adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiekj24    0

Witam mam mały problem nie mogę lewarka przełożyć do pozycji gdzie zmienia się polowe i szosowe biegi coś go blokuje.

post-125648-0-22339400-1395926942_thumb.jpg


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

ta jeździ do przodu i do tyłu tylko tam dalej nie mogę przeżucić żeby przełączać szosowe i terenowe. Normalnie jakbym stukał o coś boję sie mocniej żeby nie uszkodzić.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

To jednak go zakleszczyłeś.

 

Żeby go od kleszczyć musi w ten ostatni walnąć czymś drewnianym lub miękkim(tylko nie metalowym) i ustanowić po środku chyba i powinno być ok.Jeśli źle wytłumaczyłem to niech mnie ktoś poprawi bo dawano to robiłem i już trochę zapomniałem.

 

P.S kolego brakuje ci osłon na wodziki,proponuję do kupić bo lej będziesz gubił.

Takiego czegoś ci brakuje w to miejsce co zaznaczyłem. http://www.sklepkisiel.pl/o,13599,T_25_Pokrywa_Wodzikow.html

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

poprzedni właściciel w takim stanie zostawił musże wszystko doprowadzić do porzadku i wielu rzeczy od was się nauczyć. Taki dekielek znalazłem w środku w kabinie nie wiedziałem do czego teraz wiem. Dziękuję bardoz idę spróbować odkleszczyć.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

 

 

Żeby go od kleszczyć musi w ten ostatni walnąć czymś drewnianym lub miękkim(tylko nie metalowym) i ustanowić po środku chyba i powinno być ok.

 

P.S kolego brakuje ci osłon na wodziki,proponuję do kupić bo lej będziesz gubił.

Takiego czegoś ci brakuje w to miejsce co zaznaczyłem. http://www.sklepkisi...a_Wodzikow.html

 

Dzięki kolego zrobiłem jak prosiłeś i udało się biegi odkleszczone.

 

Te osłony znalazłem tylko jedną w kabinie ma uszkodzone z jednej strony mocowanie na śruby trzeba będzie nowe chyba kupić. Czy w tych osłonach nie powinno być czasem jakiś sprężyn czy czegoś takiego żeby te wodziki odbijały?


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Nie powinny być,blokadę biegów masz kolego od góry skrzyni przez sprężyny i śruty.

 

Kup uszczelki albo wyczyść i wysmaruj silikonem i załóż osłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Złóż na sucho uszczelki bo jak znowu przyjdzie zajrzeć i od kleszczyć skrzynie to łatwiej zdjąć i założyć bez większych wycieków nawet na środku pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Masz rację ale u siebie w sklepie nie kupie jednej uszczelki pod dekiel tylko cały komplet uszczelek do skrzyni,a cały komplet nie jest mi potrzebny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

To jakiś kiepski ten sklep macie. U nas praktycznie każdą uszczelkę można kupić osobno a jak nie to można kupić kawałek materiału i samemu dociąć. Uszczelka pod pokrywy suwaków skomplikowana nie jest i można ją dorobić bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Materiał na uszczelki można kupić,powycinać otwory i uszczelka jak się patrzy.A tak osobno to nie tylko całe komplety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Cześć. Mam pękniętą skrzynię biegów w t25. Mimo że była dokładnie pospawana, to i tak sączy się olej w miejscu spawu. Nie pomogło zaklejenie poxipolem spawu. Dlatego mam pytanie co zrobić aby uszczelnić to pęknięcie, bo ubyło dużo oleju ze skrzyni biegów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Myślałem nad tym, ale ciągnika używam bardzo mało i nie opłaca mi się to, po za tym dużo roboty z tym. Może ktoś ma doświadczenie z naprawą pękniętych odlewów żeliwnych. Chodzi mi tylko o uszczelnienie pękniętego miejsca. Pęknięcie jest po prawej stronie przed samą pochwą. Słyszałem coś o kołkowaniu żeliwa i lutospawaniu. Ale jeżeli ktoś coś więcej wie o tym niech wypowie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

tak, spawacz nawet często obstukiwał spaw żeby pozbyć się żużlu. Zakleiłem ten spaw poxipolem, ale z czasem poxipol odpadł . Myślałem o kołkowaniu tego pęknięcia, a potem pospawaniu tego gazowo przy użyciu drutu do lutospawania.

 

Prawdopodobnie to się stało jak kiedyś tata urwał koło po wjechaniu w dół z opryskiwaczem.Ale jeździ się dalej, tylko przez to pęknięcie sączy się olej. Jako że tata się tym nie interesuje, a ja lubię mechanikę, chcę żeby ciągnik był sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Wymian obudowa byłą by najlepszym wyjściem. Spawnie czy lutospawanie nie gwarantuje ci ze będzie ok i nie będzie pękać dalej.Kiedyś widziałem rozkraczoną 360 i właśnie była pęknięta na sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Spuść olej ze skrzyni wymyj dobrze spaw rozpuszczalnikiem i wysmaruj sylikonem wysoko temperaturowym dość grubo że trzy razy jak przyschnie i musi trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Zamiast silikonu spróbowałbym to zalutować cyną przy użyciu pasty lutowniczej stosowanej do lutowania rur miedzianych. Ta pasta zawiera topnik i częściowo cynę. przed zabiegiem trzeba dobrze wyczyścić pęknięcie nawet od zewnątrz i przemyć kwasem solnym. Oczywiście z tym kwasem to ostrożnie. Nakłada się pastę, rozgrzewa palnikiem i dokłada cynę z drutu. Warto spróbować, chociażby ze względu na niewielki koszt zabiegu.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

spróbuje zakleić silikonem, a ten wysokotemperaturowy to jakiś bardziej przyczepny jest od zwykłego silikonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Kołkowałem silnik pękł blok pod pompą wtryskową użytkowałem wołodię jeszcze pół i nieżle się to trzymało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Siema, problem który opisałeś znam bo spawałem znajomemu blok skrzyni. Popytaj o elektrody do spawania żeliwa (powiedz sprzedawcy że masz do pospawania blok sinika), ja mu pospawałem spawarką transformatorową, pamiętając o obijaniu spawu z żurzlu, na konicu wszystko posmarowałem silikonem i tak jezidzi już dwa sezony, żadnej reklamacjinie zgłasza. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj