adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fza    3

1 22 to mniejsze x6

2 21x7

3 22 to większe x 13

podwojenie koła 8 i9 a przełanczanie14

 

Dla znających szczegóły to może jest jasne a dla mniej zaawansowanych treść "podwojenie koła 8 i 9 a przełączanie 14" nie bardzo. Napisz bardziej szczegółowo tj. napisz które koła są zazębiane od wałka sprzęgłowego, poprzez kolejne koła do dyferencjału dla wszystkich biegów - od "1" do "6" i redukcyjne I i II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wałek 3 z kołem stożkowym jest na stałłe zazębiony z kołami 2 rewersu swobodnie obrazoburczymi sie na tulji rewersu 4 lub 5 (słabo wida) tuleja miedzy kołami 2 ma drobne zęby takie same zęby maja koła rewersu(nie te stożkowe tylko te drobne od środka ) czyli sa tam trzy drobne zębatki a na nich przesuwny pierścień którym można zblokować środkowa zębatke osadzona na wałku na wielowpuście z jedna z bocznych zależnie z która sie zblokuje to mamy wszystkie biegi do przodu albo wszystkie do tyłu

hna tym samym wałku sa na wielowypuście kola przesówne 21 drugiego biegu

i 22 podeójne 1 i 3 biegu

na następnym wałku sa na wielowypuście nieprzesuwne koła 6 i 7 oraz przesuwne 14 oraz ułożyskowane 15

1 bieg kręci sie wałek 3 przesuwka rewersu przesunięta w jedna strone kręci sie cały wałek rewersu koło 22 to mniejsze zazębione z kołem 6 kręci sie cały wałek 16 z kołami ( oprócz koła15)

przesówne 14 przekazuje na kolo 8 (biegi wolniejsze) Kręci sie również kolo 9 i 15 ale swobidnie ) jeżeli kolo 14 przsuniemy do kola 15 to zblokujemy je sprzęgłem kłowym i napęd będzie z koła 15 na 9 ( biegi będa szybsze

inne biegi podobnie tylko 2 z koła 21 na 7

3 22 to większe na 13

Może coś zrozumiałeś ale to trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszch1    0

Mam następujący problem, są dwie dzwignie do zmiany biegów. Jedna do bieów i dróga mniejsza do przodu i wsteczny. I tu następuje problem bo jak przełączam na wsteczny to przelatuje za daleko i jest kolejny luz (bieg jałowy), zwłaczsza jek jest przechylony. Czy to coś poważnego bo występuje to tyklo przy zmianie do tyłu, do pszody działa wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czyli bierzesz na wsteczny, a on się nie załącza, ciągnik po puszeniu sprzęgła stoi? Dźwignia przelatuje dalej.

To co robisz żeby prawidłowo włożyć bieg?

Możesz mieć wytarty wybierak albo u szczerbiony zbierak na wodziku. W tym przypadku jest zbierak z widełkami: http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/t-25/widelki-skrzyni-t-25-2134.html

Po zdjęciu podłogi i odkręceniu kolumny dźwigni zmiany biegów powinno się wyjaśnić. Jak nie to większa rozbiórka, ale i tak żeby coś wymienić trzeba będzie zdejmować pokrywę skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszch1    0

Wsteczny wchodzi ale jak byś chcial szyko włączyć wsteczny i mocnej to przelatuje dalej i jest luz. trzeba poprostu trochę wrucić aby włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

I to tak od samego początku się dzieję czy tak się stało.Po przesunięciu dalej nie może być luzu bo blokada wodzików nie puści sprzęgła a po drugie zębatka rewersu nie przepuści dalej sprzęgła przesuwnego no chyba że rewers jest już tak rozwalony a dokładniej wyrobiony na podkładkach regulacyjnych i koło rewersu ucieka za daleko ale to raczej by wyrzucało nawet podczas jazdy na chama.A jak się dzieje że blokada trzyma pedał sprzęgła to jest źle ustawiony rewers na podkładkach lub luźne widełki na wodziku.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Może mieć złe zmontowany rewers (za lużny) i zle ustawiony wałek na podkładkach pod tuleja łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ale to by powodowało wybijanie biegu na siłę.Miałem nie raz do czynienia z rewersem w tych ciągnikach w których były źle poustawiane albo za luźne a w jednym to podczas jazdy do tylu pod obciążeniem wyrywało na siłę wsteczny z zaj--istym zgrzytem ale to była wyrobiona podkładka na na prawej stronie od jazdy do przodu że za jeszcze chwila i by przeszła przez frez blokujący podkładkę i rewers się rozsuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Taki objaw jest zwykle wynikiem bardzo zużytych podkładek rewersu, zwłaszcza tej najgrubszej hartowanej. Powodem może być też duży luz nakrętki na prawej stronie wałka pośredniego. Nakrętka jest ukryta pod tą długą plastikową osłoną po prawej stronie skrzyni biegów. Luzy na podkładkach powodują rozjechanie kół stożkowych rewersu. Powstaje luz między kołem zębatym atakującym a kołami zębatymi rewersu. W takim wypadku tuleja zębata zamiast połączyć koło stożkowe od biegu wstecznego z wałkiem pośrednim przeskakuje na zęby koła stożkowego od rewersu i ponieważ koło to ma luz przeskakuje z nim jeszcze dalej rozłączając się z wałkiem. Powinno być słychać lekkie zgrzytanie, a traktor nie jedzie. Zdarza się, że dźwignia zmiany biegów ma dodatkowo spore luzy. Możliwe, że wystarczy dokręcić nakrętkę na wałku pośrednim, ale to nie rozwiąże do końca problemu. Zbyt duże luzy w rewersie w końcu doprowadzą do zmęczenia materiału wałka pośredniego i jego urwania. Należy rozebrać rewers, wymienić zużyte podkładki, dołożyć jeśli brakuje podkładek regulacyjnych i po złożeniu wyregulować luz pomiędzy stożkowym kołem zębatym wałka atakującego, a kołami stożkowymi rewersu. Regulację jak dobrze pamiętam wykonuje się dodając lub ujmując podkładki po prawej stronie wałka pośredniego pod obudową łożyska. Ale tego ostatniego nie jestem pewien, bo rewers robiłem już chyba z 10 lat temu. Na koniec jeśli będziesz kupował podkładki rewersu postaraj się znaleźć oryginalne, albo przynajmniej zapytaj czy są hartowane.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie

mam problem z biegami w t25 wyskakóją jak się jedzie do przodu i to non sto aby tylko było trochę ciężej , co prawda od 2 lat już go nie używamy ale trzeba by go zrobić , co trzeba zrobić żeby nie wyskakiwały, wodziki wymienić czy może coś innego ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zależy co się popsuło, zużyło. Wyskakuje na każdym biegu do przodu? Do tyłu w ogóle?

Może wystarczy tylko regulacja blokady wodzików.

Regulacja luzów na rewersie.

Wymiana sprężynek w blokadzie wodzików, same wodziki.

Rozbierzesz ocenisz, nie ma jednego lekarstwa. Przyczyn jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to władymirec z jedną dzwignią do biegów , najbardziej wyskakuje 2 i 1 do przodu , muszę też hamulce zrobić bo są praktycznie zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

U mnie wyskakują biegi pod sporym obciążeniem i jest tak, że potrafi normalnie wybić bieg z rowka albo samoczynnie przerzucić trochę z polowych na szosowe i wtedy wcale nie ma biegów. Jest to władek z 85 roku z jedną wajchą. W orce na trójce (4 polowa) na jedno okrążenie pola przerzuca w połowie na szosowe i nie ciągnie wcale. Co może być tego przyczyną i czy ewentualny remont będzie drogi? Dodam że wyskakują tylko do przodu, pewnie dla tego że do tyłu nie jeżdżę z dużymi obciążeniami.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

blokade mozna latwo sprawdzic. Jesli nie da sie przelozyc biegu bez sprzegla nawetna sile, to znaczy, ze jest sprawna.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Bez sprzęgła się nie da, w czym może tkwić problem?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Czyli zdejmuj dekiel i zobacz, czy tryby się dobrze zazębiają na tych biegach i ewentualnie regulacja skrzyni, lub wymiana zużytych kół ewentualnie łożysk. Dość często za wybijanie biegów odpowiedzialne są luzy na łożyskach.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Czyli przyczyn może być wiele, przed rozebraniem trzeba uzbroić się w trochę gotówki :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

U mnie w poprzednim roku też często wyskakiwały biegi jak pracował pod dużym obciążeniem np agregat albo orka, tylko że nie w czasie jazdy a najczęściej przy nawracaniu gdy za szybko się przerzuciło biegi. Rozebrałem całą skrzynię, wymieniłem wszystkie możliwe łożyska chyba 12szt. skasowałem luzy na wałkach poprzez dołożenie albo odjęcie podkładek przy deklach łożysk. Największe luzy miałem na wałku sprzęgłowym i pracującymi z nim kołami zębatymi (satelity)po remoncie ustawione szczelinomierzem na 0,4-0,5mm i na końcu trzeba dobrze ustawić wodziki żeby zębatki do końca na siebie wchodziły. Koszt łożysk i podkładek nie przekroczył 450 zł robocizna we własnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

No wiesz skrzynia nie jest taka łatwa i tania. U mnie wyskakiwały biegi tylko do przodu . Nie wybijało biegu tylko sam rewers. Do mechanika jechałem na wstecznym biegu całe 5 km. Miało być wymienione tylko koła rewersu, a okazało się że całe pudło przywiozłem łożysk i trybów. Z robocizna wziął 1500 zł.

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

właśnie kosztów się trochę boję bo Władek ma 6500mth i w skrzyni nic konkretnego nie robione, a nie chciałbym zdejmować podłogi i rozbierać hydrauliki po to aby tylko do skrzyni zajrzeć i "poczekać na lepsze czasy finansowe"


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego. Jak chcesz, to Ci moge pomoc w rozbieraniu. Tylko swojego T25 skoncze, bo czyms musze jezdzic. Wcale drogo raczej nie wezme, a przy okazji bym sie czegos nauczyl :) Jesli sie rozbiera ciagnik to trzeba sie liczyc z kosztami. Ja kiedys bralem mechanika do roznch rzeczy, ale teraz to sam jestem mechanikiem i robie skrzynie i silniki:)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj