adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

bartus16    10

piszesz posta nie w tym okienku ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A drugi dekielek zdejmowałeś?? Bo jak raz zakleszczyłem, to tata przestawiał położenie dźwigni i kazał wcisnąć sprzęgło, i musieliśmy wybijać z obu stron ;) i jak będziesz próbował wbić to nie za mocno bo wbije się wodzik za mocno i będziesz miał bardzo trudno go wyciągnąć z powrotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze odkręcam oba dekle bo nie wiadomo na jakim sie zakleszczył.

hej !

możecie mi powiedzieć jaki olej stosować do skrzyni biegów w t 25 i ile litrów go wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jaki to zależy od tego ile chcesz na niego wydać. Obeznie są dobre oleje nawet te tańsze a są lepsze jakosciowo niż przewidywał producent władka., wiec kup po prostu olej przekładniowy (hydrauliczno-przekładniowy). Do skrzyni wchodzi 10 litrów oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki to zależy od tego ile chcesz na niego wydać. Obeznie są dobre oleje nawet te tańsze a są lepsze jakosciowo niż przewidywał producent władka., wiec kup po prostu olej przekładniowy (hydrauliczno-przekładniowy). Do skrzyni wchodzi 10 litrów oleju.

dzięki wielkie

czy może być hipol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy51    0

Witam, niewiem czy w dobrym dziale jak zle to prosze o przeniesienie,a mianowicie potzrebuje shcemat skrzyci oraz tylnego mechanizmu roznicowego chyba ze to bedzie razem tylko chodzi mi zeby byla kazda czesc pokazana co pokoleji sie zaklada np. lozysko,podkladka itp.

bo rozebralem i potrzebuje schematy.Pozdrawiam i licze na was


http://zlotemysli.pl/rudy.php - tanie e-booki
ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A wiec tak jak w temacie niema wstecznego po prubach czasem uda sie wrzucic :P

Ciagnik jest na 2 wajchy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a gałka jest dokręcona czy czuć jak przesuwa wodzik jak poszła skrzynia to wiem co bo kiedyś pomagałem w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Ja nim nie jezdziłem tylko wujek ale jak wezniesz tą dzwignie od biegow ktora przerzucasz biegi przód tył to ona lata jak chce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a możesz nią zmieniać przełożenie przód tył możliwe że śrubka się odkręciła lub gałka pękła w środku albo wodzik się odkręcił albo w skrzyni poszedł taki tryb chyba stożkowy czy jak on się nazywa wymienia się go z tuleją na której chodzi i z obejmą na którą nachodzi widełek od zmiany biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A wiec tak wrzucici wsteczny graniczy z cudem a do przodu niema problemu

Ciagnik jest rozwalony totalnie osoby które nim jezdziły był najczescie pijane wiec morzna sobie wyobrazic co ten ciagnik przezył z pianymi osobami w lesie. Ciagnik przyjechał do wujka na kołach o wąłsnych siłach ale wstecznego niestety nie udało sie nam wrzucici

Ciagnik jest dosyc młody bo ma 15 lat i jest rozwalony napoczatku zaczelismy robici pompe od hydrauliki a i nie wiemy czy nie zrezygnowac z tej naprawy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

np. włączysz wsteczny i np. 4 i jak puścisz sprzęgło to słychać chrupot bo jak tak to raczej skrzynia a tu jest trochę roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

No to słychaci ten chrupot :P

To tak jak myslelismy ze bez rozpoławianai sie nie obedzie heheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jakie rozpoławianie????????????? przecież wałki są w poprzek traktora ale trzeba zdjąć podłogę pod podłogą są przewody hydrauliczne trzeba je odkręcić a następnie pokrywę skrzyni i tu zaczynają się problem bo nie wprawiony jej nie zdejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Może być uszkodzony wodzik ,ale tak się dzieje gdy rewers ma za duże luzy ,kasuje się je podkładkami dystansowymi(trzeba uważać na zabezpieczenie tych podkładek ponieważ nieoryginalne bywają za miękkie i niewytrzymują)

Tak jak koledzy pisali rozpołowić nie trzeba , wałki są poprzeczne a do tego z przodu masz dostęp po zdemontowaniu napędu pompy podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

U mnie to to samo było i mi się odkręciła śrubka od wajchy (zapomniałem dokręcić).Sprubuj ją dokręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj