to napęknie a póżniej się rozlezie, chociażby jadąc samym ciągnikiem, miałem takie objawy jak podajesz i taką miałem awarie i taka była przyczyna, a taka właśnie była zepsuta część.Może też masz pęknięty ten wałek lub po prostu- do końca nie załącza reduktor może też widełki odwrotnie założyłeś . :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widełki założyłem dobrze. Dodam jeszcze że jak odpalę ciągnik to na włączonym luzie albo jakimkolwiek biegu do tyłu słychać jakby coś się "tłukło" w skrzyni. Wszystko w skrzyni wydawało się dobre prócz tych widełek które wypadły z obręczy.

 

 

 

 

Dziś rozebrałem ponownie skrzynię i okazało się że właśnie to zabezpieczenie lewego koła rewersu puściło. Dzięki za pomoc;)

Edytowano przez krzychu28055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

Witam, mam następujący problem robiłem remont skrzyni biegów znajomemu bo coś mu zablokowało skrzynie w trakcie jazdy tak że ciągnik zgasł okazało się że zatarciu uległo jedno z kół na rewersie (cały rewers był nowy założony jakieś 1,5 roku temu) wymienione zostały wszytkie łożyska w skrzyni oprócz tych na mechanizmie różnicowym ponad to nowy wałek pośredni nowy wałek sprzęgłowy towy mechanizm rewersu (wybrany chyba 3 z kolei wydawał sie najlepszy z wszytkich dostępnych bo reszta to badziew) po złożeniu wszytkiego ustawieniu wałka sprzęgłoweo i mechanizmu rewersu skrzynia strasznie wyje. Dodam że to njie jest pierwsza skrzynia w T25 którą robiłem i aż takich problemów nigny nie miałem. mechanicznie ciągnik jeżdzi biegi wchodzą ok tylko to wycie. Bez mechanizmu rewersu wałek sprzęgłowy chodzi cicho, z mechanizmem wyje czy to pod obciążeniem czy bez. Próbowałem już wszystkiego rewers jest ustawiony dobrze wałek sprzęgłowy też nie zazębia się za dużo ani za mało. Czy wycie może ustąpić po jakimś czasie może poprostu zeby się muszą dotrzeć?? Wszelkie sugestie mile widziane, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wymienione łożyska, ale stare koła zębate, nowe wałki i regulacja luzów. Normalne, że będzie wyć.

Jeśli chodzi dobrze nie ruszać powinno ustać, ale nie tak szybko. Po jakimś czasie ponownie skontrolować luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

No tak ale wycie jest na mechanizmie rewersu a mechanizm jest nowy (kompletny) wałek pośredni nowy wałek sprzęgłowy nowy i łożyska też nowe. U siebie też robiłem jakies 3 lata temu i wumieniłem tylko mechaniz rewersu (kompletny) i łożyska i żadnego problemu nie ma do dzisiaj. Mam nadzieje że przestanie wyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dzisiaj takie rewersy badziewne robią. :blink: Z czasem się ułoży. :) Też tak miałem ale po czasie się dotarł. :D A jak się rewers zatarł to widocznie nie było kanałów smarujących w tulejkach od kół zbierających lub podporze czyli w tulei rewersu otworów. :P

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

Czas pokaże ewentualnie jak trochę pojeździ to zajrzę tak kontrolnie czy wszystko ok :) co do tych kanalików to w sumie bardzo prawdopodobne bo nic inneego mi do głowy nie przyszło, Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Kiedyś też wymieniałem rewers, a właściwie wałek pośredni rewersu + kilka podkładek. Po złożeniu wszystkiego rewers też dość głośno chodził. Miałem porównanie, bo wtedy miałem jeszcze 2 Władki. Bałem się, że znów urwie się wałek pośredni, ale to było już ładnych kilka jeśli nie kilkanaście lat temu. Rewers nadal nie jest zbyt cichy, ale trzeba przyznać, że jest cichszy niż zaraz po złożeniu i wszystko chodzi do dziś. Domyślam się tylko, że po pierwsze koła zębate stożkowe rewersu i koło atakujące są już nieco zużyte więc trochę hałasują. Po drugie podczas montażu należy oba koła stożkowe rewersu ustawić dokładnie po obu stronach koła atakującego. Jest to o tyle utrudnione, że zwykle robi się to metodą prób i błędów zakładając większą lub mniejszą ilość podkładek regulacyjnych, po to żeby koła zębate stożkowe były założone symetrycznie względem wałka atakującego i po to aby luz między zębatkami nie był za duży albo za mały. Regulację symetrii zębatek można też uzyskać poprzez dodawanie albo ujmowanie podkładek regulacyjnych po łożyskiem z którejś jednej ;) strony skrzyni - już dobrze pamietam - dość dawno temu to robiłem. Na koniec taka mała uwaga. Jeśli dźwignia rewersu lata bardzo na boki i zdarza się, że po przerzuceniu z jednej pozycji w drugą wydaje się, że dźwignia poszła za daleko a po puszczeniu sprzęgła traktor nie jedzie i słychać grzechotanie w skrzyni to znak, że luz na rewersie jest już od dawna zbyt duży. W zasadzie da się tak jeszcze dość długo jeździć. Tylko trudno powiedzieć jak długo. Ponieważ zębatki są od siebie bardzo oddalone opory między nimi rosną co przekłada się na zwiększone obciążenie wałka pośredniego i wałka atakującego. Musi to po pewnym czasie doprowadzić do jakiejś awarii - albo pęknie wałek pośredni, albo zacznie się zuywać łożysko wałaka atakującego albo w końcu pęknie któraś z podkładek trzymających rewers w kupie. Przyczyną zwiększnego luzu na rewersie (przynajmniej u mnie tak było) było bardzo duże wytarcie takiej dość grubej, ulepszanej cieplnie podkładki na wałku pośrednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolega zakładał nowy rewers nie stary ale wykonanie dzisiejszych części to już masakra nawet trafia źle wytoczona tulejka na kole zbierającym i mają bicie i też hałasuje i lewarek od rewersu lata. :o Takie dzisiaj są części. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Szukam schematu skrzyni biegów T25 lub szczegółowych zdjęć jej wnętrza - prawdopodobnie wszystkie skrzynie były jednakowe. Jeżeli dysponujecie takimi to proszę o wskazanie adresu lub ich zamieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Wystarczyło cofnąć się o kilka stron w temacie.Dokładniejsze zdjęcia i schematy znajdziesz w książce od władzia.

 

f0fdc085a312e36dgen.jpg

skrzynia.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Panie,panowie,koleżanki,koledzy,towarzyszki,towarzysze!Otóż dziś wciskam dźwignię od blokady a blokady niet.Cóż mogło się stać?Dźwignia działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj