adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    458

Nie mówię nie, ale na razie wstrzymam się z naprawą, wolę mieć większy zapas gotówki przed remontem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam

Dzisiaj zdjąłem pokrywe skrzyni i okazało sie że pekła mi widełka 2 i 6 biegu. Więc odkreciłem tą śrubkę co trzyma tą widełke i chciałem przesunąc wałek z zabierakiem ale wcałe nie chce drgnąć. Jedynie to od rewersu walek chodzi normalnie a reszty nie moge ruszyć. Może wy wiecie jak wymątować ten wałek i widełka bo ja już nie wiem wszystkiego próbowałem i nic :(

Z góry dziękuje za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Nie jestem taki głupi żeby nie wcisnąc sprzęgła :D Wciskam sprzęgło a to wcale nie chce drgnąć nawet. Wczoraj ściągnąłem boczny dekielek od strony sprzęgła i później sprzęgło poszło mi do góry i mi sie zablokowalo, popuściłem lekko pokrywe zatrzasków i naszło na swoje miejsce. Może to tutaj jest przyczyna bo wcześniej niby trochę się przesówał zabierak a teraz nic

Edytowano przez arek10220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to co masz za problem jak wszystko wiesz.Dekle boczne od wałków odkręcone.Jak tak to odkręć pokrywę zatrzasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Teraz mam kolejny problem.

A mianowicie nie moge wyjąc wałka głównego.Wiecie może jak wyjąć te kulki z pod tych tulei co trzymaja te zębatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Z tego co pamiętam musisz odkręcić dekielki po obu stronach i odkręcić nakrętki i przebić wałek od strony schodków przesuwasz zębatki z tulejką i wylecą kulki tak że podłóż szmatkę żeby nie wpadły dalej i przebijasz na drugą stronę i robisz to samo.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam ponownie.Wałek już wyjęty i jutro będe miał części to bede składał.A tak dla zielonych to żeby wyjąć wałek główny to trzeba najpierw wyjąć łożyska po obu stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

część, mam pytanko o ten łącznik wałków miedzy sprzęgłem a skrzynią ten z klinami , macie jakieś sposoby żeby sie to nie luzowało tzn ta śruba w środku? bo znajomemu sie naciąga ta śruba i rok pojeździ i rozwala kliny od strony skrzyni, ma założone obejmy z 2 stron ale i tak to nie daje rady, na tym wałku od strony skrzyni jest troche luzu może dlatego? macie jakiś foty? z góry dzięki :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Jak wałek zjechany to może już tak nie trzymać ale można spróbować dać nowe kliny,na śrubę klej do gwintów i taki patent jak niżej:

 

201304121784.jpg

201304121783.jpg

201304121782.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! W mojm t-25 jest skrzynia z dwoma wajchami czyli z rewersem. I tam ze skrzyni biegów słychać tarcie, zgrzytanie , coś takiego. jak wcisne sprzęgło to tego tarcia nie słychać. nie wiem co mam zrobić, nie wiem czy coś się popsuło czy dopiero popsuje. proszę o szybkąodpowiedż pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Otwórz okienko do łożyska oporowego i sprawdź czy nie ociera się łożysko oporowe i łapki.Jak ociera to za blisko jest łapek i się wypracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To może bardziej słychać gwizdanie. Taki szum bardziej jak cichy pisk. To raczej rewers Ci gwiżdże. Najbardziej słychać jak się wejdzie pod kabinę.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyłacze się do tego jak to może tak być Jak u mnie nic nie gwiżdżę ani nie wyję z rewersu w kabinie ani pod jak to może tak być ??


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

No to jeździć, bo ciągnikowi nic nie dolega ...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam pytanie- czy wałek ataku,ten przy wałku sprzęgłowym wyjdzie bez rozjeżdżania ciągnika? Jakie są na nim łożyska, proszę o polskie oznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wałek napędzający rewers? Ten połączony sprzęgłem łupkowym z wałkiem sprzęgłowym?

Bez rozjechania nic nie wyjmiesz. Co najwyżej nakrętki wałka, ale nic poza tym.

Po rozjechaniu wyjdzie jedno łożysko z flanszą i simeringiem, natomiast drugie i wałek zostają bo wychodzą z drugiej strony to znaczy przez skrzynie. Przeszkadza koło zębate napędu wałka WOM. A przynajmniej jego trzeba by się było pozbyć to chyba by wałek z łożyskiem wyszedł w tę samą stronę.

Co dokładnie się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Tak, ten wałek. Rozkręcił się mechanizm blokady, luz na rewersie, wałek jest trochę zużyty.

 

Wałek wychodzi bez rozjeżdżania ciągnika, znaczy nie wychodzi tylko trzeba go wybić.Mam pytanie- czy mechanizm różnicowy ma luz

na boki? Bo w moim władku można go przesunąć. Nie wiem jak ma być.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

cześć koledzy, mam nadzieje że coś mi podpowiecie. Mam problem w swoim T25a z wyskakiwaniem biegów szosowych tzn. II red., 2,4,6. Ale to nie jest tak że dźwignia zmiany biegów w chwili wyskoczenia biegu wyskakuje na luz. Biegi te wyskakują nawet przy jeździe bez żadnego obciążenia. Objawia się to tak że ciągnik zwalnia i słychać taki zgrzyt jak by koła zębate ledwo zazębiały się ze sobą. Może ktoś miał taki problem to niech podpowie czego może być przyczyna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

cześć koledzy, mam nadzieje że coś mi podpowiecie. Mam problem w swoim T25a z wyskakiwaniem biegów szosowych tzn. II red., 2,4,6. Ale to nie jest tak że dźwignia zmiany biegów w chwili wyskoczenia biegu wyskakuje na luz. Biegi te wyskakują nawet przy jeździe bez żadnego obciążenia. Objawia się to tak że ciągnik zwalnia i słychać taki zgrzyt jak by koła zębate ledwo zazębiały się ze sobą. Może ktoś miał taki problem to niech podpowie czego może być przyczyna. :)

Ściągaj dekiel ze skrzyni i sprawdź jak kolega GoRAL1 albo wyrobiona jest przesuwka sprzęgła biegów szosowych w katalogu strona 48 zębatka 14 i 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Witam i mam pytanie o cięgiełko blokady biegów ,ponieważ wyskakuje mi wajcha przełączania przód tył .Wydłużyłem to cięgiełko ale to samo,już niedużo gwintu na nim zostało. Co może jeszcze być przyczyną ,proszę o podpowiedź.A i jeszcze że ta wajcha nie zawsze wyskakuje przeważnie na pozcątku puszczania sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Ja zajrzał bym do sprężynki i kuleczki blokującej wodzik.Może pękła i stąd brak blokady wodzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Jeszcze mnie oświećcie ,gdzie podłożyć podkładkę, a te sprężynkę i kulkę trzeba zdjąć podłogę i na którym wodziku ?

 

A jeszcze się zastanawiam,dlaczego pokrywy niezrobili dzielonej.Nie byłoby tyle kręcenia z tymi przewodami od hydrauliki ,chyba jak będzie trzeba ją zdjąć to coś pomyślę.Przecież nie zawsze potrzeba zdejmować całą a zwłaszcza do wodzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj