adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

arielo    1

Wiecie może dlaczego wybija mi biegi terenowe, sprężynki już wymieniłem ale to nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Przyczyna tkwi w blokadzie wodzików, nowe sprężynki nie pomogą.

Edytowano przez piotr697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam51423    0

witam mam mały problem z biegami w moim t25 a mianowicie wyskakują mi biegi 5,6 oraz polowe szosowe co może być przyczyną dodam że posiadam model z dwiema wajchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja miałem taką samą sytuację, też po remoncie skrzyni jak wyjechałam na pole to pod obciążeniem wyskakiwały mi biegi tylko że mi wyskakiwały same nieparzyste, źle było koło ustawione nie popatrzyłem sobie jak przerzuciłem na parzyste to koło zębate zazębiało się całe a na nieparzystych zazębiało się około 3-4 mm powodowało to że pod obciążeniem się te zęby rozłączały i bieg wyskakiwał. Nie pomoże ci regulacja blokady wodzików niestety będziesz musiał jeszcze raz zdjąć pokrywę ze skrzyni. A tobie też wyskakują pod obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam51423    0

u mnie też przy obciążeniu najgorzej to przy orce jest bo polowe w połowę przeskakują a możesz mi opisać po kolei co mam ustawiać i jak to mam zrobić bo bym sobie jutro to zaczął robić bo normalnie nie da się jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ok. spróbuję ci to jakoś napisać ale nie wiem czy będę fachowo określał poszczególne elementy, masz może książkę do ruska aby sobie podglądnąć lub podaj gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Witam panowie mam problem ze skrzynią w moim T-25 Wszystkie biegi pracują oprócz 2 i 5 skrzynie mam już tą nowsza to znaczy tą z 2 wajchami wszystkie inne biegi działają połówki rewers oprócz 2 i 5 gdy próbuje wbić 2 to strasznie zgrzytają mi tryby cały czas i nic się nie dzieje do końca nawet wajchy nie mogę wbić tylko tak w połowie staje i zgrzyta co robić ?? Proszę o bardzo pilną pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

teraz rozkręciłem te takie 2 kopułki które są z jednej i drugiej strony skrzyni i zacząłem pukać w każdą po kolei i patrzyłem co się zmienia i w końcu tak zrobiłem że teraz jest sprzęgło do połowy wciśnięte i wajcha od biegów chodzi normalnie po luz i jak ją biorę do samego dołu to sama wpada na pozycje 6 a zarazem 3 biegu a może ktoś by zrobił foto jak u niego wyglądają pozycje tych wodzików na luzie z jednej i drogiej strony ?? Bym był ogromnie wdzięczny. POMOŻE KTOŚ ??

Edytowano przez kuba12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Witam mój problem polega na wyskakiwaniu 2,4,5,6 czyli biegów z lewej strony skrzynia z jedna wajchą wodziki są już troche wyciachane w miejscach blokowania, do wałka blokady nie zaglądałem sprężynki całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Witam

 

Panowie krotko i na temat, byc moze to bylo ale nie mam czasu przegladac tematu za co z gory przepraszam. Ciągnik T-25 z jedna wajcha od zmiany biegow ktora lata sama jak chce na rozmaite strony, nie ma zadnego biegu ani nic. Co rozbierac co wymieniac ile czasu sie zejdzie z naprawa? Dzieki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Pęknięta na pół wajcha zmiany biegów , http://zapodaj.net/0c8ed54c44b8.jpg.html . Kupujesz w sklepie taką samą (weź do sklepu tą starą bo są chyba 3 rozmiary) . A jak się do tego zabrać? Ściągasz podłogę odkręcasz cały ten korpus , wyciągasz , następnie w tym korpusie jest taka sprężyna wyciągasz ją i ta wajcha wychodzi . przerabiałem ten sam temat w czerwcu ubiegłego roku :)

 

Ps .

Koszt tej wajchy to coś ponad 20zł .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

panowie mam nastepujacy problem....

gdy cofie dosc czesto wyskakuje mi rewers biegi sa ale nie chce jechac do tylu..

jak dam do przodu to jedzie jak dam do tylu to stoi.....(wtedy cofanie jest mozliwe tylko na 5)

prosze o pomoc i jakies porady

z gory dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Jeśli ciągnik jedzie gdziekolwiek to satelity są sprawne, w innym razie byłby zgrzyt i zero reakcji bo rozleciała by się ta satelita. Jest taka opcja że może zdarło frez od blokady wstecznego na tym przełączniku co jest w satelicie. Prędzej ci wodzik pękł, albo puściła śruba co blokuje wodzik na ośi. Jeszcze możesz mieć wydartą dziurę na tym bolcu od blokowania biegów w miejscu wstecznego i nie trzyma Ci ta oś położenia co na niej siedzi wodzik.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

kolego wymienilem ten sworzen od blokady biegow:)

i skrzynia chodzila jakis czas bez problemu wszystko dzialalo po 3 miesiacach dalej to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam dziś wymieniłem wałek blokady biegów i teraz nie mogę wybić biegu który wrzuciłem po zamontowaniu wieżyczki. Powiedzcie co może byc przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Odkręć wieżyczke i ustaw wybieraki w lini prostej,(pamiętając o wcisinięću pedału sprzęgła) i przykręć wieżyczkę tak aby lewarek był w pozycji pionowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj