adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

RobertT25    1

Koledzy  a co to może być ze w t25 skrzynia głośno pracuje jak się jedzie po równym lub pod górę czy to do przodu czy tyłu  a jak z góry to jest cicho oraz jak na postoju stoi zapalony to tez słychać głośniejszą prace  skrzyni dopiero jak wcisnę sprzęgło to jest cisza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wygląda że rewers się rozkręcił.Po prawej stronię ciągnika jest kołpak plastikowy odkręć go sprawdź czy się nie poluzował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Witam po długiej przerwie chorobowej postanowiłem zabrać się za skrzynie mojego władka przy wyjmowaniu wodzików na pierwszym było to lużne co to jest śrubka się wykręciła do czego służy? A ieszcze jak wyjąć wałek do regulacji podkładek? za podpowiedż z góry dziękuję

 

BLIdVrM.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Ta śruba trzyma wodzik, po jej odkręceniu możesz zdjąć wodzik z wałka. Żeby wyjąć wałek ze skrzyni to jeśli dobrze pamiętam po lewej stronie przy rewersie jest tak jakby śruba którą trzeba odbezpieczyć i poluzować w lewo jakimś przecinakiem, wtedy koła rewersu będą luźne i nie będą się opierać o wałek a następnie wybijać wałek od lewej strony i powinien elegancko wyjść razem z łożyskiem z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

przejrzałem swoje posty z 28 strony tam kolega góral1 pokazał te podkładki i obok strzałki widać tą część o na wodziku. A co do wałka to pierścień sigiera zdjąłem od strony drzwi kabiny i  z drugiej strony też zdjęte w środku blaszki poodginałem z tego wychodzi że wałek wychodzi od drzwi kabiny w drugą stronę ?  A może ktoś lepiej pamięta?      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

dziękuje za podpowiedź jutro będę dalej walczył a regulacje ma mi zrobić mechanik tylko jak zajechałem do niego by to zrobił to mi pokazał 5 ciągników do roboty 2 władki i 3 c-360 a jeszcze w kolejce 4 to dogadałem się że zdemontuje do ustawienia.Jutro piątek i 13 nic nie robię w sobotę napiszę jak poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

No wszystko zdemontowałem a wałek wychodzi z lewej na prawą inaczej nie wyjdzie bo jest podkładka .Okazało się że cały rewers z wałkiem do wymiany i jeszcze wałek blokady się zacinał kupiłbym nowy ale wykonanie jest do niczego nie pasują wycięcia na kulki chyba trzeba napawać i frezem dopasować stary .Nawet podkładki pod rewers trzeba pilnikiem dopasować taki szajs teraz produkują.Całe szczęście że tylko dwie nowe były potrzebne reszta dobrana ze starych.Jutro montaż rewersu tylko z tym wałkiem blokady biegów będzie roboty  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

 źle napisałem masz racje . Niech mi kto podpowie gdzie kupić śruby do zabezpieczenia dużego koła mechanizmu różnicowego po lewej stronie rozkręciły się blaszki i śruby masakra całe szczęści nie uszkodziło trybów.Blaszki kupiłem ale śruby typowe nie zakręci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Czy łożysko na wałku wychodzącym z skrzyni biegów można wymienić po ściągnięciu dekielka  z uszczelniaczem? Po odkręceniu okienka pod pompą olejową wylało się dużo oleju będę wymieniał uszczelniacz a łożysko wychodzi w tą stronę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

 źle napisałem masz racje . Niech mi kto podpowie gdzie kupić śruby do zabezpieczenia dużego koła mechanizmu różnicowego po lewej stronie rozkręciły się blaszki i śruby masakra całe szczęści nie uszkodziło trybów.Blaszki kupiłem ale śruby typowe nie zakręci się.

 

Kolego, w moim Władku też kiedyś miałem taki przypadek, że powykręcały się te śrubki i blaszki wpadły do środka. Ja tam wkręcałem śruby z normalnym gwintem kl. 8,8  Tam jest normalny gwint, tylko jak śruba wypadała, to mogło troszkę brzeg obrobić. trzeba poprawić gwintownikiem i po kłopocie.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Koledzy gdzie można dostać tulejkę na wałek który idzie od rewersu w skrzyni biegów a zabezpieczany dwoma nakrętkami na klucz 41 w okienku  pod pompą olejową lub wymiar tej tulejki w katalogu wymiaru nie podali, bo jak nie dostanę to bym dorobił. A ciągnik oczywiści władek. Numer katalogowy 7.37.103. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wymierz tulejkę od łożyska za uszczelniacz żeby i dołóż ze 3 mm i powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Dziękuję za informację, ale zadzwoniłem wczoraj do Białej Podlaskiej i dostanę bez problemu prześlą kurierem koszt tulejki 9 zł chyba więcej wyniesie koszt przesyłki.Bardzo profesjonalny gość obsługuje od razu jarzy o co chodzi nie tak jak u nas w sklepach musisz się natłumaczyć i jeszcze nie wiedzą o co chodzi. Nie wiem skąd się tam się znalazło kawałek dociętej rurki zamiast tulejki . I co za niespodzianki jeszcze mnie zaskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3

Witam,jestem tu nowicjuszem,ośmielę się podpiąć pod temat-

na 5,6 biegu nie wybija do końca sprzęgło.Można jechać ale jak by coś trochę hałasowało.

Może macie jakiś pomysł co może być przyczyną?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sklepany wałek od wodzika.Odkręć dekiel od strony pedału sprzęgła wbij bieg i patrz czy się wałek nie zacina o obudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3

Dzięki za odpowiedź sprawdzę jak tylko będę miał czas. Jeszcze jedna prośba-w lewej zwolnicy ten wielki tryb , przez który przechodzi półoś ta mocowana do koła-u dołu ma luz na ok 2-3 cm.Na półosi widać od zewnętrznej strony trochę wyrobiony frez. Na kole zębatym frez wydaje się być ok. Czy z tego powodu koło zębate może mieć taki luz u dołu na boki? Czy mogła się wytrzeć ta podkładka dystansowa taka z kołnierzem-ma ok 17mm grubości. Dobrałem się do tej zwolnicy bo jak podniosłem tył ciągnika lewe koło miało wyraźnie większy luz i zmieniając kierunek obrotów było słychać metaliczny dźwięk w zwolnicy. Można z tym jeździć? Półoś kosztuje ok 250 nie wspomnę o kole zębatym-400.. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Z opisu Twojego wynika że luz o którym wspomniałeś to wina łożysk, sprawdz też nakrętkę półosi czy się nie odkręciła i może przesuwa się cała półoś,a frez jeśli się podrobił to prędzej czy póżniej się obetnie ze względu na powstały na nim luz, u mnie tak było i na półosi w końcu obcięło, jednak w kole zębatym nie był nawet naruszony.Metaliczny dżwięk słychać bo koło zębate obija się o obudowę, bo ma luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3

Dzięki,po wymianie kulek na zatrzaskach i jako tako wyczyszczeniu tych miejsc już wysprzęgla,jest ok.Podczas mycia myjką ciśnieniową do skrzyni dostało się trochę wody(poluzowane śruby),jest jakiś preparat ,który wypłucze te wodę a jednocześnie jej mie rozszczelni(skrzyni)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jak jest mala ilosc wody to nic ci sie nie stanie.Przeplukaj najwyzej ON bo nie ma takiego preparatu

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3

Wymyśliłem żeby po spuszczeniu oleju w ten otwór wlewowy wpasować np. suszarkę i niech tak dmucha przez godzinę,powinna wyparować..co Wy na to..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Władimir79    3

Kochani,wiecie może czy ten czujnik w skrzyni biegów,który zabezpiecza przed odpaleniem na biegu-na biegu jałowym powinien mieć przejście a po wrzuceniu na bieg rozłącza obwód?U mnie nie zależnie od rodzaju biegu nie ma na nim przejścia tzn że jest do wymiany czy da się go zreanimować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj