adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

volvo    47

Rozbiórka podłogi i sprawdzenie luzów i stanu trybów i łożysk. Może wykasowanie luzów pomoże? A części to loteria, u nas kupują rosyjskie, na you tube widziałem że rosjanie montują polski rewers. Bo lepszy niż ich. I bądź tu mądry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

W poniedziałek zacznę rozbierać, jak belkę sianokiszonki przywiozę. Dzisiaj zablokowały mi się biegi i było trzeba zdjąć dekielki po bokach. Olej w skrzyni błoto... 3 lata temu wlałem lotos hipol i teraz przypomina on szłam. Jaki olej wielosezonowy polecacie do skrzyni biegów? Czuję że trzeba się wziąść za skrzynię raz porządnie i nie mieć problemów na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Fakt że do najtańszych ten olej nie należy ,ale wniosek prosty nie zawsze się opłaca oszczędzać na cenie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mnie się udało go kupić wtedy za 200zł. Ale to najwyższa półka jakości.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

Rewers trzeba nowy, mechanizm różnicowy też bo lata ba boki i do góry na dół. Dobrze że rozebrałem bo te 4 śruby na koszu satelit ledwo siedziały. Gdyby się wykręciły to po skrzyni. No nie powiem jest lepiej, sama zmiana oleju i w średnim stopniu niwelacja luzu na koszu zmniejszyły wycie. Jak narazie można jeździć na jesieni kapitalka ten rok wytrzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ma ktoś jakiś patent na nie wykręcanie sie szpilek ze zwojnicy?Szczególnie ta u samego dołu.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Wykrec, popraw gwint gwintownikiem, umyj gwinty rozpuszczalnikiem i wkrec na klej zwykła srube od zewnatrz. Ja mam tak zrobiona jedna strone tylko ja musiałem przegwintowac na sruby 14 bo miałem strasznie zjechane gwinty, wkrecone na klej i od tamtej pory spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Też tak mam zrobione, wymierz jak najdłuższe śruby by wkręcić na maxa, śruby 10.9 lub 12.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja mam wszystkie zeby w razie czego po wymianie jednej nie pieprzyc sie z reszta drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Wymieniłem dwie dołu w prawej zwolnicy bo szpilki oberwały gwint i wyciągnąłem je, Gwintownik, wkręciłem dwie śruby i tak śmiga chyba z 10 lat już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Ja nigdy bym nie zrobił na śruby. Najlepiej wstawić szpilki na klej i to do samego oporu, bo po co męczyć te gwinty w obudowie. Na to nakrętki i podkładki płaskie bo dzisiejsze sprężynowe się rozwijają. Ja szpilki robię z dłuższych twardych śrub, bo pręty są kiepskie. W moim rusku ciągle się zwolnica odkręcała i kiedyś w wolnej chwili wyczyściłem i posmarowałem śruby zwykłym poxipolem, do tego dorobiłem nowe kołki ustalające, bo bez nich co by nie było to się odkręci. Trzyma to już ponad 5 lat.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja u gościa jak to robiłem kilka lat temu to dałem trochę dłuższe śruby z nakrętkami, śruby dokręciłem do oporu i dopiero dociągnąłem nakrętkami. Nie każdy zwraca uwagę na to, że jak szpilki popuszczą to przeważnie w obudowie a przy dokręcaniu idą nakrętki. Po kilku razach szpilka już mało co siedzi w obudowie i w końcu ją wyrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Podstawa tam to dobrze zabite kołki najlepiej zrobione na wymiar. Inaczej nawet najlepsze śruby nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145
Dnia 16.03.2018 o 06:00, mani51 napisał:

Ja u gościa jak to robiłem kilka lat temu to dałem trochę dłuższe śruby z nakrętkami, śruby dokręciłem do oporu i dopiero dociągnąłem nakrętkami. Nie każdy zwraca uwagę na to, że jak szpilki popuszczą to przeważnie w obudowie a przy dokręcaniu idą nakrętki. Po kilku razach szpilka już mało co siedzi w obudowie i w końcu ją wyrywa.

A jak wykręcić taką urwaną szpilkę,bez zdejmowania pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Jak nie ma podejścia żeby nawiercic albo coś dospawać to musisz zdjąć pochwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

No właśnie że nie ma jak,a zdjąć całą pochwałę całą wieczność zajmnie i jeszcze ten tryb od blokady.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Nie przesadzaj, zdejmowałem pochwę i wcale tak długo nie schodzi i właśnie tą od strony blokady, nie wiem co Ci ona przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z Władymircem ponieważ dziś mi sie zblokowala skrzynia biegów. Wskoczyl 1 bieg i jest nawet na luzie.  Jak wrzucam inny to zgrzyta cos tylko.  Mam pytania czy ktoś wie jak odblokowac skrzynię? 
Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

witaj kolego

jak chcesz odblokować biego to musisz odkręcić dekielki od wodzików są one po prawej i po lewej stronie  taka prostokątna puszka przykręcona 4 śrubami na klucz 12 po odkręceniu musisz wcisnąć pedał sprzęgła do końca i uderzyć w wystający wałek tylko nie bezpośrednio młotkiem tylko poprzez jakieś drewno abyś nie zabił wałka bo się nie zmieści w otworze  prowadzącym nie wiem który to bieg ci się zakleszczył i jaką masz skrzynię z 2 wajchami czy z jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jaki jest rozmiar łożyska wałka wom? A rozmiar uszczelniacza? Chodzi mi o polskie oznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Uszczelniacz 38x58x10. Łożysko 1209, z tym że łożyska nie jestem pewien. Ja tam wolę zawsze najpiere wyjąć łżysko czy uszczelniacz i dopiero jechać do sklepu bo według katalogu nie zawsze podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj