adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
volvo    47

Przecież napisałem ci-do ucha do ucha szerokość 41 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja nie pracuję zarobkowo w lesie, ale najczęściej to właśnie władymircem jeżdżę do lasu, bo mały zwrotny i mieści się między drzewami. Ciągałem już takie kłody, że nawet jednego końca nie dawał rady podnieść do góry i zwykle ciągam na podnośniku, na belce i jakoś do tej pory nic nie urwałem. Ale tak jak już pisałem jeżdżę do lasu od czasu do czasu średnio po drzewo na "materiał" to raz do roku i kilka razy do roku po drzewo na opał i też czasami muszę wyciągnąć jakąś kłodę. Myślę, że dopóki się nie szarpie to nic nie powinno urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Las ma to do siebie że dłużycę ciąga się przez belkę,tylko że linka jest zapięta do zaczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja jam czasami ciągam drzewo to line przedkładam przez belkę i zapinam za dolny zaczep i jeszcze nic nie wyrwałem i ciągam po polnych drogach bo szkoda 5 letniego asfaltu ta takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Bo ciągnikiem trzeba robić z głową to wtedy mniej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Nie na co pracy w lesie i na roli,na roli rzadko kiedy ciągnik staje na 2 kołach jak w lesie po kilka razy na dzień. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam stary sad i trochę pieńków już wyrwałem i nic w ciągniku nie urwałem.

Podstawa to nie katować sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mój kiedyś był męczony w lesie nie długo jakiś tydzień teren był bardzo górzysty nie raz stawał dęba do takiego stopnia aż tylnim tuzem dotknął ziemi, to były katorgi dla władka, pękła wtedy ta półrama co jest przy silniku w tym miejscu co jest spawana, spawy puściły. (Ja nie byłem wtedy operatorem władka)

 

Tak jak piszecie podstawa to nie katować sprzętu...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Do lasu to są różnego typy sprzęt jak ltk lub coś podobnego.U mnie w lesie mają 360 ta to dopiero dostanie w gwizdek i jeszcze jej nic nie pękło ani urwał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak nie ma ktoś w głowie to nawet lkt nic nie zrobi.Poznałem takich idiotów niestety,bo on ma lkt dopiero od 3 lat

i nadal się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Co zrobił nie tak? :DTakie użytkowanie nie prowadzi tylko do awaria podnośnika ale również innych podzespołów jak skrzynia,przez takie katowanie mogą się rwać wałki i kruszyć tryby jak u znajomego. B)

 

Nikt nie zauważył że piszemy nie w tym temacie co trzeba?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Piotruniu25 jesteś mistrzem,zacytowałeś sam siebie.

W tej pisaninie chodzi o to że jak dbasz tak masz a więc gdy katujesz władka to będzie wpadka...do mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Kr*wa przez przypadek chyba. :D Tacy ludzie co robią to zawodowo to mają do tego odpowiedni sprzęt a taka firma z pod sklepu patrzy tylko odbębnić i zepsuć Władka. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ciekawi mnie ilu właścicieli ciągników zmienia olej w skrzyniach biegów i zwolnicach zgodnie z instrukcją?

Znam przypadki że przez 20 lat tylko dolewają lux-u a potem narzekanie bo znowu skrzynia się rozleciała.

Przysłowia mówią jak się smaruje tak jedzie i jak dbasz tak masz.Stare ale jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja w silniku zmieniam regularnie co roku, w pompie paliwowej co około 20 mth, w skrzyni biegów chyba raz albo dwa był zmieniany ;), ale przyznam się bez bicia, że do zwolnic to nie zaglądałem od początku jak był kupiony czyli już ze 25 lat i tak samo do przekładni kierowniczej. Jak na razie (odpukać) nie miałem awarii zwolnic i przekładnia kierownicza jest ta sama, bez żadnej ingerencji z mojej strony. Ale zbliża się moment kiedy będę musiał się zabrać za wymianę taśm hamulców i wtedy na pewno już wymienię olej w zwolnicach. W zwolnicach nie tylko nie wymieniałem oleju, ale też nigdy nie dolewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Nie sądzę, bo przecieków nie mam, ale jak się ociepli to sprawdzę, bo na razie i tak mało jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Oleje mineralne z biegiem lat tracą swoje właściwości smarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja w silniku wymieniam raz na rok w skrzyni i podnośniku również a pompie paliwowej 15-25mtg.Geo ja u siebie też mówiłem wycieków nie ma i olej jest ale wymieniałem w wakacje taśmę hamulcową to luknąłem ile jest oleju w zwolnicy a tam prawie pusto. :( Spuściłem resztki starego i wlałem im po 2,5 litra oleju myślę że wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Do skrzyni i zwolnic lejecie przekładniowy olej raczej? Bo spotkałem się, z laniem silnikowego tez...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

2,5 litra na zwolnice to o 1 litr za dużo.

Tam się wlewa po 1,5l oleju.

A tak w ogóle to są korki kontrolne i wystarczy że będziemy wlewać olej do ich wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Silnikowy do hydrauliki i silnika,pompy paliwa i filtru powietrza

Przekładniowy do skrzyni biegów,zwolnic,napędu pompy hydraulicznej,przekładni kierowniczej,piast kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak dużo za dużo to uszczelniaczami wyleci.Wystarczy jak będzie 1.5l hipolu 15f w jednej zwolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Przez całą jesień ani kroplan nie wyleciała. :) Ale jak zacznie kapać to faktycznie trochę spuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj