adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

Stary wyjadacz jestem, nie musze traktora widziec i wiem co mu jest :)

Kliknales zielony przycisk w moim poscie?

 

Ale nie tak chyba zle, bo ta naprawa bedzie prosta, gorzej gdybys mial kola zebate wymieniac.

  • Like 2

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Zgadza się, stary wyjadacz<lol>. Dopiero teraz zieloną strzałkę kliknąłem bo dopiero teraz dostęp do kompa mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem z t 25  przemieniłem sekcje od kipra na podnośnik w rozdzielaczu podnosił ładnie a potem postał dzien i chce podnieśc siewnik i odbija mi cały czas wajche od podnoszenia dlaczego ? pomocy bo w pole nie moge wyjechac bo trzymac musze i bardzo słabo podnosi ? czego moze byc przyczyna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja dzisiaj swoim Władziem bronowałem równy kawałek pola. Zabronowałem ok 0,5 ha wyskoczyła 3 i polowe łącznie 87 razy ;[  Rozbierać, czy podłożyć bombę pod niego i pozagrabiać na przyczepę do huty :D  A tak na poważnie, to od którego roku w skrzyniach biegów stosowane były zatrzaski tego typu: http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/t-25/skrzynia-biegow-i-tylny-most-z-zwolnicami/zatrzask-skrzyni-t-25-okr..html    albo tego typu  http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/t-25/skrzynia-biegow-i-tylny-most-z-zwolnicami/zatrzask-skrzyni-t-25-plaski.html.  

 

 W moim Władku czegoś takiego nie uświadczyłem. Sa tam tylko wrzucone kulki w otwory i dociskają je sprężyny, ot i cała filozofia. Mnie się wydaje,że te zatrzaski z linków, które podałem są lepsze niż te lipne kulki i tu pojawia się pytanie: Czy nie można by było zastosować takich zatrzasków w miejsce tychże kulek?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Dzięki koledzy. Z tego co piszecie wynika że Rosjanie poszli po prostu na łatwiznę i zastosowali kulki, a to chyba gorsze rozwiązanie. Takie jest moje zdanie.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. kilka dni temu pożyczyłem swojego władka i gość zablokował skrzynie. Po ustawieniu wodzików na miejscu okazało się że po włączeniu 2 bądź 4 [skrzynia jedo wajchowa} coś bardzo tłucze jak by o obudowę mimo to ciągnik jedzie . Czy mogło rozsypać się łożysko? Wydaje mi się że jakby coś pękło  jechać by dalej nie chciał. Dodam że na innych biegach wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sypnęły się zębatki od tego biegu.

Jak by to było łożysko to by na większości przełożeń stukał.

Jak tak wali to i tak czeka zaglądanie do skrzyni.

Możesz zawsze zacząć rozbieranie od odkręcenia bocznych dekli na skrzyni które kryją za sobą łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wrazie gdyby to było łożysko to można je wymienić od zewnątrz? Choć pewnie będzie tak jak kolega wyżej pisze i trochę mnie przeraża rozbieranie skrzyni. Najgorsze jest to że tu nie ma ludzi któży by się na tym znali i wszystkiego muszę się sam nauczyć. W tych okolicach to rzadki spszęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to wina łożyska jednak w razie gdyby zaszła konieczność rozbierania skrzyni czy są jakieś haczyki przy rozbieraniu o których trzeba wiedzieć żeby większych szkód nie narobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wszystko proste jak budowa cepa, schemat w reke i do roboty, jak zdejmiesz pokrywe to sam dojdziesz do tego jak ona działa i co jest w niej nie tak, jeśli ruszysz rewers pamietaj o jego wyregulowaniu z prawej strony podkładkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Jak zdejmiesz pokrywe ze skrzyni to sam zobaczysz, że to banał :D Rób i sie nie przejmuj. Jak coś nie będzie ci szło to od tego masz forum żeby się czegoś dowiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Oj można sporo rzeczy źle zrobić jeśli nie masz zielonego pojęcia o mechanice a jeśli coś tam się rozumiesz to poskładasz. Ja zawsze korzystałem z katalogu części bo tam jest wszystko rozrysowane jak co gdzie i w jakiej kolejności zakładać.

Tylko jak będziesz kupował koła zębate to licz zęby bo były różne skrzynie tzn chyba była dwójka z trójką zamieniona i żeby dali Ci dobre w sklepie. Najlepiej mieć stare ze sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Najpierw wymontuj zepsute części i najlepiej weź je ze sobą i wtedy ci wszystko powinni dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba wszystko będe musiał w internecie kupować. W tutejszych sklepach jak mnie widzą to są przerażeni.A do tej pory tylko proste rzeczy naprawiałem tak jak chamulce i drobiazgi w chydraulice. Jak już wspomniałem w tych okolicach to rzadki ciągnik.tak że ze wszystkim  będe musiał sobie sam poradzić. Ale liczę że znajde tu osoby które radą mnie wspomogą i bedą wyrozumiałe dla amatora  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajrzałem pod te zaślepki z prawej strony no i rzeczywiście jeden tryb ma braki w uzębieniu  :( . I pewnie nie ma sposobu żeby go wciągnąć przez ten otwór po łożysku? Średnica by pozwalała ale chyba trzyma z góry wodzik. tak mi się przynajmniej wdaje. Jednak nie to jest dziwne na sąsiedniej osi znajduje się zębatka   która ma wielki luz. Jak unosiłem ją śrubokrętem unosiła się do góry o kilka centymetrów jak by średnica trybu była dużo większa jak średnica ośki na której jest osadzona. Czy tam powinna być jakaś tuleja redukcyjna?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Jeśli chodzi o ten wykruszony tryb to musisz zdjąć pokrywę skrzyni, i wyjąć wodziki (być może nie będziesz musiał wyciągać wszystkich) od tego trybu. Jeśli chodzi o ten ruszający się tryb to później będziesz widział z góry w jakim on jest stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj