adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eryk94    31

Cześć koledzy ważna sprawa mam problem ze skrzynią we władku zaczęło sie od zakleszczenia biegów po od kleszczeniu zostały wymienione : wałek blokady biegów  widełki od 3 biegu bo były mocno zużyte i puszczał 3 pod obciązeniem plus wymieniony wałek skrzyni zmiany biegów i własnie od 3 i dźwignia zmiany biegów teraz po złożeniu i zakręceniu  pokrywy itp nie da rady wrzucić biegu żadnego jak puszczam sprzęgło po uruchomieniu silnika to coś stuka co może być tego powodem czyżby sprzęgło sie skończyło  czy gdzieś jeszcze się zakleszczył bo w miedzy czasie jak robiliśmy to na sucho bez problemu szło wrzucać biegi 

Jeśli ktoś może zna ten problem to proszę o pomoc pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego na sucho wchodziły bez zamontowanej pokrywy skrzyni?

jeśli tak to po przykręceniu pokrywy wkręciłeś za długą śrubę tam gdzie jest wałek od biegu 3 i nie wrzucisz bo śruba blokuje sam tak miałem pomyliłem śruby przy wkręcaniu i miałem taki sam problem że wszystkie biegi wchodziły a 3 nie chciała wejść no i na sucho nie było problemu, sprawdź czy to nie to blokuje

daj znać jak sprawdzisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31
2 godziny temu, adamgaleon napisał:

kolego na sucho wchodziły bez zamontowanej pokrywy skrzyni?

jeśli tak to po przykręceniu pokrywy wkręciłeś za długą śrubę tam gdzie jest wałek od biegu 3 i nie wrzucisz bo śruba blokuje sam tak miałem pomyliłem śruby przy wkręcaniu i miałem taki sam problem że wszystkie biegi wchodziły a 3 nie chciała wejść no i na sucho nie było problemu, sprawdź czy to nie to blokuje

daj znać jak sprawdzisz

 

problem w tym że na sucho bez pokrywy wszystko ładnie chodzi a jak zakręce pokrywe i dźwignie zmiany biegów to juz kicha myślę czy czasem nie wina nowej wajchy bo zmieniałem to stara miałą wytarta ta kulke co przerzuca biegi i czy czasem w dźwigni nie jest problem trochę ciężko chodzi jakby była za długa spróbuje podszlifować tą kulke przy tej dzwigni co od dołu wchodzi w cała obudowę zobaczę jutro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego ale zanim zaczniesz szlifować tą dźwignię sprawdź śruby czy nie są za długie chodzi o to miejsce od strony wałka blokady jeśli tam wkręcisz za długą to śruby blokują wałek  ja bym od tego zaczął sprawdzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

 W t-25 za wyskakuje  dżwignia rewersu ale tylko jak cofam do tyłu odnoszę wrażenie ze jak przebiję dzwignię w pozycję do tyłu to ona jak by nie wchodziła do końca co może być przyczyną tej usterki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Wyreguluj blokadę wodzików  (z prawej strony pod kabiną ).

Pod podłogą jest czujnik odcięcia rozruchu silnika podłuż pod niego grubszą podkładkę albo wyrzuć go całkowicie zaślepiając otwór po nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuBa30    0

Witam Panowie mam problem wymieniłem sprężynki zatrzasku i pojawił się problem z zmiana biegów szosowych na terenowe i odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Rozwiń bardziej myśl, jaki to ów problem, może wtedy coś pomożemy, albowiem na domysłach co to za problem to wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3
W moim po wymianie sprężyn to jedynie biegi ciężej wchodzą ale to normalne.Polowe ,drogowe wchodzą tak samo
W moim po wymianie sprężyn to jedynie biegi ciężej wchodzą ale to normalne.Polowe ,drogowe wchodzą tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Proponuję tam wlać oleju w miejsca sprężyn, będzie bardziej dosmarowane ,a co za tym idzie lżej i łatwiej przełączać biegi,ja też wymieniałem bo jakoś popękały ale i też tam rdza się pojawiła pomimo stanu oleju w skrzyni, i po wlaniu tam oleju chodzi wszystko aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx54    1

Panowie. Mam problem ze skrzynia biegów władimircu mianowicie robiłem sam remont tej skrzyni wymieniłem łożyska podkładki reversu i koło zebate co odpowiada za zmianę soszowe i polowe  i jeszcze bieg 5 bo był wykruszony i po skręcenie pacjenta nie wchodzi mi bieg 5 zgrzyt jak go wbijam i 3 a najgorsze jest ze jak lewarek zostawię na luzie i puszczę sprzęgło to zgrzyt jak by był by założony bieg panowie potrzebuje pilnej porady co mogłem odwalic. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witaj kolego xxx54 podejrzewam że źle ustawiłeś wodzik  który jest od biegu 5 jak puścisz sprzęgło to zazębiają się koła i dlatego zgrzyta, to jest ten wodzik na którym masz podszlifowanie pod śruby i są tam 2 śruby obok siebie 

 

1533212333.5004.pjp

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jesteś pewien co piszesz? Bo według mnie widełki z dwiema śrubami są od przerzucania szybkie-wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx54    1
6 godzin temu, mani51 napisał:

Jesteś pewien co piszesz? Bo według mnie widełki z dwiema śrubami są od przerzucania szybkie-wolne.

No napewno widełki z dwiema śrubami są od szybki i wolny. Panowie proszę coś więcej porad bo ciągnik pilnie potrzebny a ja stoję w miejscu a nic się nie stanie jak tak będę jeździł na tej perfekcyjnie złożonej skrzyni😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaceeek    0

Witam Wszystkich, jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie Władka t25. Dostałem go w spadku dosyć mocno zmęczonego życiem 😉. Pewnego dnia znikły biegi więc ściągałem pokrywę skrzyni, żeby zobaczyć co się stało. Okazało się że rewers się rozleciał. Jak zacząłem rozbierać skrzynie zaczeły się sypać lawinowo inne rzeczy. Obecnie skrzynia kompletnie rozebrana. Pytanie mam odnośnie łożysk ponieważ prawie wszystkie są wyeksploatowane i muszę je wymienić - jakie i gdzie można kupić b.dobre żeby posłużyły długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

W moim Władku zaczął wyskakiwać wałek WOM. Generalnie przejrzałem katalog i zlokalizowałem gdzie może być usterka. Z doświadczenia powiedzcie mi czy wystarczy się dobrać do tej przesuwki od tyłu czy do wymiany jest też ten wałek który ma łączenie na środku skrzyni?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Kojarzycie może czy można jeszcze gdziekolwiek dostać oryginalny Wałek WOM do t-25, numer katalogowy 1441011 ? Wiem że to już trudny temat ale może jeszcze się uda


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Pytałem, nie mieli. Zamówiłem w KAMA Czarna Białostocka.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Zauważyłem że z tej obudowy sprzęgła a dokładnie spod tej klapki, za pompą hydrauliczną, mocowanej na 4 śruby zaczął sączyć mi się olej. Dobrze się spodziewam że ciągnik do rozpołowienia i do wymiany uszczelniacz na skrzyni biegów? Z tego wywnioskowałem tam za tą klapką jest te złączenie wałków, takie na kliny i tam powinno być sucho, tak?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tak, tam powinno być sucho. Albo uszczelniacz od strony skrzyni, albo, co mniej prawdopodobne, od strony napędu pompy hydraulicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Skrzynia, na bank. Był niski stan oleju (ok 6l ) to było dobrze. Jak po remoncie wałka WOM nalałem wg otworów 9,5 to się zaczęły schody. Tylko rozpołowienie wchodzi w grę, nie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Już dokładnie nie pamiętam ale chyba przez to okienko można uszczelniacz zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj