adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
plapla123    8

Mam taki problem jak zmieniam biegi np. z 1 na 3 lub odwrotne  i jadę to coś w wyje w skrzyni ale wystarczy wcisnąć sprzęgło i puścić to wycie ustaje dodam ze dotyczy to biegów od 1 do 4 ale nim niszy bieg to wycie głośniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie mam klopot w swoim wladku jak ustawie sprzeglo jest na chwile dobrze i za trzy dni dalej zaczynaja zgrzytac biegi i musze dalej podciagac ale zecz w tym ze juz nie ma gdzie podciagac a biegi trzeszcza tarcza jest nowa i docisk tez wymienilem miesiac temu i tak sie robi,na starej  tarczy i na starym docisku robilo tak samo  to rozebralismy i wymienilismy to ale musi byc inna przyczyna ale jaka i pytanie co sie dzieje?a jest to mozliwe ze na panewkach na wale jest luz i i dlatego sie tak robi ze sprzeglem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Może wał latać na pierścieniach oporowych których bez wyciąganie silnika nie zmienisz a sprawdzisz popychając wał brechą od sprzęgła i od przodu ale możesz na dźwigni od sprzęgła przełożyć sprężyna na dolny otwór od cięgna a w miejscu sprężyny prze wiercić otwór 10 wiertłem i założyć cięgno od pedału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

Panowie, potrzebuje rady

Otóż odkąd jeżdżę swoim władkiem to wyje skrzynia, ale tylko do przodu na każdym biegu oprócz tych dwóch "pełzających". Cały czas uważałem że to normalne, że ruskie tak mają że skrzynia w tym ciągniku będzie wyć, nawet mi mówili to inni, według mnie doświadczeniem przewyższającym mnie z 10 razy. Lecz powoli staję się to coraz bardziej uciążliwe dla uszu. Skrzynia dobre 12 lat temu była robiona z racji kompletnego zaniedbania I właściciela, zostały wymienione prawie wszystkie elementy (na co budżet pozwolił). Mi się wydaje że to wałek sprzęgłowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To tylko rewers i wałek sprzęgłowy ale powiem ci tak że możesz sobie narobić kosztów i nic sobie nie polepszysz bo jakość części do ruskich ciągników zwalała i zwala z nóg.

przerabiałem nie raz ten temat i w moim jest to samo a już 2 rewersy i wałki sprzęgłowe zmieniałem no nie z powodu wycia tylko zużycia z powodu prac na ciężkich ziemiach i na każdym rewersie i wałku inaczej słychać ale wyje.Taka jakość części. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

U mnie to raczej też zużyte, przy ruszaniu mam wrażenie że najpierw koła zębate najpierw "strzelą" tzn dotknie się tryb z trybem i dopiero ruszy,ale to chyba raczej na zwolnicach tak "strzela", robiłem hamulce i jak zablokowałem podstawiaczami taśmę to mogłem obrócić kołem właśnie o ten luz na zębatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winio20    0

witam mam problem z biegami w t25 otóż zgrzytają mi biegi ale nie odrazu potym jak odpalę tylko po jakimś czasie mniej więcej po pół godziny jeżdżenia zaczynają zgrzytać coraz bardziej i gdy się go zgasi postoi ostygnie to już nie zgrzytają i tak wkólko co możne być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Witam mam problem w swoim władku otuż gdy pracuje pod obciążeniem to wybija reduktor polowy (chodzi mi oto że mam włączony bieg np. 2 i przy ciężkiej pracy wajcha zostaje na dwujce a ciągnik staje i wtedy  muszę wbić terenowe i bieg i jade dalej i po jakimś czasie znów) czytając posty z poprzednich stron wyczytałem że może pomóc wymiana wałka zatrzasków ale niejestem pewien więc proszę o porade dodam jeszcze że wyskakuje także bieg 3 ale on już niepotrzebuje obciążenia np.ruszam na drodze pod leciutką gurke i wyskakuje. Proszę o pomoc bo jurz niewiem co robić sprężynki wymieniłe 1 rok temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witaj kolego możliwe że wymiana wałka blokady wodzików wystarczy ale powiedz mi czy jak włączysz bieg i jest on pod obciążeniem to do końca ci odbija pedał sprzęgła do samej góry ? bo jeśli nie to możesz mieć źle wyregulowane właśnie ten wałek od blokady i może również sprężyna kiepska podaj coś więcej to tylko na tych 2 buegach wyskakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z prawej strony pod kabiną są takie dwie  dźwigienki połączone regulowanym cięgienkiem i teraz skręć to cięgienko robiąc jeden obrót i zobacz czy pomogło a jak nie to dalej reguluj tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Sprzęgło odbija do samej góry.Tylko te biegi wyskakują najgorzej jest z 3 i 4 bo nieda sie nanich jeździć spróbuję podregulowac tak jak pisze Primo.dodam jeszcze że gdy wbije 3 to wybija tak jakby na dwa razy tzn. raz lekko wyskoczy wajcha i jedzie dalej i jusz drugi raz jak wybije to ciagnik staje tylko natym biegu wtaki sposób wyskakuje bo reduktor wyskakuje nagle.Zobacze jeszcze na sprezynki bo niby wymieniane rok temu ale teraz taka tandete robia że szok. Tylko ze biegi ciężko wchodza odkad wymienilem sprezynki.

ps. Dodam jeszcze ze na 3 biegu trzymanie wajchy od zmiany biegów pomaga tzn.czymam wajke bieg niewyskakuje.

Edytowano przez 2001rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego to musisz podregulować tak jak pisze PRIMO a jeśli to nie pomoże to będzie do wymiany wałek blokady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak jak piszą koledzy,  i jest jeszcze jedna sprawa czy masz ogranicznik na pedale sprzęgła, bo jeśli nie masz bądż będzie lużny też wyskakują biegi ,u mnie się te widełki (ogranicznik) poluzował i nie spełniał swego zadania i też wyskakiwały biegi, sąsiad zaś nie miał tego w ogóle tego bo zgubił  też z biegami miał hecę pomimo dobrze ustawionych cięgien blokujących, bo za wysoko wówczas idzie pedał sprzęgła i wychodzi aż za wałek blokujący i wtedy też biegi wyskakują ja swoje dokręciłem ,a u sąsiada dorobiłem te widełki według swoich i po założeniu ich ten problem zginął z wyskakiwaniem biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

O jakim ograniczniku sprzęgła piszesz -jest to wyposażenie fabryczne czy wymysł racjonalizatorski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Nie ja niemam tych widelek ale biemialem ich jusz jak kupilem ciagnik od poprzedniego wlasciciela i wlasnie kiedys widzialem u kolegi te widelki i niewiedzialem doczego one sa. Czyli gdy wyreguluje zatrzask powinno cos pomóc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli w skrzyni wszystko jest dobrze to może być ta przyczyna jak było u sąsiada mojego i u mnie bo był bardzo lużny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Zobacze bo będę rozbieral go pod koniec tygodnia zdejme dekiel z skrzyni i sie wszystko okarze. Jak czegos niebede wiedzial to będę pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego ten ogranicznik jest po lewej stronie na dekielku od wodzików nie trzeba rozbierać skrzyni aby go zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2001rolnik    0

Panowie wymieniłem ten zatrzask biegów i dalej biegi wyskakują troche jest lepiej ale pod dużym opciążeniem nadal wyskakuje reduktor polowy jusz niewiem co jest nietak może źle wyregulowałem na tym cięgiełku. Poradzicie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeżeli regulacja nie pomoże to winny jest wodzik i musisz go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek_t25    1

Panowie, co jest powodem wycia skrzyni na biegach od 1 do 6 do przodu? Do tyłu cichutko jakby nie ta skrzynia. Ja obstawiam rewers. No i tu pytanie: jak to wyregulować? Wiem że ty mi podkładkami żeby wałek sprzęgłowy był idealnie na środku. A co dalej? A i z kąd polecacie dobry kompletny rewers? Ja już nie raz miałem taką sytuację że wracałem z powrotem do sklepu bo Stare części były po pomiarach lepiej spasowane niż nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj