adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

krzysiekj24    0

Witam pierwszy raz otworzyłem skrzynię w nabytym Władku i zaciekawiła mnie jedna rzecz mimo iż nie mam pojęcia jak narazie o władku.

Na zdjęciu widać rozkręcone jakby elementy śrub nie znalazłem w grodzi czy tak powinno być czy właściciel to sam rozkecił?

Jeśli to trza skręcić to jakimi śrubami żeby się nie rozkręcało czy dawać podkladki ew?

post-125648-0-43015800-1397636212_thumb.jpg

post-125648-0-35985100-1397636263_thumb.jpg


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Już nie pamiętam jak skrzynie otwierałem ale to powinno być skręcone śrubami jeszcze były takie blaszki,jedna blaszka łączyła dwie śruby aby się nie odkręcały i były wygięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skręcone na 6 śrub M10 (minimum 8.8) z 3 podkładkami do zabezpieczeń i 2 kołki centrujące.

Bez tego nie działa blokada mostu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Poszedł mi uszczelniacz w skrzyni od strony sprzęgła i tak się zastanawiam czy można go wymienić przez te okienko od strony pompy hydraulicznej czy jednak muszę rozpaławiać traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jak masz rękę ginekologa:) Najgorzej go wyciągnąć, włożyć łatwiej

  • Like 2

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Moja skrzynia mnie dobija, ciągle wybija mi Terenowe, a 5/6 bieg tylko strzyga lub załapie na 1s i wybija, przez co mam tylko żółwia, 1, 3, czy regulacja poprzez przesunięcie wodzików pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

A może sprężyna dociskające te śruty wodzików czy jak to tam się nazywa mi też tak wybijało ale wymieniłem tą sprężynę a raczej wszystkie bo były już słabe i do tej pory jest dobrze a to było już z 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Moja skrzynia mnie dobija, ciągle wybija mi Terenowe, a 5/6 bieg tylko strzyga lub załapie na 1s i wybija, przez co mam tylko żółwia, 1, 3, czy regulacja poprzez przesunięcie wodzików pomoże ?

 

 

Kolego a może masz już wytarty sworzeń do blokady wodzików lub po prostu źle wyregulowany i stąd właśnie wyskakują, wymiana sprężyn czasami nic nie pomoże musisz zobaczyć jak wygląda sworzeń, a to wyskakiwanie biegów samo się zaczęło czy może robiłeś coś już przy skrzyni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7
Napisano (edytowany)

Te biegi są już takie odkąd pamiętam, choć nie powiem palce ostatnio tam troszkę pchałem, zlikwidowałem luz na rewersie bo ciągle wybijało Przód/Tył, wymieniłem 3 łożyska bo były w stanie tragicznym pozostałe zostawiłem bo są w dobrym stanie, np podczas wbicia 5/6 czuje jakby ten bieg nie chciał w ogóle zaskoczyć, słychać tylko taki zgrzyt, a jak wejdzie to po chwili wybije. Jutro spróbuje przesunąć wodziki w miarę na równo.

 

Pod kolumną miałem zakręconą taką grubą blachę, do czego ona służy ? u mnie już jej nie ma, przez nią w ogóle nie mogłem biegów wbić

Edytowano przez Hari123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

W moim starym T-25 było kiedyś tak, że 2 i 4 wbijała się tylko do połowy, sprzęgło też odchodziło do połowy i po kilku metrach bieg wyskakiwał. Okazało się, że jeden z wodzików, właśnie od tych biegów był minimalnie zgięty. Normalnie tego nie było widać, dopiero po wymontowaniu wodzika. Mechanik założył nowy, prosty i biegi zaczęły normalnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

A więc panowie teraz będziecie mieli pole do popisu otóż :

 

1721518.jpeg

 

1.- Jak wymienić w tym miejscu łożysko ?

2.- Jak ściągnąć te podkładkę co blokuje rewers ?

3- Czy ten tryb ma być taki luźny ? bo podejrzewam że on jest powodem wybijania 5/6 biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Ad 4 Powodzenia zycze Ci w pracy tej skrzyni ;)

No chyba ze bedziesz wszystkie łożyska wymieniał. To moze byc i do pełna wodą zalana. Pzdr ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.

2 odginasz blaszki wygięte na tą grubą podkładkę i obracasz tą grubą podkładkę żeby wpadła we frez i ją przesuwasz.

3 Jak widzisz że w tej zębatce jest otwór w której powinna być kulka na końcu twojej strzałki a ja jej tam nie widzę.

4 jak Masz trochę pojęcia to rozbieraj tą skrzynie ale jak nie to lepiej poszukaj jakiegoś dobrego mechanika żeby ją dobrze poskładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.

2 odginasz blaszki wygięte na tą grubą podkładkę i obracasz tą grubą podkładkę żeby wpadła we frez i ją przesuwasz.

3 Jak widzisz że w tej zębatce jest otwór w której powinna być kulka na końcu twojej strzałki a ja jej tam nie widzę.

4 jak Masz trochę pojęcia to rozbieraj tą skrzynie ale jak nie to lepiej poszukaj jakiegoś dobrego mechanika żeby ją dobrze poskładał.

 

 

kolega ma tutaj rację jeśli nie robiłeś wcześniej skrzyni we Władku to lepiej poszukaj dobrego mechanika który zrobi ci to tak jak należy a przy okazji siedź z nim to podpatrzysz jak to zrobić, nie ma sensu wszystkiego wyciągać i może za parę dni od nowa rozbierać jak źle ustawisz w na pewno masz źle ustawione koła od 5 i 6 biegu skoro wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Podkładki od rewersu schodzą tylko w jedną stronę i akurat w prawo patrząc z góry od tyłu, więc żeby wyjąć te po lewej to trzeba odbezpieczyć po prawej, wysunąć wałek w lewo z kół rewersu i dopiero można ściągnąć podkładki po prawej.

Oczywiście wałka nie da się wysunąć całkowicie w lewo tylko trzeba go wyjąć do góry żeby ściągnąć rewers.

Dawno już przy skrzyni nie robiłem ale z tego co pamiętam to tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.

2 odginasz blaszki wygięte na tą grubą podkładkę i obracasz tą grubą podkładkę żeby wpadła we frez i ją przesuwasz.

3 Jak widzisz że w tej zębatce jest otwór w której powinna być kulka na końcu twojej strzałki a ja jej tam nie widzę.

4 jak Masz trochę pojęcia to rozbieraj tą skrzynie ale jak nie to lepiej poszukaj jakiegoś dobrego mechanika żeby ją dobrze poskładał.

 

 

2. chwilę przyglądałem się tej podkładce i nie zauważyłem żadnych blaszek.

4. Zawsze trzeba uczyć się czegoś nowego, jak nie spróbuje to się nie nauczę, najwyżej będę rozkręcał 10 razy tą skrzynię. Pojęcie troszkę mam w końcu sam remontuje cały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

 

 

2. chwilę przyglądałem się tej podkładce i nie zauważyłem żadnych blaszek.

 

Napisałem Ci że po tej stronie co zaznaczyłeś podkładki nie da się zdjąć. Tam są wypustki na wałku. Po drugiej stronie jest podkładka zabezpieczająca i wszystko schodzi w prawą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Tak. Odginasz zabezpieczenie (blaszka), obracasz podkładkę tak aby wpusty w podkładce ustawiły się zgodnie z wypustami wałka i ściągasz. Pod grubą podkładką powinny być cieńsze do regulacji luzu. Z tego co pamiętam gdzieś pod obudową łożyska po prawej stronie też są podkładki do regulacji ustawienia rewersu względem wałka atakującego. Przy okazji sprawdź jak wyglądają te grube podkładki - czy nie nie mają zbyt głębokich wyrobień w okolicach frezów na wałku. Kiedy ostatni raz robiłem rewers to ta podkładka po lewej była wyrobiona prawie do końca. Podkładki powinny być hartowane więc uważaj przy zakupie nowych. Jak źle poskładasz rewers jest duże prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie urwie się wałek pośredni (ten na którym są koła zębate rewersu). Przy okazji dodam tylko, że duży luz na dźwigni zmiany biegów - przód tył często jest wynikiem dużych luzów na rewersie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj